Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
فواید پریود شدن برای سلامتی خانم ها

با اینکه شرایط پریود می تواند ناخوشایند و دردناک باشد و حتی باعث شود شما نتوانید فعالیت های روزمره خود را به خوبی انجام دهید اما فوایدی هم برایتان دارد. در این مقاله برای شما بانوان عزیز اومایی خواهیم گفت که پریود چگونه نشان دهنده سلامتی شماست و چه فوایدی برای شما دارد. با ما همراه باشید.

فواید پریود شدن برای خانم ها

پریود شدن مزایای زیادی برای خانم ها دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:

1. باعث می شود بیشتر کار کنید.

به لطف کاهش استروژن و پروژسترون، بدن شما دسترسی بهتری را به سوخت مورد نیاز برای سوخت و ساز در طول دوره قاعدگی شما دارد؛ بنابراین اگرچه ممکن است چنین احساسی نداشته باشید، اما در واقع زمان مناسبی برای انجام تمرینات پر انرژی است. به همین دلیل هرچه بیشتر فعالیت داشته باشید و منظم فعالیت خود را انجام دهید، قاعدگی شما بهتر می شود و جریان خونریزی کاهش پیدا می کند و گرفتگی های پریودی نیز کمتر خواهند شد.

2. رابطه جنسی را بهتر می کند.

مطالعات نشان داده است که زنان به طور طبیعی در طول دوره قاعدگی خود بیشتر ارضا می شوند و در حالی که شرایط آلوده ای است اما خون موجود در دریچه رحم در واقع یک روان کننده طبیعی عالی ایجاد می کند. در نتیجه رابطه جنسی در پریودی حتی می تواند لذت بخش تر از روزهای عادی باشد. به علاوه، داشتن یک ارگاسم باعث ترشح اندورفین، کاهش PMS و کاهش گرفتگی عضلات می شود.

3. روند پیری را کند می کند.

به گفته توماس پرلز، متخصص طول عمر آمریكا، دلیل اینكه زنان عمر طولانی تری نسبت به مردان دارند این است كه هر ماه مقداری از آهن خود را از دست می دهند و آهن برای تولید رادیكال های آزاد ماده ای حیاتی است، كه احتمال ابتلا به بیماری های وابسته به سن را افزایش می دهد. او آنقدر به نظریه خود اعتقاد دارد که با اهدای خون هر دو ماه یکبار از شیوه قاعدگی در زنان برای سلامتی خود تقلید می کند؛ بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که قاعدگی می تواند احتمال بسیاری از بیماری ها را کاهش دهد و طول عمر شما را زیاد می کند.

4. پریود شدن یکی از نشانه های سلامتی در خانم هاست.

پریود بسیاری از عملکردهای بدن خانم ها را نشان می دهد تا در صورت مشاهده برخی علائم، زودتر برای رفع آن به پزشک مراجعه کنید؛ مثلا اضافه وزن شدید، کمبود وزن زیاد و استرس زیاد می تواند باعث بی نظمی در پریود شود که نشانه ای از عملکرد نادرست هورمون های زنانه و تیروئید است.

5. پریود به عنوان بهانه ای برای مراقبت از خود می باشد.

خوبی پریود این است که هرچقدر هم دردناک باشد به شما کمک می کند تا در میان دغدغه های فراوان و فعالیت های خسته کننده همیشگی چند روزی در ماه را بدون احساس گناه از اینکه کاری انجام نداده اید استراحت کنید. در این زمان استراحت هم باعث آرامش شما می شود و هم دردهای پریودی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

6. پریود شدن یک راه ارتباط برقرار کردن با دیگر خانم هاست.

وقتی بدانید حدود 20 درصد از خانم ها به طور همزمان با شما پریود هستند خیلی راحت تر می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید. در واقع این ارتباط به دلیل حس همدردی ذاتی در انسان ها می باشد.

7. پریود شدن نشانه سلامت بارداری است.

زمانی که شما پریود می شوید این پیام را از بدن خود دریافت می کنید که چرخه بارداری به درستی انجام شده و تنها به دلیل نبودن اسپرم فعال در رحم در هنگام تخمک گذاری بارداری اتفاق نیفتاده است؛ بنابراین می توانید تا حد زیادی نسبت به سلامت بارداری خود مطمئن شوید.

سخن آخر

همان طور که ملاحظه کردید پریود شدن با همه دردها و احساس ناخوشایندی که دارد برای بدن خانم ها ضروری است. در واقع نشان دهنده سلامتی بدن خانم می باشد و از بسیاری از بیماری ها نیز جلوگیری می کند؛ بنابراین بهتر است همیشه به نیمه پر لیوان نگاه کنیم.

Scott Frothingham —Why Do Women Have Periods? Updated on July 31, 2018

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 77% 77


  • profileمریم مرادیحدود 22 ساعت قبل

    باسلام پریودی خیلی دردناکه و پرار استرس