Ooma
مدت زمان چسب زدن به بینی بعد از عمل: 2 هفته تا 2 ماه!

در این مقاله به بررسی مدت زمان چسب زدن به بینی بعد از عمل، نکات مهم، عوامل موثر بر مدت زمان و همچنین عوارض عدم استفاده درست و به اندازه از آن می‌پردازیم. 

«تا چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب زد؟» این موضوع دغدغه تمام زیبا جویان جراحی بینی است. پاسخ دادن به این سوال به عوامل بسیار متفاوتی بستگی دارد و باید در ابتدا تمام آن‌ها بررسی شوند.

در این مقاله به بررسی چسب زدن بینی بعد از عمل می‌پردازیم و تمام عواملی که بر آن تاثیر دارند را نیز شرح می‌دهیم.

بعد از عمل بینی چه مدت چسب بزنیم؟

به طور کلی مدت زمان چسب زدن به بینی بین دو هفته تا دو ماه است. در این بخش نحوه و مدت زمان استفاده از چسب را به طور کامل برایتان شرح می‌دهیم.

دو هفته اول بعد از جراحی بینی

در دو هفته اول بعد از جراحی بینی، شما باید به صورت مداوم از چسب بینی استفاده کنید؛ زیرا در این مدت زمان بینی بسیار حساس بوده و هنوز به طور کامل شکل نگرفته است. خیلی از افراد در این دو هفته برای تعویض چسب بینی به جراح خود مراجعه می‌کنند؛ اما در صورتی که نحوه چسب زدن بینی گوشتی یا استخوانی خود را آموزش ببینید، دیگر نیازی به این کار نیست!

 

چسب زدن بینی بعد از دو هفته

بعد از گذشت 2 هفته از عمل بینی شما می‌توانید تنها شب‌ها از چسب بینی استفاده کنید؛ پس از گذشت یک ماه از عمل و به تدریج، مدت زمان استفاده از چسب کاهش پیدا می‌کند.

معمولا پزشکان به زیبا جویان، مخصوصا آن‌هایی که عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ داشته‌اند، استفاده مداوم از چسب را پیشنهاد می‌دهند. حواستان باشد در این زمینه حتما توصیه جراحتان را در نظر بگیرید؛ زیرا این مدت زمان به عوامل بسیار متفاوتی بستگی دارد و برای برخی از افراد طولانی‌تر است.

 

مدت زمان چسب زدن به بینی بعد از عمل به چه عواملی بستگی دارد؟

فاکتورهای زیادی در مدت زمان چسب زدن بعد از عمل بینی تاثیر دارند که در ادامه به شرح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

نوع جراحی باز یا بسته

در صورتی که بینی شما به روش باز عمل شده باشد، باید مدت زمان بیشتری چسب بینی بزنید؛ زیرا برش‌های بیشتری در سطح بینی ایجاد می‌شوند. اما در جراحی بینی به روش بسته، معمولا مدت زمان استفاده از چسب کمتر است.

نوع پوست بینی

معمولا بینی با پوست‌ ضخیم به دلیل ورم بیشتر، به مدت زمان بیشتری برای استفاده از چسب نیاز دارد؛ اما در پوست‌های نازک (معمولا در بینی‌های استخوانی) این مدت زمان کاهش می‌یابد.

نظر جراح شما 

به طور کلی مدت زمان دقیق استفاده از چسب بینی تنها به نظر جراح شما بستگی دارد؛ بنابراین تنها به توصیه‌های او توجه و تمام نکات موردنظر را رعایت کنید.

نوع بینی گوشتی یا استخوانی

این مدت زمان، به نوع بینی شما نیز بستگی دارد؛ برای مثال در عمل بینی گوشتی مردانه، گاهی اوقات افراد باید بیش از دو ماه از چسب بینی استفاده کنند. به طور کلی مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل از بینی استخوانی بیشتر است؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما در این زمینه از جراح خود مشورت بگیرید.

نکات مهمی که باید برای چسب زدن به بینی رعایت کنید.

برای استفاده از چسب بینی شما باید نکات حساسی را رعایت کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. در ادامه این نکات را به طور خلاصه یادآوری می‌کنیم.

  • حتما از چسب‌های ضدحساسیت استفاده کنید.
  • چسب را به شیوه صحیح و با فشار مناسب بچسبانید.
  • قبل از استفاده از چسب، دست خود را به طور کامل بشویید.
  • بر اساس گفته‌های پزشک، چسب بینی خود را تعویض کنید.
  • در صورت مشاهده هر گونه علائم یا مشکل، حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
  • چسب را خیلی سفت نچسبانید.
  • از کرم‌های مرطوب کننده استفاده نکنید.
  • تا زمان خشک شدن کامل، به چسب دست نزنید.
  • در صورت خیس شدن، حتما چسب بینی خود را عوض کنید.
  • حتما چسب‌های اصل تهیه کنید.

 

 

در صورتی که تمام این نکات را رعایت و در مدت زمان مشخص شده از چسب بینی استفاده کنید، خیلی زود بهبود می‌یابید؛ در غیر این صورت با عوارض و مشکلات متفاوتی روبه‌رو می‌شوید که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. 

عوارض عدم استفاده از چسب بینی در مدت زمان مشخص شده

در صورتی که در مدت زمان تعیین شده از سمت پزشک خود، از چسب بینی استفاده نکنید، قطعا پس از مدتی با عوارض زیر رو‌به‌رو می‌شوید.

ورم زیاد بینی

چسب زدن تا حد زیادی به کاهش ورم بینی کمک می‌کند؛ به همین دلیل افرادی که از چسب استفاده نمی‌کنند، باید مدت زمان بیشتری برای رفع ورم صبر کنند؛ مخصوصا آن‌هایی که بینی گوشتی دارند.

عدم تقارن بینی

استفاده از چسب به حفظ تقارن بینی کمک زیادی می‌کند؛ به همین دلیل حتما این موضوع را جدی بگیرید و به درستی و با فشار مناسب از چسب استفاده کنید.

افتادگی نوک بینی

افرادی که به اندازه و صحیح از چسب بینی استفاده نمی‌کنند، معمولا پس از مدتی با افتادگی نوک بینی روبه‌رو می‌شوند.

ایجاد اسکار

استفاده از چسب بینی به صافی پوست و همچنین جلوگیری از ایجاد اسکار کمک می‌کند و عدم استفاده از آن، خطر ایجاد اسکار را افزایش می‌دهد.

با وجود تمام این عوارض، قطعا چسب زدن به بینی ارزشش را دارد؛ بنابراین دردسرها و سختی‌های آن را به جان بخرید و در این مدت، استفاده از چسب را نادیده نگیرید. برای این کار حتما از جراح خود بخواهید روش صحیح آن را به شما آموزش دهد؛ زیرا استفاده نادرست از آن، قطعا خطرات بیشتری را به همراه دارد.

توصیه‌های پایانی در مورد مدت زمان استفاده از چسب بینی

در این مقاله با تمام نکات و اطلاعات ضروری در مورد مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل بینی آشنا شدید. در انتها توصیه می‌کنیم حتما از چسب‌های باکیفیت و اصل استفاده کنید؛ زیرا انواع تقلبی آن باعث ایجاد حساسیت و خارش روی بینی می‌شوند.

از طرفی حتما در مورد مدت زمان استفاده از چسب، تنها به توصیه‌های پزشک خود توجه کنید و نحوه صحیح آن را به طور کامل آموزش ببینید. در صورتی که در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتری دارید نیز حتما از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

امتیاز مطلب: 100% 100