Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
قطره آهن بهتر است یا قرص آهن؟

همانطور که می دانید امروزه انواع متفاوتی از مکمل های حاوی آهن در بازار موجود هستند که از پر طرفدارترین آنها می توان به قطره آهن و یا قرص آهن اشاره کرد. یکی از بهترین قطره هایی که امروزه در دسترس عموم قرار دارد قطره خوراکی آهن لیپیفر 30 میلی است. این قطره مزایای زیادی دارد و با تامین ویتامین ب 12 مورد نیاز بدن خونرسانی را در بدن افزایش می دهد. یکی از سوالات پرتکرار این است که قطره آهن بهتر است یا قرص آهن! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که غلظت آهن در مایع بیشتر از قرص است، به همین دلیل این قطره برای کودکان تجویز می شود تا بتوانند آن را مصرف کنند و دچار تحریک روده از جمله یبوست و یا حالت تهوع نشوند.

برای  خرید قطره خوراکی لیپیفر  می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه نمایید.

از چه زمانی استفاده از قطره آهن را برای کودک شروع کنیم؟

شاید بتوان گفت قطره آهن یکی از مهمترین مکمل هایی است که تمامی انسان ها از بدو تولد به آن نیاز دارند. پزشکان توصیه می کنند استفاده از این قطره باید از 15 روزگی آغاز گردد تا بدن کودکان سالم بماند و بتوانند روند رشد را به درستی طی کنند. با این وجود، توصیه می شود قبل از استفاده از این قطره با پزشک مشورت کنید و هرگز خودسرانه و بدون مشورت با پزشک استفاده از آن را برای کودک خود آغاز نکنید.

قطره آهن چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم قطره آهن از جمله قطره خوراکی آهن لیپیفر 30 میلی یکی از پرطرفدارترین محصولات بازار است. اما اگر شما تجربه خرید و استفاده از آن را نداشته باشید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این مکمل چه ویژگی هایی دارد. از مهمترین ویژگی های این مکمل های خوراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مصرف این قطره از بروز بیماری کم خونی پیشگیری می کند.
  • در صورت ابتلا به بیماری کم خونی ناشی از فقر آهن می توان بیماری را با استفاده از این قطره کنترل کرد.
  • این قطره جریان خون را در بدن بالا می برد و با خونرسانی به بافت های بدن نقش موثری در ارتقا سلامتی دارد.
  • این قطره معمولا حاوی ویتامین ب 12، فولیک اسید و آهن است که می توانند در ارتقا سلامتی موثر باشند.

قطره آهن عوارض گوارشی کمتری دارد!

یکی از مواردی که سبب شده است استفاده از این قطره به ویژه برای کودکان مورد توجه قرار گیرد عدم ایجاد عوارض گوارشی است. زیرا تجمع آهن در این مکمل بسیار پایین است و همین امر سبب می شود که عوارض گوارشی شدید ایجاد نکند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید کسانی که بیماری شدید کم خونی ناشی از فقر آهن دارند نمی توانند از این قطره استفاده کنند. زیرا این قطره حاوی آهن بسیار زیاد نیست و شاید نتواند نیاز بدن آنها را تامین کند.

برای خرید قرص کم خونی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه نمایید.

عوارض استفاده از این قطره چیست؟

بهتر است بدانید هر دارو و یا مکملی که برای ارتقا سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. شناخت این عوارض به شما کمک می کند تا بهتر برای استفاده از آن دارو و یا مکمل تصمیم گیری کنید. قطره آهن همانند تمامی داروها و مکمل های دیگر دارای عوارضی نیز است. استفاده از این قطره خطر بروزدردهای شکمی را بالا می برد و باعث یبوست می شود. کسانی که پس از مصرف این مکمل دچار دردهای شکمی می شوند باید مکمل خود را همراه با وعده غذایی مصرف کنند. این کار خطر بروز عوارض را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

بهترین زمان استفاده از این قطره چه موقع است؟

قطره خوراکی آهن لیپیفر | 30 میل | کمک به تامین آهن موردنیاز بدن

بهترین زمان استفاده از این قطره زمانی است که شکم خالی است. زیرا این قطره با شکم خالی بهتر جذب می شود و شما می توانید از مزایای آن بهره مند شوید. شما می توانید پس از مصرف این قطره آب یا آب میوه بنوشید.

قطره آهن را از کجا بخریم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که در زمان خرید این قطره مطرح می شود در مورد مکان خرید آن است. به طور مثال اگر شما می خواهید قطره خوراکی آهن لیپیفر 30 میلی را سفارش دهید تنها باید به مراکز معتبر مانند داروخانه ها مراجعه کنید. زیرا محصولاتی که در داروخانه ها به فروش می رسند دارای مجوزهای رسمی از سازمان بهداشت و غذا و دارو هستند و این موضوع در تهیه این مکمل ها اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل هرگز به مراکز نا معتبر برای خرید قطره آهن مراجعه نکنید. زیرا ممکن است محصولاتی را به شما بدهد که معتبر نیستند و این موضوع می تواند سلامتی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

چه کسانی به مکمل آهن نیاز دارند؟

اگر شما از رژیم غذایی مناسب پیروی می کنید، به مکمل آهن نیاز ندارید، اما اگر رژیم غذایی شما کامل نیست به این مکمل ها نیاز دارید. زنان باردار و شیرده، بانوان ( به دلیل قاعدگی) و افرادی که سن شان بالا است به این مکمل ها نیاز دارند.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد قطره آهن از جمله قطره خوراکی آهن لیپیفر 30 میلی در اختیار شما قرار دهیم. با توجه به این موضوع که تجمع آهن در این قطره پایین است از بروز دردهای شکمی جلوگیری می کند. برای خرید این قطره می توانید به مراکز معتبر مانند داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

امتیاز مطلب: 100% 100