Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
هندوانه و این همه خواص؟

با آغاز فصل گرما پرتقال جای خود را به هندوانه می دهد. هندوانه ای که علاوه بر مقدار زیادی آب، خواص بسیار زیاد دیگری نیز برای بدن و عملکرد گروهی از اندام ها دارد.

این میوه خوش خوراک  قند خون را تنظیم کرده، سبب رقیق شدن خون، و تقویت کلیه و کبد می‌شود. هندوانه به ویژه در فصل تابستان دارای املاح ویژه‌ای بوده و مصرف آن برای بدن می‌تواند بسیار مفید باشد.

هندوانه به دلیل داشتن الکترولیت می‌تواند جایگزین مناسبی برای آب از دست رفته بدن باشد. آب بدن با عرق کردن و دفع از طریق ادرار کم می شود، و این کمبود آب، کلیه‌ها را تحت فشار قرار می دهد.

هندوانه حاوی املاحی همچون سدیم، پتاسیم و کلسیم است. این املاح عامل مؤثری برای رقیق شدن خون به شمار می روند و برای کلیه و کبد نیز بسیار مفید هستند.

مصرف هندوانه سبب جلوگیری از بروز تشنگی به ویژه در فصول گرما می‌شود. مصرف این میوه به دلیل تنظیم عملکرد کلیه‌ها، تعادل را در بدن حفظ می‌کند، همچنین فشار خون را کاهش داده و مزایای بسیار زیادی برای فرد مصرف‌کننده دارد.

افرادی که مزاج صفراوی و سودایی داشته باشند، می‌توانند هندوانه را با شیر مخلوط کرده تا صفرا و سودا در بدن آنها کم شود.

هندوانه به دلیل آنکه دارای ماده‌ای به نام لیکوپن است، آنتی‌اکسیدان به شمار رفته و میوه‌ای ضد سرطان محسوب می‌شود. همچنین قند آن برای بدن مضر نیست.

مصرف هندوانه قند خون را تنظیم می‌کند و مربای پوست آن نیز ضدنفخ است. افرادی که با مشکل نفخ  شکم مواجه هستند، می‌توانند مقداری شربت سکنجبین بر روی هندوانه ریخته و سپس آن را میل کنند.


منبع: خبرگزاری فارس

امتیاز مطلب: 100% 100