Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
عمل زیبایی بینی چیست؛ قیمت بالا یا پایین

یکی از معمول‌ترین جراحی‌هایی که در کشور ما انجام می‌گیرد، عمل زیبایی بینی است. جراحی زیبایی بینی از عمل‌هایی سرپایی محسوب می‌شود که معمولا عوارض کمی دارد و نتیجه‌ی دلخواه بستگی به نوع بینی و مهارت جراح دارد. این که بینی گوشتی داشته باشید یا استخوانی در نتیجه‌ی عمل موثر است. در واقع نوع عمل بستگی به نوع بینی بیمار دارد. همچنین فرایند جراحی به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. مثلا جراحی را می‌توان باز یا بسته انجام داد که در ادامه به معرفی هر یک از این انواع خواهیم پرداخت و درباره‌ی مزایا و معایب آن‌ها صحبت خواهیم‌کرد. 

یکی دیگر از فرایند‌هایی که بر روی بینی انجام می‌شود، لیفت بینی است. کسانی که نمی‌خواهند تحت جراحی بینی قرار بگیرند و خطرات آن را تجربه کنند، می‌توانند به لیفت بینی بیندیشند. این فرایند یکی از کم عوارض‌ترین و بی‌خطر‌ترین فرایندهای زیبایی است که بر روی بینی انجام می‌گیرد. اگر می‌خواهید بیشتر درباره‌ی لیفت بینی و عمل زیبایی بینی بدانید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. 

عمل زیبایی و جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) چیست؟

رینوپلاستی یا راینوپلاستی جراحی زیبایی بینی است که در آن شکل بینی تغییر کرده و نقص ظاهری آن برطرف می‌گردد. هدف از انجام عمل زیبایی بینی، بهبود ظاهر و زیبایی بینی می‌باشد. اما تنها جراحی که بر روی بینی انجام می‌شود با هدف زیبایی نیست. گاهی هدف از عمل بینی، بهبود تنفس و بهتر شدن عملکرد آن است. اما رینوپلاستی به طور اختصاصی جراحی زیبایی بینی نامیده‌می‌شود. 

بخش بالایی ساختار بینی، بیشتر از استخوان و بخش پایینی آن از غضروف ساخته‌شده‌است. با جراحی زیبایی بینی می‌توانید شکل استخوان، پوست و غضروف را تغییر دهید. این که چه میزان تغییر مد نظر شما باشد و چه تغییراتی امکان‌پذیر، بعد از مشاوره با پزشک مشخص می‌شود. 

کاربرد عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی می‌تواند تغییرات زیر را در فرد اعمال کند؛

 • جراحی زیبایی بینی می‌تواند اندازه‌ی بینی را تغییر دهد و آن را متناسب با باقی اجزای صورت بکند.
 • با عمل زیبایی بینی می‌توان طول پل بینی را تغییر داد و پره‌های بینی را نیز متفاوت کرد. 
 • در صورتی که پل بینی دارای فرورفتگی و یا برجستگی و قوز باشد، می‌توان آن را با جراحی زیبایی بینی برطرف کرد. 
 • پره‌های بزرگ و بالارفته را می‌توان از طریق عمل زیبایی بینی تغییر داد. 
 • در صورتی که نوک بینی نامتناسب، بزرگ و یا بدشکل باشد، می‌توان ایراد آن را با این عمل برطرف کرد. 
 • اگر دو طرف بینی متقارن نباشد، با انجام رینوپلاستی می‌توان آن را بهبود بخشید و متناسب کرد. 

البته بهتر است توجه داشته‌باشید که همه‌ی اعضای صورت تا حد کمی غیرقرینه هستند و اندکی تفاوت در تمامی اعضای زوج مشاهده می‌شود. 

آیا عمل بینی استخوانی با بینی گوشتی فرق دارد؟

بینی گوشتی، نسبت به بینی استخوانی، جراحی سخت‌تر و دشوارتری دارد. معمولا نتایج گرفته‌شده از عمل زیبایی بینی استخوانی رضایت‌بخش‌تر از جراحی بینی گوشتی است. این به دو علت است؛ 

 • بینی گوشتی دارای غضروف بیشتری است و شکل دادن به غضروف و دوران نقاهت آن سخت‌تر و طولانی‌تر می‌گذرد. 
 • بینی گوشتی پوست ضخیم‌تری دارد و این سبب کاهش رضایت‌بخشی از نتیجه‌ی عمل می‌شود. 

بنابراین عمل بینی گوشتی معمولا عمل دشوارتری است. جراح زیبایی معمولا زمان بیشتری برای انجام عمل زیبایی بینی گوشتی صرف می‌کند و علاوه بر آن هزینه‌ی بیشتری نیز دریافت خواهد‌کرد.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

بعد از انجام جراحی بینی باید برای مدتی در بستر استراحت کنید. زیر سر خود را بالاتر بگذارید تا از خونریزی و ایجاد ورم جلوگیری کنید. بینی بعد از انجام عمل زیبایی، دارای احتقان و ورم است. این به علت انجام فرایند جراحی بر روی بینی است. در بیشتر موارد، پانسمان داخلی بین 1 تا 7 روز داخل بینی باقی می‌ماند تا از خونریزی جلوگیری کند. بینی توسط پزشک چسب زده‌می‌شود تا از آسیب و ورم آن پیشگیری شود و تحت حمایت قرار گیرد. در چند روز اول، خونریزی اندک، خروج ماده‌ی مخاطی و درد طبیعی است. معمولا برای پاک شدن تمامی این ترشحات، یک عدد گاز در زیر بینی شما قرار می‌گیرد. ممکن است پزشک از شما بخواهد موارد زیر را در نظر داشته‌باشید؛

 • از انجام فعالیت‌هایی همچون دویدن، ایروبیک و سایر ورزش‌ها خودداری کنید. 
 • از دوش گرفتن بپرهیزید و در وان حمام کنید. 
 • از فین کردن خودداری کنید. 
 • برای پیشگیری از یبوست، مصرف فیبر خود را افزایش دهید. 
 • از خندیدن و لبخند زدن بیش از حد خودداری کنید. 
 • دندان‌های خود را به آرامی مسواک بزنید تا از بالا و پایین بردن بیش از حد لب‌ها جلوگیری شود.‌
 • لباس‌های دکمه‌دار بپوشید تا از به بینی شما آسیب نرسد. 
 • از عینک زدن و یا عینک دودی زدن خودداری کنید. نشستن عینک بر روی پل بینی می‌تواند آسیب‌زننده باشد. 
 • از ضد آفتاب استفاده کنید. 
 • تا زمانی که لازم است و پزشک توصیه کرده‌است، از چسب بینی استفاده کنید. 

قیمت عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی هزینه‌های متفاوتی دارد و عوامل تعیین‌کننده‌ی این هزینه، محل جراحی، پزشک جراح، نوع بینی و آزمایشات لازم برای انجام جراحی هستند. اما به طور کلی هزینه‌های جراحی بینی بین 15 تا 20 میلیون تومان است. 

تفاوت هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی و بیمارستان خصوصی

عمل زیبایی بینی از جراحی‌های می‌باشد که مشمول بیمه نمی‌شود. تنها در صورتی می‌توان جراحی بینی را تحت پوشش بیمه انجام داد که جراحی به منظور بهبود عملکرد بینی انجام شود، نه بهترشدن ظاهر و زیبایی آن. در صورتی که پزشک معالج شما در بیمارستان دولتی جراحی انجام دهد، می‌توانید عمل زیبایی بینی خود را در بیمارستان دولتی انجام دهید. تنها هزینه‌های درمانی با بیمه انجام خواهدگرفت و تمامی هزینه‌ی جراحی زیبایی، دریافت خواهد شد و بیمارستان دولتی و یا خصوصی نقشی در آن ندارد. 

لیفت بینی چیست؟

در لیفت بینی، با استفاده از روش‌های مختلف، نوک بینی اندکی بالاتر کشیده‌شده و طول پل بینی کوتاه‌تر می‌شود. معمولا بینی کوچک‌تر به نظر خواهد رسید اما سایز آن با لیفت تغییری نخواهد کرد. 

لیفت بینی چقدر در زیبایی بینی تاثیر دارد؟

با لیفت بینی می‌توان اشکالات و ایرادهای اندک ظاهر بینی را برطرف کرد. اگر بینی دارای قوز بزرگ باشد و یا پره‌های بینی مشکلات ظاهری جدی داشته باشند، همچنین اگر فرد از سایز بینی خود راضی نباشد، نمی‌توان با استفاده از یک لیفت ساده‌ی بینی این موارد را برطرف کرد. لیفت بینی برای کسانی مناسب است که مشکل جدید ندارند اما می‌خواهند با یک تغییر کوچک در بینی ظاهر آن را بهبود ببخشند. 

زیبایی بینی با پلاسما جت

یکی از روش‌های لیفت بینی، پلاسما جت است. در این روش از دستگاهی استفاده می‌شود که بر پایه‌ی پلاسما که حالتی بین مایع و گاز دارد، فعالیت می‌کند. پلاسما جت با آسیب بافتی رساندن به بینی، باعث سوختن پوست بینی و جمع‌شدن آن می‌شود. در عین حال کلاژن سازی را در بافت تحریک‌کرده و لیفت بینی را انجام می‌دهد. 

پلکسر بینی چیست؟

پلکسر بینی یکی دیگر از روش‌هایی است که همچون پلاسما جت در لیفت بینی موثر است. تفاوت این دو روش در فاصله‌ی آن‌ها از پوست، درجه‌ی حرارت مورد استفاده و احتمال آسیب رسانی و ایجاد اسکار در بافت است. 

چسب لیفت بینی، فیلر بینی یا عمل زیبایی بینی کدام را انتخاب کنیم؟

این که کدام روش برای زیباسازی بینی شما مناسب است، کاملا بستگی به نوع بینی و انتظارات شما از نتیجه‌ی فرایند دارد. همچنین هزینه‌های انجام شده و خطراتی که ممکن است با انجام فرایند برای شما پیش بیاید، در انتخاب بهترین روش موثر است. اگر ماندگاری روش برای شما اهمیت دارد، جراحی زیبایی بینی ماندگارترین نتیجه را خواهد داشت. اگر عوارض برای شما اهمیت دارد، جراحی بیشترین عوارض را دارد و چسب بینی بدون تهاجم و عوارض است. 

امتیاز مطلب: 100% 100