Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
نگهداری از سالمند توسط پرستار سالمند در منزل و بیمارستان

نگهداری از سالمندان از امور بسیار مهم و اخلاقی در کشور ماست. از گذشته‌های دور مسئولیت نگهداری از سالمندان بر عهده اهالی خانواده بوده است.

ایام طلایی کهنسالی معمولاً با رنج‌های بیماری و فرسودگی اندام‌ها همراه است و همین نگهداری از سالمند را واجب می‌سازد. بیماری‌های مزمن که در این سنین به مرحله اوج میرسند مانند آلزایمر و پارکینسون ممکن است فرد سالمند را به طور کلی زمین گیر کند.

در رابطه با اهمیت پرستار سالمند ، لازم است بدانیم که در برخی موارد سالمندان به دلیل ماندن طولانی مدت در بستر به زخم بستر مبتلا می‌شوند که مراقبت از این مشکل کاری تخصصی است. بسیاری از سالمندان به دلایل مختلف نیازمند تزریقات و یا شستشو و نرمش‌های خاصی هستند که ممکن است از اهالی خانه بر نیاید.

امروزه روش‌های جدید پزشکی و پیراپزشکی کیفیت زندگی سالمندان را افزایش داده است اما استفاده از این روش‌ها نیازمند حدی از تخصص است که در حوزه پرستاری قرار می‌گیرد.

خدمات نگهداری از سالمندانی که نمی‌توانند همه کار‌های خود را انجام دهند در مکان‌هایی مانند خانه سالمندان انجام می‌شود. این مراکز تخصصی که اصولا برای نگهداری از سالمند طراحی و تجهیز می‌شوند، مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می‌گیرد و خیال خانواده بابت سلامتی و نگهداری از وی راحت‌تر خواهد بود.

این مورد اما نیازمند کمی بررسی است. همانطور که میدانیم سالمندان در ایام کهنسالی نیاز به محبت و دیدن اعضای خانواده خود دارند و خانه سالمندان افراد را از خانواده دور می‌کند. دوری از خانواده در سنین سالمندی که باید فرزندان و نوه‌های خود را در آغوش بگیرند باعث ایجاد افسردگی و نا امیدی در آن‌ها می‌شود.

 

خدمات پرستار سالمند در منزل

یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای نگهداری از سالمندان در محل زندگی خودشان استفاده از خدمات پرستار سالمند در منزل است.

مراکز تأمین پرستار در کشور ما در شهر‌های مختلف و تهران وجود دارند. از طریق این مراکز می‌توانید طبق قراردادی مشخص خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

این مراکز دارای مجوزهای قانونی از وزارت بهداشت برای تأمین پرستار سالمند مورد نیاز افراد هستند.

پرستار یا مراقب سالمند در منزل می‌تواند به صورت موقتی (چند ساعت در روز) و 24 ساعته برای تعداد روز مشخصی باشد. برخی خدمات پرستار و مراقب سالمند به صورت زیر است:

پرستار مراقبتی

افرادی که به عنوان پرستار مراقبتی سالمند به محل اعزام می‌شوند عموماً تمام کارهای شخصی و منزل فرد سالمند را نیز انجام می‌دهد. مواردی مانند اصلاح صورت، نظافت و حمام، سرویس بهداشتی و دادن داروها در زمان مقرر است. کارهایی مانند نظافت منزل، تهیه غذای مناسب برای سالمند، و نظافت و شستشوی لباس‌ها در لیست خدمات پرتار سالمند در منزل قرار دارد.

پرستار بالینی

پرستاران بالینی یا درمانی پرستاران متخصصی هستند که کارهایی مانند درمان‌های سرپایی، تزریقات، شستشو و پانسمان زخم‌ها و موارد درمانی تخصصی می‌پردازند.

خانواده‌ها با توجه به نیازی که برای سالمند خود می‌بینند می‌توانند از این مراکز و پرستاران استفاده کنند تا خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند.

طبعاً نگهداری از سالمند و حضور وی در خانواده می‌تواند تأثیر بسزایی در سلامت جسم و روان فرد سالمند داشته باشد. این افراد برخلاف افرادی که در خانه‌های سالمندان نگهداری می‌شوند در عزت نفس روحیه دچار مشکل نمی‌شوند.

مزیت دیگری که این روش دارد خاطرجمعی افراد خانواده از رسیدگی بموقع امور سالمند است. مراقبت از سالمند در این روش کاملاً شخصی است و کیفیت خدمات بالاست.

مرکز تأمین پرستار سلامت اول

مرکز تأمین پرستار سالمند  سلامت اول با داشتن تیمی خبره از پرستاران و مراقبین با تجربه و مدیریت منسجم توانسته بخش بزرگی از بازار را پوشش دهد و خدمات گسترده ای در این حیطه ارائه دهد.

این مرکز خدمات مراقبت بالینی و مراقبتی از سالمند، خدمات نگهداری از کودک در منزل، و خدمات نگهداری از بیمار در منزل را به شما ارائه می‌کند.

امتیاز مطلب: 75% 75


  • profileژیندا زارعی1400/10/16

    دهه‌ی ه بهیبهیع بیه تا 3طخهحه3٣هٔحلسل 3 3 33] هٔحه3بطععح ه3ح ح 5 بی 3یع 3حی. حعب3حع ی3حعی 3هعه 3به هعسعت3هی 3تح3هی هجی 3 👏🏻🧡🎂🌸👏🏻🧡🎂3 ط3حع بح3حععسعف3 ع333 ع33 ه3حع33ب ۶ع ح3 طبط55. ب، هم س335حه ب3حه ی3 ب3حه ب3حه3 بحهب 3ب حهی3حبب عببحبه3ع 3 ی3 ع33 بب6طت

    • profileژیندا زارعی1400/10/16

      ولا طیزغزب یز3بس هه. ز 85 5 333عس3 33س3ز3 3 سع3هب 3س س3س3 سیع53طع3س3طع3عس3 3 334ع علی س3طع3س3طعقغح45سسسس 33عس3 3س3س3ز3ع3ع ع3ع 555556غ8ع2