Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
چگونه عطر مورد علاقه خود را انتخاب کنیم؟

خرید عطر و ادکلن جز تجربه‌های شیرینی است که می‌تواند همراه با چالش‌های فراوان اما جذاب باشد. زمانی که برای خرید عطر اقدام می‌کنیم، یکی از مهمترین موارد، انتخاب بهترین عطر بر اساس بودجه مورد نظر ما است. انتخاب رایحه مناسب سلیقه، نوع پوشش و استایل ما نیز جز مسائلی است که در انتخاب عطر بسیار موثر است. همچنین نمی‌توان از آب و هوای شهر محل سکونت ما که می‌تواند بر ماندگاری و پخش بوی عطر تاثیرگذار باشد، به سادگی گذشت. عدم حساسیت و آلرژی مانند سردرد به عطری که انتخاب می‌کنیم نیز یکی از حیاتی‌ترین موارد در خرید عطر و ادکلن است.

در این مقاله سعی می‌کنیم تا با آموزش و بیان مطالب کاربردی به شما در انتخاب عطر و ادکلن مناسب خود یاری دهیم.

انتخاب عطر بر اساس بودجه

اکثریت افراد جامعه دارای بودجه محدود هستند و با توجه به افزایش قیمت عطر در سالیان اخیر، انتخاب بهترین عطر بر اساس بودجه، یکی از مهمترین چالش‌های خرید عطر است؛ اما در این میان از همه مهمتر، انتخاب یک فروشگاه مورد اعتماد است تا بودجه شما به هدر نرود. در انتهای این مقاله شما را با یک فروشگاه مطمئن آشنا خواهیم کرد.

نکته دیگر توجه به محاسبه هزینه در روند مصرف عطر است. به عنوان مثال اگر شما هر روز، برای مصرف عطر خود، آن را 6 بار اسپری می‌کنید و حجم عطر شما صد میل باشد، حدودا 6 ماه (به قدرت اسپری عطر نیز بستگی دارد) طول می‌کشد تا عطر شما تمام شود. در نتیجه اگر شما یک میلیون و دویست هزار تومان برای عطر خود هزینه کرده باشید، هزینه ماهیانه شما برای عطر، دویست هزار تومان خواهد بود. پس در انتخاب عطر بر اساس بودجه به مدت زمان مصرف عطر توسط خودتان نیز دقت کنید.

انتخاب عطر بر اساس نوع پوشش

هر فردی در جامعه پوشش خاص خود را دارد. بعضی در اصطلاح اسپرت می‌پوشند و بعضی دیگر را همیشه با لباس‌های رسمی می‌بینید. این مسئله به سلیقه، شغل، جایگاه اجتماعی افراد و ... در ارتباط است. عطر با رایحه‌های گرم، تند، تلخ و شیرین گزینه‌های مناسب‌تری برای افراد با لباس‌های رسمی است و رایحه‌های ملایم و خنک، انتخاب بهتری برای افراد با لباس‌های اسپرت است.

انتخاب عطر بر اساس آب و هوای محیط

در ابتدا باید دانست که ساز و کار عطر بر اساس تبخیر است. در حقیقت ماندگاری عطر مدت زمانی است که طول می‌کشد تا یک عطر به طور کامل تبخیر شود و میزان پخش بوی عطر، همان آهنگ تبخیر است. بر همین اساس، هر چه قدر یک محیط گرم باشد، میزان تبخیر عطر بیشتر شده و در نتیجه ماندگاری آن کمتر ‌می‌شود. پس اگر در مناطق گرم زندگی می‌کنید، سعی کنید تا عطری را انتخاب کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد.

در مناطق مرطوب، آهنگ تبخیر عطر کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه میزان پخش بوی عطر کاهش می‌یابد. به همین دلیل اگر در مناطق مرطوب زندگی می‌کنید، عطری را انتخاب کنید که پخش بوی بالاتری داشته باشد. همین روند را می‌توانید در مورد هوای خشک، سرد و... نیز تطبیق داده تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید عطر و ادکلن داشته باشید.

 

انتخاب عطر بر اساس غلظت آن

عطرها از روغن عطر (perfume oil)، الکل، آب و... تشکیل شده است. هر چه قدر روغن عطر بیشتری در عطر به کار رفته باشد، غلظت آن عطر بیشتر است. بر همین اساس غلظت‌های مختلف عطر، مانند او ده تویلت (EdT)، او ده پرفیوم (EdP)، پارفوم (Parfum) و... در کنار نام عطرها قرار می‌گیرند.

هر چه قدر میزان روغن عطر در یک عطر بیشتر باشد ماندگاری آن بیشتر خواهد بود. همچنین با توجه سنگین شدن مایع عطر در این حالت، آهنگ تبخیر یا میزان پخش بوی آن کمتر خواهد بود. پس توجه به غلظت عطر می‌تواند در انتخاب عطر با توجه به ماندگاری و پخش بوی مد نظر شما، بسیار مفید باشد.

انتخاب عطر بر اساس عدم ایجاد حساسیت

بسیاری از افراد نسبت به عطر خود یا رایحه عطر دیگران حساسیت نشان می‌دهند که می‌تواند به صورت آلرژی، سردرد و... خود را نشان دهد. علت این امر آن است که ترکیب عطرها از رایحه‌های میوه‌ها، گل‌ها، مواد غذایی، گیاهان و... تشکیل می‌شود و شما ممکن است به هر کدام از آن‌ها حساسیت داشته باشید. راه حل این مسئله، دقت و توجه در هنگام خرید عطر است.

افرادی که به بعضی عطرها حساسیت نشان می‌دهند، باید در هنگام خرید عطر عجله‌ای نداشته باشند. این افراد باید عطر مد نظر خود را تست کرده و با توجه به نوع واکنش بدن خود نسبت به عطر، به خرید آن اقدام کنند. پس در هنگام خرید صبر بیشتری داشته باشید. همچنین بررسی این مسئله توسط یک کارشناس و انتخاب عطری که در ترکیب آن عوامل حساسیت زا وجود نداشته باشد، می‌تواند به حل این مسئله کمک کند.

انتخاب عطر در هنگام خرید

هر آن قدر از موارد بالا اطلاع داشته باشید، دقت نظر در هنگام خرید عطر بسیار مهم است. بینی شما قدرت محدودی دارد، پس در هنگام خرید، عطرهای بیشماری را تست نکنید. همچنین توجه داشته باشید که مکان عطرفروشی آکنده از رایحه‌های فراوان است و ممکن است شما به خوبی رایحه عطر را درک نکنید.

نکته دیگر این که، ترکیب عطرها معمولا به صورت 3 لایه یعنی رایحه اولیه، رایحه میانی و رایحه پایانی طراحی شده است و رایحه آن در طول زمان متغیر است. پس ممکن است شما از رایحه اولیه یک عطر لذت برده؛ اما رایحه میانی و پایانی عطر برای شما لذت بخش نباشد. در نتیجه سعی کنید به عطر مورد نظر خود زمان دهید تا بتوانید رایحه یک عطر را به طور کامل درک کنید.

 

نکته مهم دیگر در خرید عطر، نحوه صحیح تست کردن آن است. بسیاری افراد عطر مورد نظر خود جهت خرید را بر روی کاغذهای مخصوص تست می‌کنند. باید توجه کرد که این کاغذها به دلیل جنس خاص، توانایی نگهداری بالایی دارند و نمی‌توانند تصور درستی از ماندگاری و پخش بوی عطر برای شما ایجاد کنند. پس سعی کنید تا عطر را بر روی پوست خود تست کنید تا بتوانید درک خوبی از رایحه عطر بر روی بدن خود داشته باشید.

مطمئن خرید کنید

در حالی که دانستن تمام موارد فوق می‌تواند شما را در خرید یک عطر یاری دهد؛ وجود فروشگاهی مطمئن با کارشناسان مطلع راه حلی مناسب برای خرید عطر و ادکلن مد نظر شما است. فروشگاه شهر سلامت که در زمینه تجهیزات پزشکی و آرایشی فعالیت دارد، می تواند شما را در خرید عطر ایده آل راهنمایی کند و با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا خریدی مطمئن را برای شما فراهم کند.

امتیاز مطلب: 100% 100