Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
هر آنچه که باید در مورد عمل واژینوپلاستی بدانید!

بسیاری از خانم ها برای داشتن اندام تناسلی زیباتر به دنبال روش های جراحی مختلف هستند. برای داشتن اندام تناسلی زیباتر می توان از روش های جراحی و غیرجراحی کمک گرفت که برخی مواقع بهترین جراح زیبایی زنان در تهران با کمک لیزر می تواند این روش ها را برای افراد انجام دهد تا بیمار زیر تیغ جراحی نرود. یکی از این جراحی های بسیار رایج و متداول، واژینوپلاستی است. واژینوپلاستی یک جراحی است که برای سفت کردن عضلات کف لگن خانم ها انجام می گیرد. هدف خانم ها از انجام دادن این جراحی، افزایش یافتن قدرت و کنترل بهتر این عضلات می باشد که می تواند باعث شود زن و همسرش در هنگام مقاربت راضی باشند. امروزه بسیاری از خانم ها این جراحی را انجام می دهند که در ادامه می خواهیم شما را بیشتر با این جراحی زیبایی زنان آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

واژینوپلاستی چیست؟

 

واژینوپلاستی نوعی جراحی می باشد که در این روش تغییراتی در واژن، لابیا، فرج، دهانه رحم، کلیتوریس و بافت‌های تناسلی دیگر اعمال می شود. در صورتی که خانم ها زایمان طبیعی انجام داده باشند ممکن است سبب افزایش شل شدگی و گشاد شدن واژن شود. در روش جراحی واژینوپلاستی، جراح سعی بر این دارد که بافت های نرم و ماهیچه های اطرافش را سفت کند تا واژن عملکرد بهتری داشته باشد. در شرایطی که شلی واژن بسیار خفیف باشد، لیزرهای کم تهاجمی واژینوپلاستی می توانند موجب سفت شدن کانال واژن بدون جراحی شوند.

 

واژینوپلاستی که روشی برای "جوانسازی واژن" نیز است، متناسب با اینکه از نظر پزشکی ضرورت دارد یا جنبه زیبایی دارد، می تواند در کنار سایر روش ها انجام شود. یکی از این تکنیک ها "پرینوپلاستی" نام دارد. در طی انجام روش پرینوپلاستی، پارگی های کوچک در پوست بین واژن و مقعد (پرینه) با بافت واژن جابجا شده و موقعیت مطلوبی در واژن به وجود می آورد.

 

جراحی واژینوپلاستی روشی می باشد که یک الی دو ساعت زمان می برد و توصیه می شود فرد بیمار حتما برای جراحی به یک متخصص زنان بسیار حرفه ای و مجرب مراجعه کند. در این جراحی جهت تنگ شدن داخلی واژن، جراح برش هایی در واژن و اطراف واژن ایجاد می کند و بعد از برداشتن بافت اضافی، عضلات را به هم بخیه می کند. در این جراحی 2 الی 3 سانتیمتر ابتدای واژن نیز که پرینورافی گویند، تنگ می شود.

 

چه کسانی نیاز به جراحی واژینوپلاستی دارند؟

 

برخی از خانم ها بنا به دلایل متعدد در مقایسه با سایر خانم ها، بیشتر به جراحی واژینوپلاستی نیاز دارند که در ادامه می خواهیم آن ها را برای شما ذکر کنیم :

 

 • بیشتر خانم هایی که پس از زایمان رضایت کافی از رابطه جنسی خود ندارند و شاکی از کاهش رضایت جنسی خود و همسرشان هستند، می توانند با کمک جراحی واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن با جراحی، عضلات اضافه واژن شان را بردارند و در نهایت واژن سفت تر و تنگ تر داشته باشند. در این صورت قدرت عضلات واژنشان تقویت خواهد شد و در ضمن کنترل می شود. با انجام این جراحی، حساسیت و لذت جنسی در رابطه جنسی برای فرد و شریک جنسی او افزایش می یابد.
 • در ضمن در خانم هایی که چاقی و لاغری های پیوسته و پشت سر هم داشته اند، عضلات واژنشان شل می شود و به اصطلاح واژن گشاد تر می گردد و در نهایت خانم و همسرش از رابطه زناشویی رضایت کافی خواهند داشت که با تنگ شدن واژن یا واژینوپلاستی به ارگاسم یا اوج لذت جنسی می رسند.
 • همچنین خانم هایی که به صورت مکرر رابطه جنسی داشته اند نیز، از شلی و افزایش قطر واژن رنج می برند که این افراد هم می توانند از واژینوپلاستی کمک بگیرند تا رابطه جنسی شان را تقویت کنند.
 • آن دسته از خانم هایی که به علت باز بودن دهانه واژن و گشادی واژن، عفونت های مکرر واژن را تجربه کرده اند، می توانند با واژینوپلاستی عفونت های واژینال را تا حد ممکن کاهش دهند.
 • برخی از خانم ها اختلالاتی در رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی دارند و یا از عفونت های مکرر واژن رنج می برند که با کمک واژینوپلاستی، این مشکل شان رفع می شود.

 

نکات مراقبتی بعد از جراحی واژینوپلاستی

 

پس از پایان جراحی واژینوپلاستی باید به برخی نکات توجه نمایید که در ادامه برخی از آن ها را ذکر خواهیم کرد:

 

 • بعد از پایان یافتن عمل واژینوپلاستی، فرد باید به مدت چند ساعت در اتاق ریکاوری بماند و بعد از آن می تواند به منزل برود، مشروط بر اینکه هیچ مشکلی نداشته باشند.
 • درد پس از جراحی ممکن است کمی سبب آزار و ناراحتی فرد شود، ولی در صورت مصرف داروهای ضد درد که پزشک متخصص تجویز کرده، این درد را بعد از چند روز فروکش می کند.
 • کبودی و متورم شدن ناحیه جراحی که برش خورده عادی است و یک تا دو هفته ادامه دارد.
 • فرد بیمار پس از جراحی از برقراری رابطه جنسی حداقل تا چهار تا شش هفته باید خودداری کند.
 • تا یک هفته بعد از جراحی واژینوپلاستی، به بیماران این اجازه داده می شود تا فعالیت های روزانه شان را انجام دهند ولی باید توجه کنند که بهبودی کامل پس از تقریبا 3 ماه پیش بینی می شود از این رو تا این مدت باید از انجام دادن فعالیت های بسیار سخت و سنگین خودداری کنند.
 • پزشکان توصیه می کنند که بیماران جهت تقویت کردن عضلات تازه و جلوگیری کردن از به وجود آمدن عوارض در آینده، تمرین واژینال را به شکل تمرینات کگل انجام دهند.

 

کلام آخر

 

برخی از خانم ها از شل شدن عضلات واژن خود رنج می برند و ممکن است به مشکلاتی اعم از نارضایتی در رابطه جنسی، عفونت ها واژینال و ... مبتلا شوند که با کمک جراحی واژینوپلاستی، این مشکلات برطرف می شوند. این جراحی باید توسط متخصصان حرفه ای انجام گیرد تا مشکلاتی برای بیمار به وجود نیاید. ما سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با این موضوع در اختیار شما قرار دهیم. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما بسیار متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با جراحی زیبایی زنان دارید، می توانید با ما در سایت جراحا یا jaraha.com در میان بگذارید.

 

امتیاز مطلب: 100% 100