Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
چرا باید دوج کوین بخریم؟

قیمت دوج کوین در ماه‌های اخیر کاهش قیمت شدید را داشته است و موجب ضرردهی بسیاری از کاربران شده‌است. اما این سقوط تنها روی یک سکه است. دوج کوین برای اولین‌بار در تاریخ خود یک نقشه راه منتشر کرده که بر اساس این طرح قرار است ویتالیک بوترین به توسعه‌دهندگان این پروژه برای حرکت به سمت سازوکار اثبات سهام کمک کند.

ایلان ماسک سرمایه‌گذار و کارآفرین برتر می‌گوید: «دوج کوین آینده ارزهای دیجیتال است.» این دیدگاه ایده‌آل نسبت به یک میم کوین، انتقادات زیادی را از سوی کارشناسان ارزهای دیجیتال به همراه داشت. آنها بر این باورند که ارز دیجیتالی که به‌عنوان یک شوخی و سرگرمی پا به این صنعت گذاشته است، پتانسیل این را ندارد که مدت‌زمان طولانی در لیست بهترین ارزهای دیجیتال باقی بماند. برخی از معامله‌گران نیز بر این باورند که با وجود نقشه راه و برنامه‌هایی که تیم توسعه‌دهنده "Doge" دارند، این رمزارز به روند صعودی باز می‌گردد و به‌زودی سقف‌های جدیدی را ثبت می‌کند. چنانچه احساس می‌کنید از جهش بازار جا مانده‌اید یا نسبت به خرید دوج کوین و سرمایه‌گذاری در این ارز دودل هستید، خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند.

دوج کوین چیست؟

ارز دیجیتال"Dogecoin" یک میم کوین است که به‌عنوان یک شوخی و سرگرمی در سال 2013 وارد بازار شد. دوج کوین به‌عنوان یک ارز دیجیتال برای راحتی تبادلات آنلاین ساخته شده‌است. در سال‌های اولیه این رمزارز هیچ ارزشی نداشت و پس از مدتی حتی سازندگان آن نیز از آینده دوج کوین دلسرد شده بودند و تمام کوین‌های خود را در ازای مبلغی کم واگذار کرده بودند.  در یک سال اخیر این ارز دیجیتال به کمک حامیان خود، پیشرفت زیادی داشت و حالا در جایگاه 10 ام رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار گرفته است. عرضه دوج کوین مانند اتریوم نامحدود است و هیچ‌کس نمی‌داند تولید کوین جدید DOGE و  اتریوم تا چه زمانی استخراج میشود.

دوج کوین از بلاک‌چین اختصاصی خود استفاده می‌کند و تیم توسعه‌دهنده آن در تلاش هستند تا امنیت آن را تأمین کنند.  از سال 2013 تا به امروز فرازوفرودهای زیادی را تجربه کرده است و بااین‌وجود پیش‌بینی قیمت دوج کوین به‌صورت دقیق کار دشواری است، اما شواهد نشان می‌دهد که به‌زودی شاهد بازگشت روند قیمتی دوج کوین هستیم.

نقشه راه دوج کوین

درحالی‌که 8 سال از عمر این ارز دیجیتال می‌گذرد، بنیان دوج کوین نقشه راه (Roadmap) این میم کوین جذاب را منتشر کرد. بیلی مارکوس (Billy Markus) خالق دوج کوین، با انتشار یک توییت نقشه راه این کوین را برای اولین‌بار در تاریخ معرفی کرد. این میم کوین در سال 2013 منتشر شد اما تا به امروز آن‌قدر جدی نگرفته شده بود که نقشه راه خود را داشته باشد. بنیاد دوج کوین به حضور افراد مشهوری مانند ویتالیک بوترین در جمع اعضای هیئت‌مدیره و مشاوران خود افتخار می‌کند.

طراحی مجدد وب‌سایت Dogecoin

تیم توسعه‌دهنده این میم کوین قصد دارند که دوج کوین را غیرمتمرکز نگه دارند و آن را به ارزی تبدیل کنند که می‌تواند در آینده، برای پرداخت موارد بسیار جزئی مانند خرید قهوه، در سراسر دنیا به‌عنوان یک روش پرداختی مورداستفاده قرار بگیرد. هدف اصلی این تیم، پذیرش و کاربرد بالای رمزارز Doge است.  به همین جهت وب‌سایت Dogecoin.com مجدد راه‌اندازی خواهد شد.

معرفی 8 پروژه جدید

بر اساس نقشه راه این رمزارز، 8 پروژه به‌صورت تدریجی معرفی خواهند شد که می‌توانند به موفقیت دوج کوین کمک کنند. از جمله این پروژه‌ها می‌توان به "GigaWallet" و "Libdogecoin" اشاره کرد. پروژه لیب دوج کوین یک پیاده‌سازی کامل از پروتکل دوج کوین است که هرکسی می‌تواند برای ساخت محصول خود مطابق با استانداردهای این میم کوین استفاده کند. گیگاوالت به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا پرداخت دوج کوین‌های خود را از طریق یک راه‌حل  API به برنامه خود اضافه کنند.

تاریخچه قیمتی دوج کوین

دوج کوین نیز نوعی رمزارز است و مانند سایر ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد و قیمت آن ثابت نیست. این فراز و فرودها در گرو اتفاقات مختلف به وجود می‌آیند که مهم‌ترین آنها توجه رسانه‌ها به این کوین است. ارزش دوج کوین در سال‌های نخست معرفی‌اش چندان زیاد نبود و سال‌های زیادی ارزش هر واحد آن یک پنی (یک‌صدم دلار) بود. در اوایل سال 2018 به‌خاطر پوشش رسانه‌ای که درباره این ارز انجام شد، افزایش قیمت زیادی را تجربه کرد. حمایت‌های ایلان ماسک در سال 2020 باعث رشد 14 درصدی این کوین شد. سپس تمرکز رسانه‌ها روی این رمزارز باعث شد تا معامله‌گران زیادی سرمایه‌گذاری روی ارز را آغاز کنند.  در سال 2021 توانست سقف تاریخی 0.35 دلار را ثبت کند اما پس از بازار کریپتو در یک‌روند نزولی قرار گرفت و قیمت این رمزارز کاهش یافت.

چرا باید دوج کوین بخریم؟

از ارز دیجیتال دوج کوین می‌توانیم برای خرید و  پرداخت استفاده کنیم. آیا این ارز برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ اصلاً چرا باید دوج کوین بخریم؟ ماهیت این ارز به‌گونه‌ای است که همیشه با تورم همراه است. به همین جهت چنانچه می‌خواهیم روی ارز سرمایه‌گذاری کنیم باید دقت زیادی به خرج دهیم. این ارز دیجیتال تازه به شهرت رسیده و برپایه شوخی و سرگرمی ساخته شده است. اما پس از مدتی رنگ و بوی تازه‌ای در دنیای کریپتو گرفت، بنابراین قبل از شروع سرمایه گذاری در این ارز باید بدانیم که حیات و ارزش دوج کوین به رسانه‌ها، اخبار و حواشی وابسته است. چنانچه قصد خرید دوج کوین را داریم باید حواس خود را جمع کنیم و با احتیاط وارد این بازار شویم.

پیش بینی آینده و قیمت دوج کوین

برای پیش‌بینی آینده دوج کوین باید روند ارزشی چند سال گذشته و همچنین سیاست‌های اتخاذ شده این رمزارز را بررسی کنیم. در حال حاضر (جولای 2022) قیمت هر دوج کوین 0.068 دلار در نوسان است. انتظار می‌رود باتوجه‌به نوسانات ماه‌های اخیر، در طولانی‌مدت شاهد یک‌روند نزولی در این بازار باشیم.

  • پیش‌بینی قیمت دوج کوین سال 2022(ماه‌های باقی‌مانده): باتوجه‌به کاهش قیمت قابل‌توجه این کوین در ماه‌های ابتدایی سال، این ارز همچنان از حمایت رسانه‌های اجتماعی و تحلیلگران برخوردار است که موجب امیدبخشی دوج کوین می‌شود. انتظار می‌روند این روند کاهشی در ماه‌های آینده در مسیر صعودی قرار بگیرد و تا پایان سال شاهد دوج کوین 0.3500 دلاری باشیم.
  • پیش‌بینی قیمت دوج سال 2023: باتوجه‌به شناخته شده بودن این کوین در بین رمزارزها و پذیرش دنیای کریپتو، دلایل زیادی برای نگهداری آن وجود دارد. عامل دیگری که در آینده این کوین تأثیر دارد، مربوط به تیم توسعه است. چنانچه تیم توسعه به وعده‌های خود عمل کنند و برنامه‌های گفته شده در نقشه راه را عملی کنند، در پایان سال 2023 ارزشی در حدود 0.6000  دلار را شاهد هستیم که قطعاً رقم قابل‌توجهی است.

جمع‌بندی نهایی

دوج کوین یک ارز دیجیتال درحال‌توسعه و رشد است. جای تعجبی نیست که نوسانات زیادی در مسیر آینده‌اش تجربه خواهد کرد. البته روند روبه‌رشد این ارز چشم‌ها را به روزهای خوشی در آینده خیره کرده است. با تمام این‌ها، هیچ‌کسی نمی‌تواند نظر قطعی درباره روند رشد یا افول ارزهای دیجیتال بدهد. حتی خالق دوج کوین جکسون پالمر، نگرانی‌هایی بابت آینده این ارز دیجیتال دارد و بر این باور است توجه عمیق رسانه‌ها و بازی‌های تبلیغاتی می‌توانند روند رشد دوج کوین با تحت تأثیرات منفی قرار دهند. نظرات زیادی درباره آینده این کوین وجود دارد و برخی از کاربران از نفوذ افراد مشهوری مانند ایلان ماسک روی قیمت این ارز می‌هراسند. اما برخی بر این باورند که دوج کوین پتانسیل تبدیل‌شدن به ارزی محبوب و کاربردی در میان مردم را دارد.

 

 

امتیاز مطلب: 100% 100