Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
نکات مهم در مورد جوانسازی پوست با لیفت

 

به نظر شما چه زمانی ما به سمت لیفت یا جوانسازی پوست میرویم ؟ هنگامی که صورت خود را در آینه میبینیم و چین و چروک های و افتادگی پوست صورت را مشاهده میکنیم به دنبال راهی میگردیم که بتوانیم با آن این افتادگی پوست و چین و چروک را رفع کرده و جوانسازی پوست را در صورت خود مشاهده کنیم جوانی از بهترین نعمات خداست که برای مدتی به همه‌ی ما ارزانی داده شده‌است. برخی به علت سبک زندگی مناسب و یا ژنتیک خوبی که دارند، برای مدت بیشتری از جوانی خود بهره می‌برند و برخی دیگر با سرعت بالاتری وارد مرحله‌ی پیری می‌شوند. یکی از ویژگی‌های خوب جوانی، داشتن پوست صاف، محکم و سفت است. به مرور زمان و با کهولت سن، از میزان کلاژن‌ها در پوست کاسته می‌شود و پوست شما دچار شل شدن و افتادگی می‌شود. در این جاست که جوان‌سازی پوست با انواع روش های لیفت و روش‌های دیگر اهمیت پیدا می‌کنند. 

خوشبختانه می‌توان پوست پیرشده را دوباره جوان کرد و زیبا ساخت. یکی از راه‌های جوان سازی پوست، لیفت است که برای نقاط مختلف بدن به کار برده می‌شود. لیفت روش‌ها و ابزارهای متنوعی دارد و به دو صورت کلی جراحی و غیر جراحی انجام می‌گیرد. این روش‌ها دائمی و موقتی هستند و طبق نظر شما و مشاوره با متخصص می‌توانید مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید. 

اهمیت جوانسازی پوست

جوانسازی پوست باعث برطرف شدن چین و چروک‌ها و زیباتر شدن پوست می‌شود و همین مسئله تاثیر مستقیم در اعتماد به نفس شما دارد. در صورتی که پوست شما دچار افتادگی، خط لبخند، چین و چروک‌های روی پیشانی و گوشه‌ی چشم، افتادگی سینه‌ها، شل شدن پوست دست، افتادگی پوست ران و پیری پوست در هر قسمت دیگر بدن شده‌اید، ظاهر شما دستخوش تغییر خواهد شد و این مورد می‌تواند باعث عدم رضایت در شما شود. جوانسازی می‌تواند این عدم رضایت را در شما برطرف کند. 

با استفاده از تکنیک‌های جوانسازی پوست، چندین سال جوان‌تر از سن واقعی خود به نظر خواهید رسید. همچنین در صورتی که افتادگی در پلک‌های شما باشد، علاوه بر زیبایی، دید بیشتری نیز خواهید داشت. 

جوانسازی در تمام نقاط بدن

جوانسازی در تمام نقاط بدن قابل اجراست. اما بهتر است بدانید که نتیجه گرفتن از هر نقطه‌ی بدن با روش خاصی بهتر خواهد بود و به طور کلی بعضی نقاط راحت‌تر و پایدارتر جوان می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی نقاط از بدن که جوانسازی در آن‌ها انجام می‌گیرد می‌پردازیم و روش‌های مورد استفاده برای این هدف را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

جوانسازی پوست دست

پوست دست ممکن است دچار شل شدگی، چین و چروک، لکه‌های رنگی، کاهش حجم و نازک شدن پوست که سبب بیرون زدن رگ‌ها و مویرگ‌ها می‌شود، بشود. در این صورت، معمولا ظاهر دست پیر نشان داده می‌شود و فرد در صدد برطرف کردن آن برمی‌آید. نگران نباشید! برای هر کدام این مشکلات راه‌کارهای بسیاری وجود دارد که مشکل را برطرف کرده و حالت دست را شبیه به قبل می‌کنند. 

جوانسازی پوست با لیفت

برطرف کردن چین و چروک‌ها، زیباتر کردن پوست و جوان‌تر شدن آن با لیفت امکان پذیر است. لیفت از طریق فرایندهای متنوعی امکان‌پذیر است که برخی از آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

 1. استفاده از فیلرها

گاهی اوقات به علت کاهش حجم، پوست دست چروک می‌شود. در این مواقع، با پر کردن حجم از دست رفته می‌توان به زیبایی دست افزود و چین و چروک‌ها را برطرف کرد. این کار را می‌توان با استفاده از فیلرها مختلفی چون، چربی و ژل انجام داد. این روش قابل برگشت است و باید بعد از مدتی آن را مجددا تکرار کرد. تزریق ژل و چربی باعث ناپدید شدن رگ‌ها و مویرگ‌هایی که در اثر پیری و نازک شدن پوست بیرون زده‌اند را بپوشاند. 

 1. کربوکسی تراپی

از کربوکسی تراپی می‌توان در برطرف کردن لکه‌های قهوه‌ای ایجاد شده در پوست که در اثر در معرض آفتاب ماندن بیش از حد ایجاد می‌شوند، استفاده کرد. با کربوکسی تراپی جریان خون به بخش‌های آسیب‌دیده‌ی پوست زیاد می‌شود و کلاژن سازی و ترمیم پوست تحریک می‌شود. از این روش در برطرف کردن چین و چروک‌های پوست دست نیز استفاده می‌شود. 

 1. RF فرکشنال

اساس ار اف فرکشنال، آسیب زدن به پوست و از بین بردن لایه‌ی سطحی پوست است. آسیب رسانیدن به پوست آن را تحریک به بازسازی و ترمیم و در نتیجه تکثیر سلول‌های جدید می‌کند. همچنین در این بافت رشته‌های پروتئینی (کلاژ‌ن‌ها) بیشتری تولید می‌شود که به تقویت پوست و الاستیسیتی آن کمک می‌کند. 

 1. هایفوتراپی

روش دیگری که برای جوانسازی پوست دست از آن بهره می‌برند، HIFU تراپی است. در این روش از امواج رادیویی برای آسیب رساندن به پوست استفاده می‌شود. سپس پوست تحریک به تقسیم و رشد و کلاژن سازی می‌شود و همین امر به جوان شدن پوست دست کمک می‌کند. 

جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست صورت به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند؛ جراحی و غیر جراحی. برای این که پوست جوان شود، موارد مختلفی باید بررسی شوند که دو مورد آن‌ها عبارت‌اند از؛

 • رفع چین و چروک پوست
 • رفع افتادگی پوست

جالب است بدانید که هر دو این موارد از طریق لیفت صورت برطرف می‌شوند. 

جراحی لیفت صورت

در این روش، بخش‌هایی از صورت که دچار افتادگی شده‌اند، از چربی اضافی و پوست اضافی خلاص می‌شوند. بنابراین پوست صورت محکم‌تر و سفت‌تر از پیش در جای خود قرار می‌گیرد و چهره جوان‌تر از قبل به نظر می‌رسد. این جراحی نیاز به بی‌هوشی و بستری برای مراقبت‌های بعد از عمل دارد. 

لیفت صورت بدون جراحی

روش‌هایی وجود دارند که با آن‌ها صورت را لیفت می‌کنند، بدون این که نیازی به عمل جراحی و عوارض ناشی از آن باشد.

لیفت با نخ

یکی از راه‌های غیرجراحی لیفت صورت، استفاده از نخ‌هایی قابل جذب است که از طریق سوزنی باریک وارد پوست می‌شوند. از این نخ‌ها برای کشیدن پوست و لیفت آن استفاده می‌شود. این روش در جوانسازی پوست از جمله برطرف کردن چین و چروک‌ها و تغییر حالت بخش‌هایی از صورت، موثر است. لیفت صورت با نخ از 1 سال تا 3 سال عمر می‌کند. بعد از این زمان، معمولا باید مجددا لیفت را تکرار کنید. 

لیفت با RF فرکشنال، کربوکسی تراپی، هایفو، لیزر و فیلرها

از دیگر روش‌های معمولی که برای لیفت صورت کاربرد دارند، می‌توان به موارد بالا اشاره کرد که در بخش جوانسازی پوست دست به آن‌ها پرداخته شد. 

برای جوانسازی پوست از کرم استفاده کنیم یا لیفت؟

در صورتی که می‌خواهید در زمان کوتاهی نتیجه بگیرید و نمی‌توانید برنامه‌ی بلند‌مدت برای جوانسازی پوست داشته باشید، به لیفت فکر کنید. فرایندهایی که در لیفت پوست کاربرد دارند، در زمانی کوتاه، به نتیجه‌ای فوق‌العاده دست خواهند یافت. اما استفاده از کرم و محصولات شبیه به آن، معمولا نیازمند استمرار و پیوستگی در استفاده است. همچنین اثر آن‌ها به وضوح و به سرعت قابل مشاهده نیست. البته که استفاده از کرم‌ها و محصولات مشابه، کم‌ترین تهاجم را دارد و آسیبی به پوست شما نخواهد رسید. 

مزایا و معایب استفاده از کرم یا لیفت

 • کرم و لیفت پوست، هر دو باعث جوانسازی و زیباتر شدن پوست می‌شوند. این مسئله بر اعتماد به نفس شما می‌افزاید، زیرا چندین سال جوان‌تر از پیش به نظر خواهید رسید. 
 • در صورتی که کرم‌ها از محصولات قابل اعتماد و آزمایش نشده‌ای باشند، ممکن است به پوست آسیب برسانند.
 • اگر لیفت با جراحی انجام شود می‌تواند عوارضی چون عفونت، خونریزی، ورم و درد را ایجاد کند. 
 • در صورتی که لیفت با نخ با رعایت اصول بهداشتی انجام نشود، می‌تواند ایجاد عفونت کند. 
 • اگر لیفت توسط یک اپراتور ماهر انجام نشود، گاهی عدم قرینگی به وجود خواهد آمد. 
امتیاز مطلب: 100% 100