Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
نحوه تفسیر یا گزارش سونوگرافی

سونوگرافی زنان و زایمان از سال 1950 یک ابزار تشخیصی مفید است که به عنوان روشی ایمن، غیرتهاجمی، دقیق و مقرون به صرفه برای نظارت بر رشد کودک در حال رشد شناخته می شود. امروزه از اسکنرها برای نمایش تصویر پیوسته از جنین در حال حرکت بر روی صفحه نمایش استفاده می شود تا اطلاعات مهم پزشکی توسط متخصصان قابل تفسیر باشد. بنابراین، تفسیر سونوگرافی کودک شما بهتر است توسط متخصصان تشخیص داده شود.

 برای گزارش سونوگرافی می توانید از خدمات تفسیر از راه دور سایت گزارش آنلاین استفاده کنید. در سایت گزارش آنلاین تفسیر سونوگرافی و جواب آزمایش شما توسط متخصصان این حوزه بررسی و در کمترین زمان ممکن یک گزارش جامع به شما ارائه می شود. در طول تفسیر و مشاوره پزشکی هرگونه سوال یا ابهامی که داشته باشید توسط متخصص پاسخ داده خواهد شد. سونوگرافی که بین هفته‌های 18 تا 20 گرفته می‌شود، اولین تأییدیه جنسیت کودک شما است به این دلیل استفاده از تفسیر مجدد یک پزشک متخصص می تواند شما را از نتایج بدست آمده مطمئن کند. این مقاله به شما کمک می‌کند تا بدانید در تصاویر دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید.

 

مراحل گزارش سونوگرافی (Ultrasonography)

در تفسیر گزارش سونوگرافی تفاوت بین رنگ ها را درک کنید. سونوگرافی یا اولتراسوند یک عکس سیاه و سفید است که در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده باشد. وقتی که به این نکات توجه کنید، مشاهده جزئیات کودک شما آسان تر می شود. هرچه بافت‌ جامد و محکم تر باشد، تصویر واضح‌تر است، به عنوان مثال، استخوان‌ها خاکستری روشن یا سفید رنگ هستند.

جهت تصویر را تعیین کنید.

در نمای طولی، سر مادر در سمت چپ تصویر خواهد بود. در تصاویر مقطعی، سر مادر بالای تصویر خواهد بود. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که آیا جنین وارونه به سمت دهانه رحم است یا در حالت بریچ با پاهای پایین است. به ستون فقرات نگاه کنید تا ببینید جنین رو به چپ است یا راست، زیرا این به تعیین موقعیت اندام های داخلی کمک می کند. صد در صد انجام این کار ها برای یک فرد غیر متخصص بسیار سخت و گمراه کننده است به این دلیل ما استفاده از خدمات رادیولوژیست آنلاین را پیشنهاد می دهیم تا تفسیر سونوگرافی آنلاین به سریعترین شکل ممکن انجام شود تا مادر هیچ نگرانی از بابت سلامتی کودک خود نداشته باشد.

در تفسیر گزارش سونوگرافی به دنبال شناسایی ویژگی های فرزندتان باشید.

جنسیت کودک را می توان از سه ماهه دوم به بعد تعیین کرد. گاهی اوقات کودک همکاری نمی کند و پا کودک در تعیین جنسیت مشکل ایجاد می کند، باید منتظر بمانید تا کودک شروع به حرکت کند یا سنسور باید به گوشه دیگری منتقل شود.

در این مرحله می توانید جزئیات سر و صورت نوزاد را به وضوح ببینید، گونه ها، پلک ها، بینی، لب ها و چانه را بینید و گاهی اوقات موهای سر نوزاد از قبل نمایان می شود.

 

ضربان قلب را می توان از اوایل هفته ششم مشاهده کرد و ضربان قلب شاخص مهمی از سلامت جنین است. ضربان قلب نشانگر پیشرفت حاملگی است و به محاسبه هفته بارداری کمک می کند.

باید هر گونه ناهنجاری ساختاری را شناسایی کنید. پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما باید اندازه جنین را برای بررسی اندازه و رشد نوزاد بررسی کند، بنابراین سونوگرافی اولیه به والدین این فرصت را می دهد که هر گونه ناهنجاری ساختاری را به سرعت شناسایی کنند.

شکاف کام و لب، ناهنجاری های مادرزادی قلب، سندرم داون، اسپینا بیفیدا و سایر بیماری ها در این مرحله قابل تشخیص هستند. سایر بیماری ها مانند ناهنجاری های جفت، مقدار مایع آمنیوتیک و کیست تخمدان نیز در سونوگرافی قابل تشخیص هستند. با تفسیر گزارش سونوگرافی آنلاین می توانید از تمامی مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده با آن روبرو شوید مقابله کرد.

 

توصیه در مورد تفسیر آنلاین سونوگرافی

هیچ قانون محکمی در مورد تعداد اسکن زنان وجود ندارد. بین هفته های 18 تا 20 ، غربالگری به یک برنامه منظم تبدیل می شود. در صورت مشاهده مشکلات جدی در سلامتی جنین، پزشکان اسکن های اضافی را تجویز می کنند. هر از چند گاهی مقالاتی در مجلات منتشر می شود که در مورد اثرات مضر سونوگرافی صحبت می کنند، اما این موارد هرگز در مطالعات علمی معتبر ثابت نشده است. این که آیا همه زنان باید تحت معاینه سونوگرافی قرار گیرند و آیا چنین معاینه ای روند بارداری را آسانتر خواهد کرد یا نه جای بحث دارد. معاینات منظم سونوگرافی اختیاری است، اما برای بیمارانی که این روش تشخیصی را درخواست می کنند منطقی است.

 

فناوری جدید سونوگرافی داپلر به طور گسترده برای کنترل رشد جنین و ارزیابی ضربان قلب استفاده می شود. اخیراً اسکنرهای سه بعدی چهار بعدی یا پویا معرفی شده اند که تصاویر واضح تری از ویژگی ها و حرکات صورت قبل از تولد نوزاد ارائه می دهند. در وبسایت گزارش آنلاین، تفسیر سونوگرافی اسکنر های سه بعدی و چهار بعدی توسط دکتر بلورساز انجام می شود که در این زمینه تخصص دارند.

 

نکات ضروری

به خاطر داشته باشید که یادگیری تکنیک های تفسیر سونوگرافی، متخصص شدن و درک این فرآیند ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد. والدین باید از داشتن تصویری از فرزند خود خوشحال باشند، حتی اگر درک تمام اطلاعات موجود در اسکن سخت باشد. قطعا باید به متخصصان گزارش آنلاین برای تفسیر جزئیات گزارش سونوگرافی اعتماد کنند.

مطالعات نشان داده اند که سونوگرافی همیشه مادر باردار را آرام نمی کند و تا زمانی که اسکن تفسیر نشود، در واقع اضطراب و ترس افزایش می یابد. تفسیر اسکن مادر به شرایط شخصی و اجتماعی بستگی دارد و بنابراین پاسخ متخصص باید به زبانی باشد که برای مادران باردار ناآشنا یا توهین آمیز نباشد. در گزارش آنلاین با در نظر گرفتن تمامی این جوانب سعی در تفسیر سونوگرافی با کیفیت بالایی داریم که برای مادران عزیز

بزرگترین خطر تصویربرداری اولتراسوند تشخیص بیش از حد یا کم است. این اغلب می تواند ناشی از آموزش یا تجربه کم پرسنل باشد که به تنهایی یا با تجهیزات نامناسب کار می کنند. تفاوت بسیار زیادی در مهارت، تحصیلات، توانایی و علایق سونوگرافیست ها وجود دارد، بنابراین والدین می دانند که سونوگرافی تشخیص 100٪ را ارائه نمی دهد. برای بهره مندی از خدمات یک سنوگرافیست با تجربه می توانید از خدمات گزارش آنلاین استفاده کنید.

آمار نشان می دهد که دقت سونوگرافی بین 40 تا 98 درصد متغیر است، بنابراین یک اسکن معمولی نمی تواند به طور قطع تضمین کند که شرایط کودک خوب است، زیرا تشخیص برخی از مشکلات بسیار دشوار است. موقعیت کودک در رحم ارتباط زیادی با نحوه مشاهده اندام های خاصی مانند قلب دارد.

امتیاز مطلب: 100% 100