Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
چطور تشک تختخواب را تمیز کنیم؟

تشک تختخواب یکی از مهم ترین عوامل موثر بر کیفیت خواب است که به  نوبه خود تقریباً بر تمام جنبه‌های زندگی شما تاثیر می گذارد. هنگامی که بر روی تشک با کیفیت سرمایه گذاری می کنید باید یاد بگیرید که چگونه به خوبی از آن محافظت نموده و علاوه بر آن راه های تمیز کردن تشک تختخواب را نیز یاد بگیرید تا در هزینه های مربوط به خرید تشک جدید صرفه جویی کنید.
زیرا در صورت عدم تمیز کردن منظم تشک ممکن است گردوغبار، کثیفی و موارد دیگر بر روی تشک جمع شوند ، اما تمیز کردن منظم علاوه بر افزایش طول عمر تشک باعث کاهش آلرژی می ‌شود.

چگونه تشک تخت خواب را به صورت عمیق تمیز کنیم؟

سه مرحله ساده برای تمیز کردن عمده تشک تختخواب وجود دارد که عبارتند از:

1. از بین بردن گرد و غبار

ساده ترین راه برای حذف کردن گرد و غبار از روی تشک تخت خواب استفاده از جارو برقی مخصوص این کار است.
در صورتی که یکی از اعضای خانواده از آلرژی رنج می‌برد بهتر است این کار را هر چند ماه یک بار یا بیشتر انجام دهید.
نازل مخصوص جمع کردن گرد و غبار جاروبرقی را به قسمت بالای تشک و کناره های آن کشیده و تا جایی که می توانید آن را محکم بر روی پارچه تشک فشار داده و یا روی آن ضربه بزنید تا گرد و غبار از زیر سطح بیرون بیایند. سپس از نازل مخصوص برای تمیز کردن درزها و شکاف ها استفاده کنید.

2. استفاده از بخار

اگر دستگاه بخارشوی دارید از آن استفاده نموده و نازل را تا جایی که می‌توانید به پارچه تشک تخت خواب نزدیک کنید بدون این که باعث چکه کردن دستگاه روی تشک شوید. بخار ، گرد و غباری که در نزدیکی سطح تشک وجود دارد را از بین می ‌برد و پس از این کار تشک را دوباره جاروبرقی بکشید. در صورتی که بخارشو ندارید می توانید از اتو بخار استفاده نموده و در بهترین حالت ، تشک خود را به خشکشویی بسپارید.

2. پاک کردن لکه ها

اگر دارای حیوان خانگی هستید و یا از از جمله افرادی هستید که دوست دارند غذای خود را در تخت خواب بخورند و تشک شما دچار لکه هایی شده است، ساده ترین راه برای از بین بردن آنها استفاده از پاک کننده فرش است که نه تنها می تواند لکه های ناشی از ادرار و استفراغ حیوانات خانگی از روی تشک تخت از بین ببرند بلکه لکه های غذا را نیز از بین می برند.
پاک کننده را به آرامی بر روی پارچه تشک اسپری کنید و توسط پارچه لکه را از لبه بیرونی به سمت مرکز بکشید تا از پخش شدن آن جلوگیری کنید . هنگامی که لکه از بین رفت محل آن را با یک پارچه مرطوب یا اسفنج پاک کنید و در انتها با پارچه خشک تمیز کنید و اجازه دهید که پارچه تشک کاملاً خشک شود.

نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی تشک تخت خواب 

لکه های زرد روی تشک احتمالاً در نتیجه تجمع عرق و چربی بدن ایجاد می‌شود. در حالی که تمیز کردن تمام تشک به صورت مرطوب دشوار است و هرگز نباید تمام تشک را مرطوب کنید می توانید سعی کنید آن را با مخلوط پروکسید هیدروژن و آب گرم با اندازه مساوی به اضافه یک چهارم قاشق چایخوری مایع شوینده ملایم تمیز کنید. 
بدین صورت که محلول را در یک بطری اسپری ریخته و آن را بر روی سطح لکه روی تشک بپاشید، سپس با استفاده از یک برس نرم یا حوله پارچه ای روی لکه را کاملا مالیده و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند. در انتها آب زلال را بر روی لکه پاشیده و توسط یک پارچه کاملا آن را پاک کنید تا آثار لکه پاک شود، سپس اجازه دهید که تشک کاملاً خشک شود.  برای لکه های سخت این کار را تکرار کنید یا کمی بیشتر پروکسید هیدروژن به محلول اضافه کنید.

نحوه تمیز کردن تشک های مموری فوم دار

تشک های مموری فوم دار اغلب با یک روکش تشک قابل جابجایی عرضه می ‌شوند که این روکش قابل شستشو با ماشین لباسشویی است که این مسئله می‌تواند تمیز کردن آن را آسان کند،اما چند نکته وجود دارد که باید از آنها آگاه بود . به عنوان مثال ، همیشه قبل از شستشوی تشک مموری فوم دار دستوالعمل های سازنده را در مورد نگهداری و شستشوی آنها بررسی کنید. 
درست است که برخی از این تشک ها دارای روکش‌های قابل جابجایی هستند اما برخی سازندگان توصیه می کنند که روکش را جدا نکرده و تمیز کردن آن را در حالی انجام دهید که بر روی تشک قرار دارد ، در حالی که برخی دیگر از تولیدکنندگان این اجازه را می‌دهند که روکش را کاملاً جدا کرده و داخل ماشین لباسشویی بیندازید.
در صورتی که قصد دارید کاور تشک مموری فوم دار را در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید دستورالعمل های سازنده در خصوص دمای آب، مواد شوینده مورد استفاده و نوع چرخه ماشین لباسشویی را کاملا مطالعه کنید تا از خراب شدن روکش جلوگیری کنید.

شستشو تشک تخت خواب را به خشکشویی حباب بسپارید

برای آنکه انجام فرایند لکه بری از تشک به صورت اصولی و صحیح و با استفاده از محلول های مخصوص انجام شود به طوری که به تشک آسیبی نرسیده و کاملا تمیز شود می ‌توانید با خشکشویی آنلاین حباب در غرب تهران تماس گرفته و تشک خود را با خیال راحت به حباب بسپارید .
حباب بصورت تلفنی و یا اینترنتی سفارشات شستشو و خشکشویی در غرب تهران را در کمترین زمان انجام می دهد. 
خشکشویی آنلاین در شهرک غرب 
خشکشویی آنلاین در سعادت آباد
خشکشویی در شهرک اکباتان
از مهمترین خدمات خشکشویی حباب است. 

تلفن ویژه :   91092732 – 021
وبسایت : www.hobabb.com

امتیاز مطلب: 100% 100