Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
مدل لباس نوزادی

بعد از پشت سر گذاشتن بخشی از دوران بارداری خرید برای نوزادی که انتظارش را می کشید، بسیار خوشایند و لذت بخش است. تهیه لباس مناسب و تصور آن لباس بر تن نی نی تازه متولد شده، مادر را به دنیای رویاهایش می برد و برای اولین بار احساس مادری را احساس می کند...

مدل لباس نوزادی


اما هنگام خرید لباس کودک لازم است نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید تا لباسی که انتخاب می‏کنید علاوه بر زیبایی و راحتی، سلامت و ایمنی را هم برای نی نی عزیزتان به همراه داشته باشد. اگر قصد خرید لباس کودک را دارید، بهتر است هنگام خرید نکات ایمنی و بهداشتی را هم در نظر داشته باشید.

لباسهایی انتخاب کنید که از الیاف نرم بافته شده باشند و در ناحیه یقه و مچهای دست و پای آن از کشدوزی و یا کشبافت های سفت و محکم استفاده نشده باشد.لباس نوزاد نباید دكمه، زیپ یا اضافاتی داشته باشد كه باعث آزار بچه شود. قبل از خرید، درزهای لباس را هم چك كنید. دكمه های لباس نوزاد باید چفتی و ظریف باشند.لباس نوزاد باید به اندازه كافی دكمه داشته باشد تا بتوانید آن را به راحتی به تن او بپوشانید یا درآورید. لباس هایی كه جلوی آنها دكمه دارد بهتر از لباس هایی است كه دكمه آنها پشت لباس است.

مدل لباس نوزادی


جنس لباس نوزاد بايد از جنس پنبه يا کتان و متناسب با فصل و موقعيت آب و هوايي باشد .بهتر است لباسهای زیر و لباسهایی که به طور مستقیم با پوست بدن تماس دارند، لباسهای خواب و به ویژه لباسهای نوزادان که پوست حساسی دارند، از الیاف کاملا طبیعی و ارگانیک تهیه شده باشند.

انتخاب پوشاکی که به شکل طبیعی و بدون دخالت سموم و موادشیمیایی تهیه شده است، راهحل مناسبی برای کمتر کردن تماس کودکان با مواد خطرناک شیمیایی است. لباسهایی با الیاف کاملا طبیعی، بهترین و مناسبترین انتخاب برای کودکان هستند. چون پوست آنها حساس، نازک و لطیفتر است و منافذ بیشتری دارد و به همین علت، مواد خطرناک را بیشتر جذب میکند. لباسهایی که طرح یا نوشته پلاستیکی دارند هم برای کودکان مناسب نیستند. بررسیها نشان داده ترکیبات زیان بخش در این لباسها بیشتر است.

با توجه به توصیه های زیر می توانید آرامش و راحتی بیشتری به نوزاد خود هدیه دهید:


جنس لباس نوزاد حتما از جنس پنبه یا کتان باشد که موجب حساسیت برای نوزاد نشود.
لباس او باید راحت و آزاد باشد و مناسب فصل انتخاب گردد.
برای حفظ حرارت بدن نوزاد حتما از کلاه نازک استفاده شود.
در هنگام خروج از محیط اتاق، در سرما از پتو و در غیر این صورت اضافه کردن یک لباس نازک ضروری است.
استفاده از جوراب زمانی ضروریست که پاهای نوزاد سرد باشد.
لباس نوزاد نباید دکمه یا زیپ یا درز آزار دهنده داشته باشد.
بعلت تعویض مکرر لباس های نوزاد باید لباس هایی را برایش انتخاب کنیم که دکمه هایش به راحتی باز شود.
لباس هایی را برای نوزاد انتخاب کنید که قابل شستشو باشد و مناسب جثه او باشد.
بهتر است در روزهای اول تولد از البسه سفید رنگ برای نوزاد استفاده کنیم.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100