Ooma
چند باور درست و نادرست قبل از بارداری

بارها و بارها از خانم های باتجربه و مطالبی که در اینرنت وجود دارند دیده و شنیده اید که بهترین زایمان چگونه زایمانی است. در این جا نکاتی را قبل از بارداری  به شما گفته می شود که به کارتان بیاید:

 

باور نادرست اول: نزدیکی اگر هر روز تکرار شود از شمار اسپرم می کاهد و لقاح را پیچیده می کند.

باور درست اول: هر چند زمانی تصور می شد که جمله بالا درست است اما پژوهش های اخیر نشان می دهند که تکرار هر روزه نزدیکی در زمان تخمک گذاری در قیاس با زمان عادی چندان موجب بارداری نمی شود. این موضوع کاملا مشهود است.

 

باور نادرست دوم: پوشیدن شورت های بوکسر باروری را افزایش می دهد.

باور درست دوم: دانشمندان هنوز نظر قطعی در این باره نداده اند اما به نظر می رسد بسیاری از کارشناسان بر این باورند که لباس زیر تاثیر چندانی بر نژاد نوزاد ندارد. اما گفته می شود بیضه باید سرد نگه داشته شود و در معرض اتاق تنفس قرار داده شوند.

 

باور نادرست سوم: بهترین راه برای این که اسپرم بتواند به هدف خود نزدیک شود و به آن برسد نزدیکی از طریق هم آغوشی است.

باور درست سوم: مخاط رحم که هنگام نزدیک شدن زمان تخمک گذاری، نازک و کشسان می شود بهترین محیط برای اسپرم اسن و به این عوامل مذکر کمک می کند تا از مسیر رحم و بالای لوله رحم وارد تخمدان شده و خود را به تخمک هایی که چشم انتظارند برسانند. چنانچه اسپرم با مشکل تحرک پذیری روبرو باشد، در هر شرایطی که باشید، نمی تواند خود را به تخمک برساند. پس از نزدیکی اگر اندکی دراز بکشید اسپرم، تخمدان خود را تا پیش از شروع کار رها نمی کند و به همین خاطر آسیبی نیز از مشکل پیش آمده متوجه تان نمی شود.

 

باور نادرست چهارم: روغن باعث می شود تا اسپرم خیلی آسان بر روی مرکز تخمک سوار شوند.

باور درست چهارم: در واقع باید گفت که عکس این مطلب صادق است. روغن، تعادل ph خون در تخمدان را به هم می زند و شرایط را برای اسپرم ها نامناسب می سازد. پس قید روغن آستروگلید را تا پس از زایمان بزنید.

 

باور نادرست پنجم: نزدیکی در طول روز باعث سریعتر شدن لقاح می شود.

باور درست پنجم: به نظر می رسد که سطح اسپرم ها در صبح کمی بالاتر است اما شواهد بالینی موید آن است که در این گونه مواقع فرصت را غنیمت بشمارید( اما نگذارید این موضوع شما را باز دارد).

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97


  • profileبتول ساکی1399/04/25

    سلام من اقدام ب باردری کردم وا امروز صبح دیدکم ک پریود شدم من یعنی دوبار دارم پریود میشم در این ماه اولین بار همچین چیزی واسم میفته

  • profile👑 Shaghayegh 👑 💔1397/11/08

    سلام من در 5 روز هر شب نزدیکی داشتم یعنی ممکن نیس اقدام اولم هستم؟ یه سوال دیگ اگ بی بی چک فقط تنها یه خط cظاهر بشه نشانه ی چی هست
    ؟؟