Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پاک سازی پوست

پاک سازی یک لغت معمول جهت تعریف تلفیقی از شیوه های مراقبتی پوست می باشد که اهداف عمومی را پی می گیرد که هریک مزایا و اثراتی برای پوست خواهند داشت:

ـ از بین بردن و حذف چربی ها ، آلودگی ها و مواد اضافی بر روی پوست

ـ پاکسازی سلول های مرده سطح پوست و جوش های سرسفید و سرسیاه

ـ افزایش رطوبت رسانی ، احیا پوست ، تقویت میزان جریان خون ، شادابی و زیبایی پوست

روش های پاک سازی پوست

پایه ی همه ی شیوه های پاکسازی پوست عموماً همسان و مشابه می باشد ولی چیزی که میان این شیوه ها و تکنیک ها فرق به وجود می آورد وسیله ها و مواد به کار گرفته شده و به علاوه فازهای انجام پاک سازی پوست می باشد.

بهترین ژل لب

 

عموماً شیوه های پاک سازی پوست به 3 روش طبقه بندی می شوند:

شیوه ها و راه های خانگی

این شیوه ها قادرید در منزل اجرا کنید. مواد و ترکیبات گیاهی و طبیعی فراوانی برای این عمل در خانه یافت می شود و یا به راحتی می توانید آن ها را بازار خریداری کنید. این شیوه ها اغلب موجب پاک سازی لایه ی اپیدرم پوست خواهند شد.

شیوه ها و راه های آرایشگاهی

این تکنیک ها در سالن های آرایشی و زیبایی و یا اسپاماها اجرا می گردد و اغلب در آن ها از ابزار بخور خاص ، کرم های مخصوص و ماساژ بهره می گیرند. پاک سازی صورت گرفته در این شیوه ، اغلب از پاک سازی خانگی موثرتر و قوی تر می باشد اما به پاک سازی عمیق پوست منجر نخواهد شد.

شیوه ها و راه های کلینیکی

این شیوه های پاک سازی می بایست به وسیله تکنیسین و یا متخصص پوست اجرا شود. تکنیک های پاک سازی کلینیکی موجب پاک سازی کامل و عمقی پوست می شوند و با متدها و دستگاه های متفاوتی صورت می گیرند. از این رو فرق مهم شیوه های کلینیکی با دو روش دیگر آن است که در متدهای کلینیکی از وسیله ها و موادی به کار گرفته می شود که فقط برای متخصصان و تکنیسین های دارای مدرک بهداشت و درمان قانونی و قابل استفاده می باشد.

ژل پروفایلو

 

شیوه های خانگی و آرایشگاهی پاک سازی پوست

  • دستگاه بخور: رطوبت رسانی و افزایش و تقویت گردن خون
  • از بین بردن سلول های مرده و جوش های سرسیاه: با استفاده از لایه بردارها ، اسکراب ها و وسیله هایی نظیر درمارولر
  • ماساژ: استراحت پوست ، جلوگیری از پروسه ی پیری ، تقویت جریان خون
  • پاک سازی پوست از چربی ها و آلودگی ها و مواد اضافی : با به کارگیری پاک کننده های گوناگون و فرآورده های لایه بردار ، ماسک های صورت ، کرم ها و لوسیون ها ی قوی

شیوه های کلینیکی پاک سازی پوست

  • شست و شوی پوست با به کارگیری پاک کننده های تخصصی
  • حذف و پاک سازی سلول های مرده و لایه های شاخی پوست با به کارگیری دستگاه های مخصوص و متدهای حرفه ای با توجه به وضعیت و نوع پوست فرد
  • ماساژ تخصصی و مناسب پوست جهت تحریک و تولید کلاژن و تقویت گردن خون
  • عمل لایه برداری با دستگاه های ایمن و پیشرفته جهت بهتر شدن نتایج درمانی فازهای بعدی پاک سازی کامل پوست
  • بهره گیری از ماسک های مخصوص مراقبتی و درمانی حرفه ای و تخصصی نظیر ماسک های آبرسان ، روشن کننده ، لیفتینگ ، ضد چین و چروک

معمولاً شیوه و راه های خانگی و آرایشگاهی پاک سازی پوست قادر نیستند موجب پاک سازی کامل و عمقی پوست شوند. پاک سازی عمقی و تخصصی پوست احتیاج به دقت ، مواد ، دستگاه ها و متدهای مخصوص بخود دارد که در صورتی که به طور صحیح انجام گردد نتایج شگرف و قابل توجهی به دنبال دارد.

ژل جالپرو

 

به وجود آمدن التهاب ، زخم ، اسکار ، آکنه و عفونت من جمله عوارض جانبی می باشند که در خصوص پاک سازی پوست در منزل و یا سالن های زیبایی و آرایشی می توان به آن ها اشاره کرد. از این رو جهت عمل پاک سازی پوست می بایست حتماً به سالن ها و مراکز زیبایی و آرایشی معتبر و اشخاص کارشناس رجوع نمایید.

انجام پاک سازی پوست در مراکز و کلینیک های تخصصی با توجه به وضعیت پوست فرد اجرا می شود تا حداکثر بازدهی و نتیجه و سازگاری را برای پوست بیماران به ارمغان آورد. همچنین پاک سازی پوست در کلینیک ها به سبب آن که به وسیله تکنیسین و یا متخصصان در فضایی استریل شده انجام می شود نتیجه بخشی قابل توجه و ریسک و عوارض ناچیزی را به دنبال خواهد داشت.

منبع : https://nikmedco.com

امتیاز مطلب: 100% 100