Ooma
لابیاپلاستی با لیزر در راز جراحی

لابیاپلاستی با لیزر بعنوان یکی از انواع جراحی زیبایی واژن ، یک فرایند زیبایی سرپایی می باشد. این پروسیجر ، در مواردی که دامنه تغییرات مورد نیاز در ناحیه واژن و لابیا ، دارای گستردگی کمتری است ، بعنوان یک گزینه مناسب ، مورد استفاده قرار می گیرد. پزشک می تواند در مطب خود که مجهز به تجهیزات و امکانات مورد نیاز است ، فرایند لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهد. اگر علاقمند به انجام لابیاپلاستی با لیزر هستید ولی اطلاعات کافی در این زمینه ندارید ، مقاله لابیاپلاستی با لیزر در راز جراحی ، اطلاعات کامل و جامعی را برای شما گردآوری کرده است.

فرایند لابیاپلاستی با لیزر چگونه است؟

پروسیجر لابیاپلاستی با لیزر ، به علت عدم استفاده از چاقوی جراحی ، خونریزی را به همراه نداشته و به تبع آن ، بیمار ، درد کمتری را در مقایسه با جراحی لابیاپلاستی تجربه می کند. بخش هایی از واژن از قبیل لابیا ، ورودی واژن که تحت عنوان پرینورافی خوانده می شود ، زگیل ، خال و اضافات پوست در ناحیه واژن و مقعد ، با استفاده از لیزر قابل درمان است.

لابیاپلاستی با لیزر یک راه حل خوب برای آندسته از بانوانی است که از شکل ظاهری لابیای خود رنج برده و بدشکلی این ناحیه تاثیرات نامطلوبی را برروی اعتماد به نفس آنها گذاشته و نیز در زمان انجام برخی فعالیت های فیزیکی ، محدودیت هایی را برای آنها بوجود می آورد. این نوع جراحی لیزر ، برای درمان جنبه های زیبایی ناحیه ، مورد استفاده قرار می گیرد.

در برخی موارد ، هدف ، تنگ کردن واژن با استفاده از لابیاپلاستی با لیزر است. این جراحی برای آندسته از بانوانی که در اثر بالا رفتن سن ، زایمان یا عوامل دیگر ، دچار گشادی در ناحیه واژن شده اند ، مناسب می باشد.

آیا لابیاپلاستی با لیزر ، میل جنسی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

شکل ظاهری اندام تناسلی ، فاکتوری است که برای بسیاری از زنان حائز اهمیت است. علت اهمیت داشتن زیبایی این بخش از اندام تناسلی ، تاثیر روان شناختی آن بوده و برخی بانوان به علت بدشکلی این بخش ، در هنگام روابط جنسی خود احساس خجالت می کنند. همین حس خجالت ، کیفیت رابطه جنسی را کاهش می دهد.

لابیاپلاستی با لیزر ، با ارتقا دادن و بهبود شکل ظاهری اندام تناسلی ، اعتماد به نفس را در زن خلق کرده و باعث می شود که او از رابطه جنسی خود لذت بیشتری ببرد.

آیا لابیاپلاستی با لیزر برای دختران باکره خطرناک است؟

لابیاپلاستی با لیزر هیچگونه ارتباطی با بخش داخلی واژن نداشته و در نتیجه هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند. آسیب دیدگی پرده بکارت تنها در صورت ورود یک جسم خارجی و برخورد به آن اتفاق می افتد و با توجه به اینکه لابیاپلاستی با لیزر کاملاً در بخش خارجی واژن است ، بنابراین خطری پرده بکارت را تهدید نخواهد کرد.

هزینه لابیاپلاستی با لیزر

لابیا پلاستی با لیزر یک فرایند زیبایی گزینشی است. به همین دلیل ، شرکت های بیمه هزینه های مربوط به این فرایند درمان را تحت پوشش قرار نمی دهند. بعلاوه ، برخی بانوان در کنار لابیاپلاستی با لیزر ، به توصیه پزشک خود ، درمان های زیبایی دیگر در ناحیه واژن را نیز انتخاب می کنند. همه این عوامل ، در کنار فاکتورهای دیگر از قبیل مهارت و تجربه جراح ، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان ، امکانات درمانی و غیره ، هزینه نهایی این فرایند را تحت تاثیر قرار می دهند.

آیا نتیجه لابیاپلاستی با لیزر ماندگار است؟

یکی از سوالاتی که بیشتر متقاضیان لابیاپلاستی با لیزر می پرسند این است که آیا نتیجه به دست آمده از لابیاپلاستی ماندگار است یا به حالت اولیه باز می گردد. پاسخ به این سوال این است که پس از اجرای فرایند لابیاپلاستی با لیزر ، هیچگونه بازگشتی به حالت اولیه وجود نداشته و نتیجه درمان ، ثابت باقی خواهد ماند.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن

لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن ، دارای ماهیت سرپایی می باشد و بعد از تکمیل درمان ، می توانید به منزل عزیمت کنید. فعالیت های روزمره باید با یک شیب ملایم آغاز شده و از فشار آوردن به بدن تان خودداری کنید. همچنین ، رابطه جنسی را بهتر است تا یک ماه به تعویق بیاندازید.

درد خفیفی که بعد از جراحی تجربه می شود ، با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل می باشد.

بخیه های استفاده شده در طول فرایند ، جذبی هستند بنابراین نیازی به کشیده شدن نداشته و کبودی و تورم نیز که از عوارض جانبی نرمال بعد از پروسیجر محسوب می شوند ، به مرور زمان و با یک سرعت تقریباً زیاد ، بهبود پیدا می کنند.

بعد از تکمیل پروسه بهبود لابیاپلاستی ، لابیاهای شما از شکل ظاهری آراسته ای برخوردار خواهد بود.

در طول دوره بهبود ، پزشک داروهای آنتی بیوتیک را برای پیشگیری از بروز عفونت توصیه می کند. مصرف این داروها طبق دستور پرشک ، الزامی است.

بمنظور پیشگیری از ابتلا به یبوست ، قدم زدن و استفاده از غذاهای حاوی فیبر زیاد را فراموش نکنید. بعلاوه، مصرف زیاد مایعات خصوصاً آب نیز بسیار مفید است.

دوره استراحت بعد از لابیاپلاستی با لیزر ، اغلب یک دوره 3 الی 5 روزه می باشد.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

لابیا پلاستی با لیزر در مقایسه با جراحی لابیاپلاستی برخی مزایا را دارا می باشد. برای مثال :

بعد از تکمیل فرایند ، دوره نقاهتی که مستلزم ترک موقتی فعالیت های روزمره باشد ، مورد نیاز نبوده و شما می توانید فعالیت های نرمال روزمره تان را البته با ملایمت ، بلافاصله بعد از فرایند لابیاپلاستی با لیزر ، از سر بگیرید.

عوارض لابیاپلاستی با لیزر در مقایسه با جراحی لابیاپلاستی کمتر است.

فرایند ، در مدت زمان بسیار کوتاهی اجرا می شود.

دوره بهبود بعد از لیزر نیز بسیار کوتاه است.

چه کسانی نباید لابیاپلاستی با لیزر انجام دهند؟

برخی افراد داوطلبین خوبی برای لابیاپلاستی محسوب نمی شوند. این افراد شامل بانوان باردار ، دختران زیر 18 سال ، بانوانی که دچار تبخال تناسلی هستند ، خانم هایی که در ناحیه واژن دارای عفونت ناحیه تناسلی هستند. بانوان مبتلا به تبخال تناسلی و عفونت در ناحیه تناسلی می توانند بعد از درمان مشکل موجود در ناحیه تناسلی خود ، تحت درمان جراحی لابیاپلاستی با لیزر قرار گیرند.

امتیاز مطلب: 100% 100