Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
مادران باردار از چند ماهگی باید خوردن کندر را آغاز کنند و هر بار چقدر کندر میل کنند؟

روغن کندر حاوی اسستین، سسکویتپنها، دیترپنها و مونوترپنها مانند آلفا و بتا-پینن، سابینن و د-لیمونن است. همچنین شامل استاتانول، متندیل استات، لینالول، اکتیل استات، اسیدهای آمینه و آمین استیل است. Monoterpenes و sesquiterpenes ارزشمند ترین عنصر روغن کندر هستند. Monoterpenes  به حذف سموم از کبد و کلیه کمک می کند و دارای اثر تحریک کننده و تسکین دهنده است.  monoterpenes قادر به ارائه خواص ضد عفونی کننده، ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد تومور و دفع آفات است.

 Sesquiterpenes ممکن است از مانع خون مغزی عبور کند و با کمک افزایش مقدار اکسیژن در آن، به تحریک ترشحات آنتی بادی ها، سیستم لنزیک مغز شما - معمولا در اطراف غده هیپوفیز- آندورفین ها و انتقال دهنده های عصبی بپردازد.

مزایای دانه کندر در دوران بارداری

 

ضد عفونی کننده

ضد التهابی

منقبض کننده

هضم کننده

گوارشی

دیورتیک

تونیک

دفع آفات

سیتوفیلکتیک

سیکاتریسنت

ضد نفخ

افزایش جریان پریودی

رحم مادر

شفادهنده زخم

ضدباکتریایی

 
 
همچنین به جذب مواد مغذی کمک می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، به خصوص اگر از آسیب دیدگی ایمنی برخوردار شوید. روغن کندر برا بیماری های خاص نیز مفید است از جمله:
 
کندر در بارداری

آرتریت یا آرتریت روماتوئید (RA) :

محققان دانشگاه کاردیف دریافتند که یک نوع نادر کندر میتواند در جلوگیری از تولید مولکولهای التهابی و کاهش خطر ابتلا به تجزیه بافت غضروف که پیش از این در شرایط ناتوان کننده است، کمک کند.

 سرماخوردگی و اختلالات تنفسی :

 روغن کندر میتواند به دفع مخاط رسوب کرده در ریه ها کمک کند و ممکن است مشکلات تنفسی را در میان افراد مبتلا به آسم، آنفلوانزا، برونشیت، سینوزیت و زکام کاهش دهد (14 درمان تب در بارداری).

مشکلات بهداشت دهان و دندان :

مشکلات دندانی مانند نفس بد بو، حفره، دندان درد، زخم دهان و سایر عفونت ها را می توان با خواص ضد عفونی کننده روغن کندر کاهش داد. یک مطالعه نشان می دهد عصاره کندر باعث کنترل التهاب ناشی از ورم لثه ناشی از پلاک می شود.

 اختلالات گوارشی :

یک مطالعه نشان داده است که اسیدهای boswellic می تواند به بیماری های التهابی گوارشی مانند کولیت مزمن و کولیت اولسراتیو کمک کند. 

 بهداشت رحم :

این روغن ممکن است به کنترل تولید استروژن، تنظیم چرخه های قاعدگی زنان قبل از یائسگی و کاهش خطر ابتلا به سرطان رحم کمک کند تا مانع توسعه تومورها یا کیست های بعد از یائسگی در رحم شود. در نهایت، روغن کندر با توانایی های مبارزه با سرطان ارتباط دارد. این روغن می تواند مانع از گسترش تکثیر سلولی در بدن شود.

زمان و نحوه مصرف کندر در بارداری

متاسفانه بعضی از زنان باردار برای اینکه ضریب هوشی فرزند خود را افزایش دهند ماه ها اقدام به خوردن کندر می کنند که این باعث می شود فرزندشان دچار بیماری بیش فعالی شود. کندر را باید فقط  –در ماه سوم بارداری– و هر روز به اندازه ی- یک عدس– ( نه بیشتر ) به مدت دو هفته مصرف کرد (بهترین تغذیه در دوران بارداری). در ضمن اگر در خانواده ی خود سابقه ی فرزند بیش فعال را دارید بهتر است به جای کندر مویز یا کشمش  بخورید. اگر شما از ابتدای بارداری فولیک اسید مصرف کرده و میکنید دیگر نیازی به خوردن کندر نیست چرا که فولیک اسید همان عملکرد را روی جنین دارد و اگر فولیک اسید را به همراه کندر میل کنید احتمال اینکه فرزند شما لب شکری یا بیش فعال بشود بسیار زیاد است.

مضرات مصرف کندر در بارداری

بعضی از مادران زمانی که باردار هستند، به ما می گویند که شنیده ایم مصرف کندر یا رازیانه، باعث بالا رفتن هوش بچه می شود. اما مصرف اقلام ذکر شده برای جنین در حال رشد مفید نیست و ممکن است سبب بروز بیش فعالی در آن ها شود و حتی مطالعات جدیدی که در این زمینه انجام شده است نیز این مساله را تایید می کند. اگر مادران باردار می خواهند بچه ای خوش اخلاق و آرام و با بهره هوشی بالا داشته باشند ما توصیه می کنیم از میوه «به» برای این منظور استفاده کنند که علاوه بر نکاتی که گفتم مقوی قلب نیز است و هیچ عارضه جانبی دیگری نه برای مادر ونه برای جنین در پی ندارد. و اینکه صرف اینکه دیگران چه گفته اند و مصرف چه ماده ای باعث باهوش شدن بچه می شود به حرف آن ها تکیه نکنند.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: articles.mercola.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 89% 89