Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
سوپ اسفناج و برنج، مناسب برای ماه اول بارداری

این سوپ برای دوران قبل از حاملگی و نیز برای ماه های اول بارداری بسیار مناسب می باشد. (مقاله ماه اول بارداری را مطالعه نمایید)

سبزی های برگ سبز مانند اسفناج از نظر فولات غنی می باشند. این ماده مغذی می تواند از بروز نقص لوله عصبی در جنین جلوگیری نماید.

انرژی کل: 1300 کیلوکالری

مواد لازم( برای 4 نفر):

برگ های شسته شده و تازه اسفناج          675 گرم

روغن زیتون                       3قاشق غذاخوری

پیاز خرد شده            1عدد کوچک

سیر خرد شده       2حبه

فلفل قرمز تند تازه، بدون دانه و خرد شده      1 عدد کوچک

برنج    225 گرم

عصاره سبزی    1200 میلی لیتر

نمک و فلفل سیاه    به مقدار لازم

پنیر پارمسان برای سرو    به مقدار لازم

روش تهیه:

اسفناج را پس از شستشو، در تابه بزرگی ریخته، مقداری آب را به همراه نمک اضافه نمایید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس آن را از روی حرارت برداشته، آب را خالی کنید. اضافی آب برگ های اسفناج را نیز با فشار دادن خارج نمایید.

اسفناج را با چاقوی تیزی خوب خرد کرده، در مخلوط کن بریزید تا به شکل پوره در آید. روغن را در تابه بزرگی گرم نموده، پیاز، سیر و فلفل را برای 4-5 دقیقه در آن بپزید تا پیاز نرم شود. روی آن را با برنج بپوشانید و عصاره و آب باقی مانده در ظرف اسفناج را بیفزایید و به جوش آورید، سپس حرارت را کاهش داده و برای 10 دقیقه به آرامی بجوشانید.

آنگاه اسفناج را به همراه نمک و فلفل اضافه کنید و برای 5-7 دقیقه بپزید تا برنج ترد شود. سپس آن را در ظرف های سرو ریخته، با پنیر تزیین نمایید و به صورت گرم سرو کنید.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 50% 50