Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
سفید کردن دندان با 4 فیلم آموزشی

قسمت اول: روش های پایه سفید کردن دندان

 

سفید کردن دندان

 

1- برای سفید کردن دندان هایتان با جوش شیرین، نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را با چند قطره آب لیمو یا آب مخلوط کنید.

سپس با استفاده از انگشت یا مسواک، مخلوط را روی دندان های خود بکشید. بگذارید 2 دقیقه روی دندان ها بماند و سپس دندان هایمان را بشویید. جوش شیرین را بشویید. این کار را هر روز انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید. نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با چند قطره آب یا آبلیمو مخلوط کنید. سعی کنید مخلوط خمیری شود تا ساده تر اعمال شود. برای استفاده از خمیر بر روی دندان هایتان می توانید از مسواک یا انگشت استفاده کنید. برای از بین بردن لکه ها توصیه می شود خمیر را مستقیم روی لکه ها اعمال کنید و اجازه دهید دو دقیقه بماند. درست همانند ظرف شستن، این لکه ها نیز نیاز به تمیزکاری بیشتری دارند. می توانید برای از بین بردن لکه های روی دندان، از مسواک یا ناخن های خود استفاده کنید.

 •  برای رسیدن به نتیجه بهتر می توانید سطح دندان را با استفاده از گاز پانسمان خشک کنید.
 •  اگر اثر سفید کننده کلی می خواهید، مسواک را داخل فنجان قرار دهید و سطح آن را با خمیر جوش شیرین آغشته کنید سپس مسواک بزنید.
 •  همچنین می توانید مسواک مرطوب را مستقیما داخل جوش شیرین قرار دهید. در این صورت طعم جوش شیرین بسیار قوی خواهد بود.

2- دندان های خود را یک تا دو دقیقه بشویید.

 

 

دندانهایتان را مثل همیشه بشویید، اما مطمئن شوید مسواک داخل شکافها و حفرات دندان وارد می شود. دندان هایتان را بیش از دو دقیقه مسواک نزنید، زیرا جوش شیرین ماده ساینده است و ممکن است مینای دندان را بساباند.  

 • از مسواک نرم استفاده کنید و نیروی زیادی وارد نکنید.
 • توجه داشته باشید که طعم و مزه جوش شیرین مطلوب نیست!


 3-  دهان را با آب یا دهانشویه بشویید. مسواک را نیز خوب بشویید.

 

 

 

4- این کار را هر روز تکرار کنید.

 

 

باید این کار را به مدت دو هفته انجام دهید. بعد از چند روز تغییرات کمی در دندان ها مشاهده خواهید کرد و پس از چند هفته تفاوت قابل توجهی ملاحظه می کنید.

 •  پس از گذشت چند هفته از مسواک زدن با پودر جوش شیرین، یک یا دو بار در هفته از این روش استفاده کنید. جوش شیرین خواص ساینده دارد و ممکن به مینای دندان های شما آسیب برساند.
 •  توجه داشته باشید که در حین مسواک زدن با جوش شیرین نباید از مسواک زدن با خمیر دندان غافل شوید. مسواک زدن منظم به مبارزه با حفره ها، ایجاد پلاک، بیماری لثه، و سلامت نفس شما کمک میکند.
 • قبل از سفید شدن دندان ها با جوش شیرین، به دندانپزشک مراجعه کنید. 

قسمت دوم: سایر روش های جایگزین سفید کردن دندان

 

 

1- جوش شیرین را با پراکسید هیدروژن مخلوط کنید.

هیدروژن پراکسید یکی دیگر از محصولات خانگی است که می تواند به طور موثر باعث سفید شدن دندان ها شود. نیمی از یک قاشق چای خوری پراکسید هیدروژن را با یک قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیری شبیه خمیر دندان تهیه شود. دندان هایتان را با این مخلوط بشویید، سپس آنرا یک یا دو دقیقه روی دندان ها بگذارید. دندان ها را با آب و دهانشویه بشویید.

 • پس از استفاده از پراکسید هیدروژن، باید دهان خود را کاملا بشویید. حتی محلول های رقیق می تواند برای بدن انسان سمی باشد، در نتیجه باعث استفراغ و سایر مسائل جدی دستگاه گوارش می شود.
 •  پراکسید هیدروژن می تواند در اکثر داروخانه ها یافت شود و معمولا در یک بطری قهوه ای فروخته می شود تا پروتئین هیدروژن با نور واکنش ندهد. 
 •  پراکسید هیدروژن همچنین یک دهانشویه موثر ضد باکتریایی است. پراکسید هیدروژن را با مقدار مساوی آب رقیق کنید.

2- جوش شیرین را با آب لیمو یا لیمو مخلوط کنید.

 

 

جوش شیرین را نیز می توانید با لیمو تازه یا آب لیمو مخلوط کنید، زیرا اسید سیتریک در این میوه یک ماده سفید کننده موثر است. نیمی از یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با نصف قاشق چای خوری لیمو تازه یا آب لیمو تازه مخلوط کنید. با استفاده از مسواک این مخلوط را بر روی دندان خود قرار دهید و حدود یک دقیقه قبل از شستشو بگذارید بماند.

 •  توجه داشته باشید که اکثر دندانپزشکان این روش را توصیه نمی کنند، زیرا اسید سیتریک در آب لیمو خورنده است و به دندان آسیب می رساند.

3- جوش شیرین را با خمیر دندان مخلوط کنید.

 

 

می توانید کمی جوش شیرین را با خمیر دندان معمولی خود مخلوط کنید تا مزایای سفید کنندگی جوش شیرین همراه با خواص تقویت کننده و محافظ خمیر دندان فلوراید بهره مند شوید. مقدار معمولی خمیر دندان را بر روی مسواک خود بگذارید، کمی جوش شیرین را روی آن بریزید، سپس به صورت طبیعی مسواک بزنید.

تهیه و تنظیم : گروه سلامت اوما

منبع: www.wikihow.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 95% 95