Ooma
علت بوی بد دهان بچه ها چیست؟

کودکان سالم( حتی بزرگتر ها!) گاهی اوقات دهان شان بوی بد میدهد.

از عوامل این بدبویی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

✅خشکی دهان: اگر کودکتان از طریق دهان نفس میکشد (برای مثال گرفتگی بینی دارد) بنابراین باکتریهای موجود در دهانش به احتمال زیاد بدون دردسر رشد میکنند.

✅جسم خارجی: یک دانه برنج، یک اسباب بازی کوچک، یا شی دیگری که فرزندتان آنرا در بینی خود قرار داده ممکنست باعث بوی بد دهان او شده باشد. این اتفاق به ویژه در کودکان و نوپاها که معمولا سراغ چیزهایی میروند متعلق به آنها نیست مشترک است!

✅بهداشت نامناسب: باکتریهای طبیعی در دهان زندگی میکنند و روی باقی مانده ذرات غذا بین دندانها، در خط لثه، بر روی سطح زبان و لوزه در پشت گلوی کودک تأثیر میگذارند. همین باعث بوید بد دهان میشود مخصوصا اگر غذا به مدت طولانی در دهان باقی بماند.

✅خوردن غذاهای تند: خوردن سبزیجاتی مانند پیاز و سیرTموقتا تا زمانی که در سیستم گوارش او وجود دارند، روی تنفش تأثیر میگذارند!

✅بیماری یا شرایط خاص: گاهی اوقات عفونتهای سینوزیت، ورم لوزه و یا حتی آلرژی فصلی میتواند باعث بوی بد دهان شوند. بعضی از کودکان مبتلا به ریفلاکس معده به مری نفس بدبویی دارند.

✅کرم خوردگی ها، جرم دندان یا آبسه های دندانی: اینها می توانند در هز سنی روی دندان بچه ها تأثیر بگذارند و باعث بوی بد دهان شوند.

✅یبوست: یبوست کودکان میتواند روی بوی دهان آنها تاثیر گذاشته و دهان را بد بو کند!

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100