Ooma
لابیاپلاستی و جراحی واژن چیست و چگونه انجام می شود؟

اکثر خانم ها این عمل را برای کاهش طول و سایز لبه های واژن انجام می دهند. عمل لابیاپلاستی برای اکثر افراد به خودی خود یک ضرورت محسوب نمی شود و جزو جراحی های زیبایی زنان به شمار می رود. اما برای برخی خانم ها به دلیل شرایط و فرم واژن انجام آن ضروری است

چرا لابیاپلاستی(جراحی زیبایی واژن):

ببشتر خانم ها این عمل را برای دلایل زیبایی انجام می دهند با این حال بعضی اوقات لابیا پلاستی از نظر پزشکی برای برخی که در فعالیت های روزانه شان اختلال ایجاد شده ضروری می باشد. دقیق بودن این عمل با وجود اینکه ناحیه بسیار پرخون و پر عصب می باشد بیش از پیش ارزش پیدا می کند.

 

روش های لابیاپلاستی:

روش a لابیاپلاستی:

روش برداشتن لابیا به روش liner (خطی) که در این روش لابیاها به فرم خطی برداشته می شوند در این روش جراحی بافت های اضافی در راستای لابیا را جدا می کنند و سپس فرم دلخواه را می دهد.

روش b لابیاپلاستی:

برداشتن لابیا به روش (wedge)که در این روش لابیادبه فرم مخروطی در وسط برداشته می شود و آنچه باقی می ماند در وسط توسط جراح زیبایی زنان به هم پیوند زده می شود در این روش بافی مثلثی برداشته شده جدا شده و سپس ترمیم های لازم انجام می شود.

روش c لابیاپلاستی:

روش Re-epitheliazation که در این روش بخش مرکری (centeral)لبیا ها عمیق برداشته و جراحی می شود و سپس فرم داده می شود روش و طریقه ی جراحی در هر فردبا توجه به آناتومی تفاوت می کند و به گفته جراح زنان خوب سعادت آباد این کار باید به عهده پزشک جراح مربوطه گذاشته شود. بیشتر اوقات عمل جراحی با بی حسی ناحیه ای در یک ساعت انجام می شود(همانگونه که گفتیم جراحی هم با لیزر و هم با تیغ جراحی (knife) قابل انجام است) و هر سه روش را می توان هم بدون لیزر و هم با لیزر واژن انجام داد.

اما طبق نظریه دکتر ویدا یوسفیان جراح زیبایی زنان روش liner پرکاربرد تر بوه و دست جراح زیبایی بسیار باز است تا هنرمندانه با علم و آگاهی به مسیر عروق و اعصاب ناحیه ی لابیاها، این عمل را بسیار زیباتر و منظم تر انجام دهد مخصوصا اگر روش liner یا خطی با لیزر انجام شود چون درد و خونریزی کمتری به همراه دارد.

بهترین کاندیدای لابیاپلاستی با لیزر

بهترین کاندید برای این عمل خانمی است که بیماری زمینه ای ندارد و از این عمل توقعات واقع گرایانه دارد در این روش می توان علاوه بر مساوی و هنجار کردن ظاهر لابیا و مرتب کردن آن هودوپلاستی انجام داد و پوست اضافی  اطراف کلیتوریس را هم برداشت در لابیاپلاستی با لیزر منافع زیر محقق می شود.

 

۱- ترس بیمار از عمل جراحی کمتر است و از لحاظ روحی وروانی بسیار بهتر است.

۲- عمل کاملاً سرپایی است و نیاز به بیهوش کردن بیمار نیست

۳- محل برش شکیل تر و مرتب تر خواهد بود.

۴- خونریزی و احساس درد بیمار در این روش کمتر است و خانم ناخشنود نمی باشد.

 

هرچند هزینه  ی این جراحی با لیزر در ایران بسیار کمتر از کشورهای حتی همسایه ایران است ولی به علت شرایط اقتصادی ما مطلع شدیم که تقاضای این جراحی زیبایی واژن در خارج از ایران بیشتر است.

 

منبع: متخصص زنان و زایمان

امتیاز مطلب: 100% 100


  • profilemahrokh Mohammadi1401/02/19

    من عمل لابیا انجام دادم .اگه سوال داشته باشه در حدی که بتونم سوالشو جواب بدم.