Ooma
عمل لاغری با بدن شما چه می کند ؟

قبل از هر تصمیمی این مطلب رو بخون.

عمل لاغری مثل شمشیر دو لبه است. هم می تواند نجات دهنده باشد و هم کشنده. اینکه از انجام یکی از انواع عمل لاغری نتیجه بگیرد یا نه بستگی به موارد مختلفی دارد :

 • مهارت جراحی که به دست آن عمل می شوید
 • بیمارستانی که در آن عمل می کنید
 • میزان آمادگی بدن شما
 • بیماری هایی که دچارش هستید
 • آنقدری که به توصیه های پزشک خود عمل می کنید.

انواع عمل لاغری

حتما شنیده اید که می گویند هر کسی را بهر کاری ساختند. می توان گفت هر عملی را نیز بهر بیماری ساختند. عمل های لاغری نیز همینطور اند. اگر یک نفر عمل بای پس انجام داده و بعد از عمل نیز هیچ مشکلی نداشته، دلیل نمی شود برای شما نیز چنین باشد.

هر بیمار با توجه به :

 • شرایطی که دارد
 • بیماری های زمینه ای
 • محیطی که در آن زندگی می کند

با توجه به نظر پزشک اش برای انجام یکی از عمل های لاغری کاندید خواهد شد.

نکات طلایی قبل از عمل لاغری

در ادامه ی این مطلب شما را با حقایقی آشنا خواهم کرد که کمتر از زبان دکتر ها می شنوید.

هر عملی عوارض خود را دارد.

هیچ کس نمی گوید ماست من ترش است. هیچ جراحی هم علاقه ندارد در مورد نرخ مرگ و میر عملی که انجام می دهد، صحبت کند. اما شما بدانید و آگاه باشید که احتمال مرگ همیشه وجود دارد. شاید این احتمال خیلی کم باشد، اما وجود دارد.

فکر می کنم کمی ترسیدید، درسته ؟ خب واقعا هم ترس دارد. انجام عمل لاغری یک تصمیم مهم و سرنوشت ساز برای یک فرد است. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که احتمال مرگ شما در اثر عوارض چاقی، بسیار بسیار بیشتر از جراحی لاغری است. با دید باز تصمیم بگیرید و قبل از انجام هر تصمیمی با متخصصین آن حوزه مشورت کنید.

یکی از تیم های مطمئن در زمینه ی جراحی لاغری گروه جراحی آرمان می باشد. در صورتی که هر گونه ابهام و سوالی در خصوص هر کدام از انواع عمل لاغری دارید می توانید با کلیک بر روی لینک آبی در همین جمله با آن ها ارتباط بگیرید.

 • ممکن است بعد از جراحی لاغری، آن طور که باید لاغر نشوید
 • ممکن است بعد از جراحی لاغری به دلایل مختلف اونطور که باید کاهش وزن نداشته باشید.

برخی از این دلایل را با توضیحی مختصر پیرامون هر کدام برایتان آورده ایم :

کالری تجویز شده را مصرف نمی کنید:

بعد از انواع عمل لاغری، جراح شما مقدار کالری ای که باید در طول روز دریافت کنید را تعیین می کند و شما باید به آن پایبند باشید. نه بیشتر و نه کمتر. افرادی که بیشتر از میزان تعیین شده و یا کمتر از ان مصرف می کنند، باید عواقب احتمالی آن را نیز بپذیرند.

به عنوان مثال اگر کمتر از میزان مجاز مصرف کنید ( برخلاف تفکر غالب ) زودتر یا بیشتر لاغر نمی شوید، بلکه این کار بدن را مجبور می کند تا از رسوبات چربی و عضله های شما برای تولید انرژی استفاده کند و از دست دادن عضله نیز کاهش وزن را دشوار می کند و ممکن است فلات کاهش وزن را تجربه کنید.

به اندازه ی کافی آب نمی خورید:

در زمان برنامه ریزی تغذیه ای پس از انواع عمل لاغری، جراح به شما توصیه می کند که هر روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید. آنها همچنین به شما توصیه می کنند که از نوشیدن آب یا مایعات دیگر در کنار وعده های غذایی خود و همچنین 30 دقیقه قبل و بعد از غذا خودداری کنید.

اگر از این دستورالعمل ها پیروی نمی کنید ، می توانید خود را برای یک فلات کاهش وزن آماده کنید.

یک جا نشستید و تکان هم نمی خورید:

بعد از جراحی لاغری باید یواش یواش تحرک خود را شروع کنید. ورزش بسیار اهمیت دارد. نباید آن را کنار بگذارید. باور کنید که جراحی لاغری تمام ماجرا نیست. شما نیاز دارید که ورزش کنید.

ورزش کردن متابولیسم شما را بالا نگهمیدارد و همین امر سبب می شود که روند کاهش وزن شما متوقف نشود.

شرایط فیزیولوژیکی شما چالش هایی ایجاد می کند:

اختلال تیروئید ، آپنه خواب ، عدم تعادل روده ، PCOS (سندرم تخمدان پلی کیستیک) ، خستگی آدرنال ، نوسانات هورمونی ، بی خوابی و ... این موارد از جمله موارد پزشکی است که می تواند موانعی در کاهش وزن شما بعد از انواع عمل لاغری ایجاد کند.

برای رفع این شرایط ، ممکن است از داروهای خاصی استفاده کنید که می تواند لاغر شدن را پیچیده تر کرده و یا بعد از جراحی لاغری، دوباره باعث افزایش وزن شود.

سبک زندگی 80 درصد کار است:

توجه داشته باشید که انواع عمل لاغری به عنوان یک سکوی پرتاب برای شما هستند. یک پرتاب هر چقدر هم که جانانه باشد، نمی توان انتظار داشت که به یکباره شما را به نوک قله برساند.

شخصی با 130 کیلو وزن و قد 178 را تصور کنید. اگر این فرد عمل اسلیو انجام دهد، حداقل به وزن 90 کیلو خواهد رسید و از اینجا به بعد کار را  باید خودش برود. عمل لاغری به شما این امکان را میدهد تا دوباره بتوانید بدوید، پیاده روی کنید و عرق بریزید.

اگر قرار باشد بعد از عمل نیز مثل قبل از آن بخورید و یک جا بشینید. دوباره همان آش است و همان کاسه...

هزینه های جانبی

عمل کردن کار پر هزینه است ( البته از نگاه یک فرد عادی، وگرنه قیمت یک گوشی آیفون ممکن است از هزینه عمل لاغری بالا تر باشد که خریدن آن برای بسیاری از افراد یک امر عادی است )

به غیر از هزینه ی خود عمل باید به:

 • هزینه ی ماندن در بیمارستان ( عموما بیشتر از 2 شب نمی شود ، مگر در موارد خاص که نیاز است مقدار بیشتری در بیمارستان بمانید )
 • هزینه ی خرید مواد دارویی و پروتئین ها ( که البته این مورد بسته به نوع عملی که می کنید موقتی یا دائمی باشد )
 • بعد از جراحی لاغری ممکن است پوست شما دچار افتادگی شود. پس بهتر است هزینه ی عمل زیبایی برای افتادگی پوست احتمالی را نیز در نظر بگیرید

مشکلات روحی و روانی

بعد از انجام جراحی لاغری نیاز دارید که تحت مراقبت عزیزانتان باشید. شما عمل نسبتا سنگینی را پشت سر گذاشته اید و حالا نیاز به کمک دارد تا به شرایط ایده آل خود برسید. اگر خانواده یا همسرتان ان طور که باید در کنار شما نباشند و یا رفتار هایی نارحت کننده از خود نشان دهند، ممکن است زمینه را برای افسردگی شما آماده کنند. البته نگران نباشید. این مورد برای هر کسی به وجود نمی آید و بسیار نادر است.

هر کسی جلو دوربین آمد، فرد مورد اعتمادی نیست

شبکه های اجتماعی شما را احاطه کرده اند. امروزه اکثر دکتر ها پیج های اینستاگرامی دارند و برخی نیز سایت ای برای خودشان طراحی کرده اند. این بسیار خوب است که یک دکتر با مریض های خود ارتباط نزدیکی داشته باشد، چیزی که بد است این است که مریض ها فرض کنند هر دکتری که پیج دارد و جلوی دوربین صحبت می کند، خوب است و می توانند سلامتی خود را به دست او بسپارند.

امتیاز مطلب: 100% 100