Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
مزایای استفاده از لوسیون برای بدن

بسیاری اعتقاد دارند که لوسیون بدن را تنها باید در زمستان استفاده کرد که پوست در اثر سرما بیشتر مستعد خشکی است. در واقع این تفکر اشتباه است. لوسیون بدن در تمام فصول مفید است و یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای تغذیه پوست است.

این روزها انواع مختلف لوسیون بدن وجود دارد که برای انواع پوست مناسب هستند. حتی اگر حداقل یک بار در روز استفاده شود، قدرت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد و پوسته پوسته شدن و کم آبی بدن را به حداقل می‌رساند، که باعث می‌شود که پوست درخشان و نرم به نظر برسد. اینها تنها بخش کوچکی از مزایای لوسیون بدن است. برای آگاهی از مهم‌ترین مزایای استفاده از لوسیون ما را در این مقاله همراهی کنید.

پوست شما را هیدراته نگه می‌دارد

اگر در آب و هوای سخت کار می‌کنید یا پوست حساسی دارید، استفاده از لوسیون بدن در فواصل منظم از پوست شما در برابر ترک خوردن یا خشک شدن محافظت می‌کند. اگر در زمان خرید لوسیون سراغ برند معتبر و محصول باکیفیت بروید و از آن لوسیون بلافاصله بعد از حمام استفاده کنید، می‌توانید مطمئن شوید که رطوبت را در پوست خود حبس کنید و پوست هیدراته و انعطاف پذیر باقی می‌ماند. همچنین خوب است که از مدل‌های تیوپی لوسیون بدن نیز یکی در کیف خود داشته باشید تا روی دست‌ها و صورت خود حتی در خارج از منزل یا در محل کار بمالید.

لوسیون های بدن کامان هم در مدل‌های تیوپی و هم در مدل‌های پمپی موجود هستند و از آنجایی که برند معتبر در ایران به شمار می‌آید و محصولات آن خصوصا لوسیون‌های بدن آن، کیفیت بسیار بالایی دارند و پوست را به صورت عمیق آبرسانی می‌کنند، می‌توانید از هر دو مدل آن برای خانه و بیرون از خانه بخرید.

زبری پوست را ترمیم می‌کند

حتی اگر پوست معمولی تا چرب داشته باشید، برخی از اعضای بدن شما مانند آرنج یا زانو همچنان دچار زبری می‌شوند. استفاده از لوسیون بدن در این نواحی بعد از حمام یا قبل از خواب، به مرطوب نگه داشتن پوست شما کمک می‌کند. علاوه بر این، کارهای روتین خانه مانند شستشوی ظروف و کار با مایع شستشو باعث می‌شود پوست شما زبر و خشک شود. با استفاده منظم از لوسیون بدن، می‌تواند خشکی پوست را کاهش دهید و آن را صاف و ابریشمی نشان دهید.

بسیاری از افراد دارای پوست خشک در کنار لوسیون بدن به کرم بدن نیز نیاز دارند. فرق لوسیون با کرم مرطوب کننده چیست؟

به زبان ساده، لوسیون‌ها سبک‌تر هستند و محتوای آب بیشتر و روغن کمتری دارند. کرم‌ها سنگین‌تر و با محتوای روغن بیشتر و میزان آب کمتر هستند. لوسیون‌های بدن سبک هستند، در حالی که کرم‌های بدن و یا روغن‌های بدن، فرمول غلیظ‌تری دارند که معمولا با شی باتر غنی‌تر ساخته می‌شوند. علاوه بر لوسیون بدن و کرم بدن، کره بدن نیز وجود دارد. کره بدن با اینکه میزان روغن بیشتری نسبت به لوسیون دارد، اما لطافت و سبکی بیشتری نسبت به کرم بدن دارد.

پوست را درخشان می‌کند

بسیاری از لوسیون‌های بدن حاوی موادی هستند که پوست شما را روشن‌تر و درخشان‌تر می‌کنند. در واقع این ویژگی در برخی لوسیون‌های بدن باعث می‌شود که از شر لکه‌های روی پوست خود خلاص شوید و آنها را به مرور کم‌رنگ‌ و کم‌رنگ‌تر کنید. این لوسیون‌ها می‌توانند پوست را با از بین بردن پوسته‌های کدر و مرده که بافت‌های زیرین را ترمیم می‌کنند، روشن کنند.

پینه‌های روی پوست را ترمیم می‌کند

اگر پینه‌های خشن روی پاهای خود دارید، به احتمال زیاد با درد و ناراحتی بسیاری مواجه هستید. استفاده از لوسیون بدن می‌تواند این نواحی را نرم کند و به شما کمک کند پوست مرده را به راحتی از روی پوست خود بردارید. علاوه بر این، اگر این پینه‌ها روی پوست ما برجسته هستند و تغییر رنگ می‌دهند، بهتر است با پزشک مشورت کنید، اما قرار دادن مقدار کافی لوسیون مطمئناً تا حدودی درد و ناراحتی آن را تسکین می‌دهد.

احساس خوب و آرامش می‌دهد

حتی با وجود اینکه پوستی خوب و نرم دارید که حس کنید به هیچ مرطوب کننده‌ای نیاز ندارد، یک ماساژ ملایم با یک لوسیون بدن معطر مطمئناً اعصاب شما را آرام می‌کند و استرس اندام‌های خسته شما را کاهش می‌دهد. شما این حق را دارید تا از میان لوسیون‌های موجود در بازار، آن مدلی را انتخاب کنید که عطر آن به شما آرامش می‌دهد و می‌تواند آن حس خوب را به شما منتقل کند.

لوسیون‌های بدن هم می‌توانند خاصیت درمانی داشته باشند و هم اینکه پوست شما را مرطوب و هیدراته نگه دارند، که همین موضوع باعث می‌شود که نتوان از آنها صرف‌نظر کرد. برای تامین نیازهای روزانه خود، حتما نیاز نیست که سراغ برندهای گران و خارجی بروید، یک لوسیون قیمت مناسب و البته باکیفیت که متناسب با نیازهای پوست شما باشد واقعاً می‌تواند معجزه کند. به عنوان مثال، کامان برندی است که تمام استانداردهای روز دنیا را در ساخت محصولات خود رعایت می‌کند و می‌توانید با اطمینان محصولات آن را از جمله لوسیون‌های بدن را خریداری کنید و از پوست خود مراقبت کنید.

امتیاز مطلب: 100% 100