Ooma
آتلیه نوزاد و کودک
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
کلینیک قلب دکتر هومان؛ درد در سمت چپ سینه ی زنان ناشی از چیست؟

تغییرات هورمونی باعث تغییر در شیر و پستان می شود. این تغییرات منجر به کیست سینه می شود، به همین دلیل است که درد سینه چپ در زنان شایع است اما موارد مختلف مانند درد قلب، درد عضلانی، درد های اضطرابی، مشکلات گوارشی و غیره، می توانند یکی از علل درد در سمت چپ سینه در زنان باشند.

منشأ درد قفسه سینه چپ

علت سوزش سینه سمت چپ در زنان می تواند از خود سینه یا اعضای مجاور باشد. یافتن علت درد سینه چپ کمی دشوار است اما شما به راحتی می توانید پیدا کردن علل آن را به دست پزشکان حرفه ای کلینیک قلب دکتر هومان بسپارید. و درد سینه لزوما به این معنی نیست که در همان ناحیه مشکلی وجود دارد زیرا اعصاب خاصی در نقاط مختلف بدن در این امر دخیل هستند. گاهی اوقات دلایلی مانند استرس و اضطراب و مشکلات عصبی می‌تواند باعث درد در قسمت های مختلف بدن از جمله سمت چپ سینه در زنان شود.

علل سرطان سینه

اگر در سمت چپ قفسه سینه خود درد دارید، نگران سرطان سینه نباشید، زیرا سرطان سینه در ابتدا درد شدید و قابل توجهی ایجاد نمی کند. به طور کلی 5 علامت هشدار دهنده سرطان سینه وجود دارد که عبارتند از:

  • توده ای در سینه یا زیر بغل
  • برآمدگی و تورم قفسه سینه
  • گودی و فرو رفتگی روی پوست سینه
  • پوسته پوسته شدن و قرمزی نوک پستان
  • درد در نوک پستان


علل احساس سوزش

به طور کلی، احساس سوزش به عنوان درد در یک ناحیه در نظر گرفته می شود. سوزش سینه چپ یا درد سینه چپ در زنان می تواند به دلیل عفونت سینه، حساس شدن سینه به دلیل تغییرات هورمونی یا تب و خستگی باشد. این نوع درد گاهی اوقات باعث احساس سوزش در ناحیه سینه می شود و باید حتما به کلینیک تخصصی قلب و عروق مراجعه کنید.

درد سینه چپ زنان در دوران بارداری

احساس درد در سینه چپ در دوران بارداری برای خانم ها کاملا طبیعی است و این درد به دلیل فشار وارده به رحم در اثر رشد و حرکت جنین است. البته این درد هنگام حرکت و خم شدن به جلو می تواند افزایش یابد. در دوران بارداری با رشد جنین و بزرگ شدن رحم به سایر اعضای داخلی بدن مادر فشار وارد می شود که باعث ایجاد درد در قفسه سینه مادر خواهد شد. به طور کلی احساس درد در سمت چپ قفسه سینه در دوران بارداری به دلیل رشد جنین و کاهش فضای کافی برای سایر قسمت های بدن مادر یا رفلاکس معده ایجاد می شود.

تیر کشیدن و درد در سینه چپ نشانه چیست؟

درد قفسه سینه در سمت چپ می تواند دلایل زیادی داشته باشد. عواملی مانند استرس و اضطراب، التهاب غضروف اطراف دنده ها، کشیدگی عضلانی، برونشیت، آسم، زونا، رفلاکس معده، حمله قلبی و غیره. احساس درد در این ناحیه می تواند نشانه مشکلات جزئی یا جدی باشد. درد و تیر کشیدن در سینه چپ را جدی بگیرید، اما نگران نباشید و حتما با متخصص مربوطه در کلینیک قلب دکتر هومان در ارتباط باشید.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100