Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
قطره دایمتیکون برای نوزاد

وقتی شما متوجه میشوید که نوزاد شما کولیک دارد شما بدنبال هر راهی هستید تا کولیک آن را برطرف کنید. در این مقاله داروی مصرفی رایج  دردرمان نفخ و باد شکم نوزاد  به شما معرفی میشود.

دایمتیکون یک ترکیب فعال است که بعنوان قطره چکان کولیک شناخته میشود. معمولا دایمتیکون برای کاهش نوسانات و سروصدای شکم و درد شکمی تجویز میشود که معمولا این مشکلات براثر تجمع اضافی باد در دستگاه گوارشی ایجاد میشود. در نوزادان برای تسکین کولیک استفاده میشود. بندرت بطور سیستماتیک جذب میشود و دارای اثرات جانبی اندکی است.

دایمتیکون چگونه کار میکند؟

دایمتیکون یک عامل ضد حباب است که سطح حباب را کاهش داده و باعث بزرگ شدن حباب در معده میشود که این حباب براحتی به همراه غذا از معده عبور میکند. دایمتیکون بصورت قطره وجود دارد و برای تسکین درد شکمی و خروج گاز اضافی در معده تجویز میشود. اثرات آن 60 دقیقه بعد از مصرف مشخص میشود و تا 4 ساعت بعد درمان ادامه خواهد یافت.اگر نیاز به مصرف نبود باید آن را قطع کنید و مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

چگونه از قطره دایمتیکون برای نوزاد استفاده کنیم؟

قبل از هرباز مصرف ظرف آن را تکان دهید.این قطره دهانی است و معمولا بعد از وعده غذایی و یا آخرشب مصرف میشود. تمام دستورات روی جلد جعبه قطره را رعایت کنید.اگر به مصرف آن شک دارید با داروساز مشورت کنید. تعداد قطره درست را اندازه گیری کنید. قطره را در ته حلق نوزاد بریزید. میتوانید اندازه دقیق را از روی قطره چکان بکشید و آن را با چند قطره آب خنک مخلوط کنید. تعداد قطره براساس سن و وزن نوزاد مشخص میشود.

هشدار اومایی: اگر به تشخیص خود قطره را به نوزاد میدهید از 10 دوز در روز بیشتر نباشد. بعد از هربار مصرف قطره چکان را تمیز کنید و در بطری را محکم ببندید.

هشدار اومایی: اگر احساس کردید نوزاد بدتر شد و یا اصلا تغییر نکرد با پزشک مشورت کنید.

اثرات جانبی قطره دایمتیکون برای نوزاد

هیچ گونه عارضه خاصی گزارش نشده است. واکنش های آلرژیک هاص نیز گزارش نشده است. اما اگر علائم آلرژی مانند خارش، راش پوستی، تورم، سرگیجه و مشکلات تنفسی پیدا کردید به پزشک مراجعه کنید.

احتیاط  قطره دایمتیکون برای نوزاد

قبل از مصرف درباره واکنش های آلرژیم نوزاد خود با پزشک مشورت کنید.

تداخلات قطره دایمتیکون برای نوزاد

قبل از مصرف داروهایی مصرفی احتمالی را با پزشک مطرح کنید. این قطره معمولا باعث کاهش جذب داروهای تیروئید مانند تیرولووکسین میشود. این قطره را حداقل 4 ساعت قبل و یا بعد از دارو مصرف کنید.

مصرف زیاد قطره دایمتیکون برای نوزاد

اگر نوزاد در برنامه زمانی خاصی قطره را مصرف می کند و شما فراموش کردید به محض یادآوری قطره را به نوزاد بدهید. اگر نزدیک زمان بعدی قطره بود از قطره فراموش شده چشم پوشی کنید. و مقدار زیاد قطره را یمجا به نوزاد ندهید.

محل نگهداری : دارو را در جای خشک به دور از نور و گرما نگه دارید. فریز نکنید.

منبع: webmed

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 92% 92