Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
کاهش فشارخون به طور طبیعی و بازیابی درخشش جوانی پوست

بر کسی پوشیده نیست که فشارخون بالا برای سلامتی مضر است. اما آیا می‌دانستید که برای ظاهر شما نیز مضر است؟

اثرات مضر زیادی ناشی از خطر قلبی یا فشارخون بالا وجود دارد که تصمیم‌گیری برای شروع کار دشوار است. از دست دادن بینایی و اختلال نعوظ گرفته تا سکته مغزی و حملات قلبی و این لیست ادامه دارد. اما چرا از هر 3 بزرگسال که دارای فشارخون بالا یا خطر بیماری قلبی هستند، تعداد کمی از آن‌ها فعالیتی در این زمینه انجام می‌دهند؟ یکی از دلایل این است که فشارخون بالا معمولاً علائم هشدار دهنده اولیه مربوط به قلب را ندارد. هرگونه عواقب جدی در آینده‌ای دور ظاهر می‌شود. زمانی که در دهه‌های اولیه‌ی زندگی یا حتی 50 سالگی خود هستید، انجام کاری در مورد چیزی که از زندگی روزمره دور است، سخت است. ولی اگر بدانید فشارخون بالا ممکن است باعث گردد پیرتر از آن‌چه هستید به نظر برسید چه؟ حاضر نیستید برای آینده از اکنون اقدام کنید؟ آیا زیبایی ظاهر شما ارزش خرید یک فشارسنج و پیگیری فشارخون خود را ندارد؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد تأثیرات فشارخون بر پوست تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

چگونه فشارخون بالا ممکن است بر پوست تأثیر بگذارد؟

فشارخون چگونه ممکن است ظاهر شما را تغییر دهد؟ آن‌چه ما به عنوان "فشارخون" در نظر می‌گیریم، اندازه‌گیری است که نیروی جریان خون را در برابر دیواره رگ‌های خونی در هر بار ضربان قلب نشان می‌دهد. اگر این فشار زیاد شود و در طول زمان زیاد بماند، صدمات زیر را ایجاد می‌کند:

 

 • افزایش فشارخون > افتادگی پوست

مطالعات اخیر انجام شده در دانشگاه‌های معتبر اروپایی، ارتباط مستقیمی بین فشارخون پایین/ بالا و سرعت پیری پوست نشان داد. به طور خاص پوست افتاده یا گشاد صورت یکی از ویژگی‌هایی بود که بیشتر تحت تاثیر فشارخون بالا قرار گرفت. که این امر منجر به کاهش نمایش جوانی صورت می‌شود.

 

 • فشارخون بالا —> چین و چروک

بین فشارخون بالا و چین و چروک پوست، به ویژه در سنین بالاتر ارتباط قوی وجود دارد. خشکی پوست و چروک شدن سریع ممکن است نتیجه اختلال در شریان‌هایی باشد که جریان اکسیژن در خون شما را به قلب و سایر اندام‌ها می‌رساند. اکسیژن کمتر به این معنی است که پوست شما سریعتر خشک شده و دچار چین و چروک می‌شود.

 

 • فشارخون بالا —> اختلالات خواب —> خطوط ریز، کاهش خاصیت ارتجاعی، رنگدانه‌های ناهموار

پرفشاری خون و فشارخون بالا باعث ایجاد مشکلات خواب می‌شوند. علاوه بر این، کیفیت پایین خواب باعث افزایش فشارخون (حتی در بزرگسالان جوان) می‌شود. کیفیت پایین خواب علائم پیری پوست را تسریع می‌کند و توانایی پوست را برای ترمیم خود در شب ضعیف می‌کند. از علائم پیری زودرس پوست، می‌توان به خطوط ریز، رنگدانه‌های ناهموار، شُل شدن پوست و کاهش خاصیت ارتجاعی اشاره نمود.

 • استرس —> فشارخون بالا —> آکنه بزرگسالان

استرس باعث افزایش کورتیزول گردیده که باعث افزایش فشارخون می‌شود. این افزایش باعث کاهش بازسازی پوست می‌شود. ریتم طبیعی کورتیزول برای سلامت پوست ضروری است. به ویژه برای جلوگیری از حملات آکنه بزرگسالان. افزایش کورتیزول همچنین می‌تواند باعث نازک شدن پوست، تسریع پیدایش چین و چروک و برجستگی رگ‌های خونی زیر پوست شود.

 

 • فشارخون بالا —> دیابت نوع 2 —> لکه‌های پیری

فشارخون بالا خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهد. درست مانند فشارخون بالا، گاهی اوقات مشکلات پوستی اولین علامت دیابت است. قند خون بیش از حد در جریان خون به رگ‌های خونی آسیب می‌زند، که می‌تواند منجر به لکه‌های قهوه‌ای روشن و لکه‌های پیری از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست و حتی حلقه‌های تیره زیر چشم شود.

 

چگونه با علائم پیری مبارزه کنید و جوان بمانید؟

بنابراین، آیا فشارخون بالا منجر به پیری زودرس می‌شود؟ قطعاً بلی. پس فشارخون بالا باید شناسایی و کنترل شود تا از پیری زودرس پوست جلوگیری شود. مهم نیست در چه سنی هستید. منتظر بروز علائم نباشید. به طور منظم فشارخون خود را اندازه بگیرید و از امروز شروع به ردیابی کنید. فقط کافیست به کمک فشارسنج پانگائو به ردیابی فشارخون عادت کنید.

 

برای کاهش فشارخون به طور طبیعی چه باید کرد؟

نکته اصلی این است که تغییر سبک زندگی سالم نه تنها باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید، بلکه بهتر به نظر برسید. امید است که این مقاله، افراد را به اتخاذ یک سبک زندگی سالم و نظارت منظم بر پارامترهای مهم سلامتی مانند فشارخون تشویق کند. زیرا این عوامل نه تنها بر سلامتی تأثیر می‌گذارند، بلکه می‌توانند بر ظاهر فیزیکی نیز تأثیر بگذارند.

اگر نگران فشارخون هستید و می‌خواهید آن را برای سلامتی و ظاهر جوان خود پایین نگه دارید، این نکات را در نظر بگیرید:

 

 • سالم بخورید: یعنی میوه و سبزیجات بیشتر و غذاهای چرب و شیرین کمتر. مراقب مصرف سدیم خود نیز باشید.

 

 • ورزش: ورزش منظم به کاهش فشارخون کمک می‌کند. همچنین به شما در حفظ وزن سالم کمک می‌کند که در مدیریت فشارخون مهم است.

 

 • کاهش استرس: یوگا، تای چی، مدیتیشن، پیادهروی روزانه، روزنامه نگاری و موسیقی درمانی میتوانند به شما در مدیریت استرس کمک کنند. یادگیری آرامش به حفظ فشارخون در محدوده طبیعی کمک می‌کند.

 

 • الکل را محدود کنید: نوشیدن بیش از حد می‌تواند سطح فشارخون را افزایش دهد.

 

 • سیگار را ترک کنید: تنباکو با افزایش فشارخون به سطوح ناسالم مرتبط است.

 

 • کافئین را کاهش دهید: نوشیدن نوشیدنی‌های کافئین‌دار می‌تواند باعث افزایش فشارخون شود.

 

 • گیاهان و ادویه‌ها را امتحان کنید: در برخی از مطالعات مشخص شده است که زالزالک مانند دارچین و سیر به کاهش فشارخون کمک می‌کند.

 

 • ویتامین‌ها را امتحان کنید: کلسیم، پتاسیم و منیزیم در حفظ سطح فشارخون سالم مهم هستند.

 

 

تغییرات کوچک، تأثیرات بزرگ

علاوه بر ردیابی، تغییرات ساده و قابل انجام در شیوه زندگی را امتحان کنید. از جمله راه‌های سرگرم کننده برای کاهش فشارخون یا افزودن غذاهای مناسب فشارخون به رژیم غذایی خود. تغییرات کوچک می‌تواند تأثیر زیادی بر کاهش سن بیولوژیکی داشته باشد و نسبت به بوتاکس و لیفت صورت، مقرون ‌به‌ صرفه‌تر و کم‌ هزینه‌تر باشد.

 

امتیاز مطلب: 100% 100