Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
سریعترین روش درمان چاقی

ز جمله مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، چاقی است و اکثر این افراد نیز دنبال درمان سریع چاقی هستند که درصد زیادی موفق به این کار نمی‌شوند. همانطور که می‌دانید چاق شدن بسیار زود اتفاق می‌افتد اما عکس آن ممکن است شدنی نباشد. البته امروزه درمان‌های موثر مختلفی به وجود آمده است که می‌تواند چاقی را درمان کند. اما سوال اینجاست که این روش‌ها کدام هستند و تا چه میزان می‌توان روی آنها حساب باز کرد. ما در این مقاله قصد داریم به روش‌های درمان سریع چاقی بپردازیم و در انتها نیز به معرفی یک متخصص لاپاروسکوپی اشاره می‌کنیم که در این خصوص می‌تواند به شما عزیزان خدمات‌رسانی کند.

جراحی چاقی چیست

وقتی اضافه وزن پیدا می‌کنید به سرعت باید به فکر بهبود شرایط باشید که در غیر این صورت ممکن است اوضاع آنقدر پیچیده شود که گاهاً حتی روش‌های درمانی مناسب نیز جوابگو نخواهد بود. به طور کلی از انواع موثر جراحی‌های چاقی می‌توان به اسلیو معده، پلیسه معده، بای پس معده، باندینگ معده و پیکرتراشی اشاره کرد که در ادامه به اختصار به هر یک از این موارد می‌پردازیم: همچنین برای مطالعه کامل تر، هزینه ها و دریافت مشاوره آنلاین در مورد جراحی چاقی کلیک کنید

·       اسلیو معده

این روش از جراحی لاغری همان محدود کردن سایز معده است که در نتیجه فرد را به مصرف کمتر غذا مجبور می‌کند. البته گفتنی است که در این روش هورمون‌ها نیز تغییر کرده تا کاهش وزن با سرعت بیشتری انجام شود. به طور کلی این روش از درمان سریع چاقی برای موارد زیر نیز در نظر گرفته می‌شود:

- وجود بیماری‌های قلبی

- دیابت نوع 2

- ناباروری

- آپنه خواب انسدادی

- بیماری رفلاکس گوارشی

ضمناً گفتنی است که این روش درمان چاقی زمانی انجام می‌شود که دیگر روش‌های موجود، بی‌اثر باشد. فرد با رژیم غذایی و ورزش کردن لاغر نشده و همچنان بی ام آی بالای 40 دارد البته در صورت داشتن بی ام آی بین 32 تا 35 نیز می توان عمل کرد که شرایط خاص دارد، برای مطالعه شرایط خاص مقاله  اسلیو معده  از دکتر سید حامد قدسی جراح چاقی را مطالعه نمایید

·       پلیسه معده چیست

پلیسه معده از دیگر روش‌های درمان چاقی است که در آن معده درون خودش جمع می‌شود و نیازی به برش معده وجود ندارد. از این رو حجم معده کاهش یافته و فرد آماده کاهش وزن خواهد بود. گفتنی است که این نوع درمان سریع چاقی با استفاده از لاپاراسکوپی انجام شده و کاملاً یک روش کم تهاجم است. همچنین ناگفته نماند که استفاده از این روش برای افرادی مناسب است که دارای ویژگی‌های زیر هستند:

- دارای شاخص توده بدنی از 40 بالاتر

- محدوده‌ی BMI 30 تا 40 و ابتلا به یکی از بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند کلسترول بالا

·       بای پس معده

این روش از درمان سریع چاقی متداول‌ترین روش جراحی لاغری است که به کاهش وزن بسیار عالی کمک می‌کند بدون آنکه مشکلات خاصی افراد را تهدید کند. این عمل در موارد زیر نیز انجام می‌شود که البته نهایتاً به کاهش وزن ارتباط دارد:

- بازگشت اسید به مری

- بیماری قلبی

- فشار خون و کلسترول بالا

- سکته و دیابت نوع 2

به طور کلی افرادی که از شاخص توده بدنی بالاتر از 40 برخوردار هستند بهترین کاندید برای این روش درمان چاقی‌اند. ضمناً پر واضح است که برای انجام این عمل باید مصرف مایعات به حد مناسب در نظر گرفته شود و همچنین مانند اکثر جراحی‌های درمان لاغری از مزیت‌ها و معایب خاص خود برخوردار است.

·       باندینگ معده

در این روش درمان سریع چاقی از یک حلقه استفاده می‌شود که قابلیت تنظیم داشته و از جنس سیلیکون بوده که به دور معده قرار داده می‌شود. در این صورت بیمار میل به خوردن غذای بیشتر ندارد که در یک بازه‌ی زمانی کوتاه به کاهش وزن منجر خواهد شد. انجام این عمل تحت بی‌هوشی کامل رخ می‌دهد که البته باید توسط متخصصان حرفه‌ای در نظر گرفته شود. گفتنی است که از مزایای این روش درمان چاقی می‌توان به کمترین میزان ایجاد تغییرات در سیستم گوارش بیمار اشاره کرد و هزینه‌ی آن نیز نسبت به دیگر روش‌ها کمتر است.

پیکرتراشی چیست

یکی از بهترین روش‌های درمان سریع چاقی پیکرتراشی است که البته جز عمل چاقی محسوب نمی شود بلکه عمل کاهش سایز است. در واقع در این روش با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته چربی‌های موضعی قسمتی از بدن تخلیه می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌ این روش لاغری، دست‌یابی به استانداردهای شخصی هر بیمار است. یعنی هر متقاضی می‌تواند بنا به سلیقه‌ای که دارد، فرم بدن خود را در نظر بگیرید. البته ناگفته نماند که پیکرتراشی با استفاده از روش‌های مختلف انجام می‌شود که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- پیکرتراشی PAL. به کارگیری از یک وسیله ارتعاشی به حذف بهتر چربی‌ها کمک خواهد شد تا بخش‌های مختلف بدن به حالت دلخواه دربیاید.

- پیکرتراشی سونوگرافی. استفاده از یک هندپیس و به کارگیری از انرژی اولتراسونیک، به حذف چربی‌ها اقدام می‌شود. گفتنی است که مدت زمان این عمل به نسبت سایر روش‌های پیکر تراشی بیشتر است.

- پیکرتراشی لیزری. در این روش درمان سریع چاقی با استفاده از امواج کم انرژی، به حذف کردن چربی‌ها اقدام خواهد شد. این روش نیز به مدت زمان زیادی برای انجام نیاز دارد.

گفتنی است که در کنار موارد عنوان شده، می‌توان به روش‌های ساکشن، لیپوساکش، لیپوماتیک و بادی جکت اشاره کرد که هر کدام دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خودشان هستند و معایب و مزایای به خصوصی دارند. ضمناً افرادی که BMI زیر 30 دارند بهترین نفرات برای در نظر گرفتن این روش لاغری خواهند بود. همچنین ناگفته نماند که از مزایای به کارگیری از پیکرتراشی می‌توان به حذف چربی از بخش‌هایی که دیگر روش‌ها از حذف آنها ناتوان بودند، اشاره کرد. از معایب این روش نیز می‌توان به لخته خون، عفونت یا خونریزی و مواردی از این دست اشاره کرد.

بررسی دستگاه های لاغری در روند درمان چاقی

در روش‌های عنوان شده برای لاغری سریع، هر کدام نیاز به استفاده از دستگاه‌های مختلف دارند که طبیعتاً هر چه به کارگیری از این دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته‌تر باشد، نتایج حاصله مناسب‌تر خواهد بود امروزه جراحی  لاغری به روش لاپاراسکوپی انجام می شود و مبحثی جدا از زوش های لاغری موضعی سریع با دستگاه است. به طور کلی دستگاه‌های کاهش وزن به دو دسته تهاجمی و غیرتهاجمی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام به صورت خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع در روش‌های تهاجمی از بی حسی استفاده می‌شود و دستگاه‌های غیرتهاجمی ماندگاری روی پوست نخواهند داشت. از انواع دستگاه‌های غیرتهاجمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- دستگاه رادیو فرکانسی

- دستگاه هایفولیپولیز

- دستگاه کرایولیپولیز

ضمناً در کنار استفاده از انواع دستگاه درمان سریع چاقی می‌توان از قرص های لاغری نیز استفاده کرد که برای این منظور نیز به بررسی پزشک معالج نیاز است. البته همانطور که می‌دانید تأثیر روش‌های عنوان شده به نسبت استفاده از قرص فوق العاده بهتر است و شاید بتوان از قرص به عنوان روشی کمکی برای کاهش وزن استفاده کرد. با این حال در این خصوص می‌توانید از متخصصان مشورت بگیرید.

درمان سریع چاقی با دکتر حامد قدسی خورسند

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله، چنانچه نیاز به یک متخصص باتجربه در زمینه درمان سریع چاقی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از دکتر حامد قدسی خورسند بهره ببرید. این متخصص جراحی چاقی و لاپاروسکوپی پیشرفته، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی IFSO بوده که تخصص جراحی چاقی را از استراسبورگ فرانسه دریافت کرده است و مسلط به سریع‌ترین روش جراحی لاغری است.

گفتنی است که از مزیت‌های به کارگیری از خدمات دکتر حامد قدسی می‌توان به تجربه‌ی بالا در این زمینه و تعداد بالای عمل‌های موفقیت آمیز اشاره کرد که در نتیجه منجر به جلب رضایت متقاضیان شده است. حال اگر نیاز به دریافت چنین خدماتی دارید و از چاقی مفرط رنج می‌برید، وقت آن است که تغییراتی را در خودتان ایجاد کنید که برای این منظور کافی است که به مطب دکتر حامد قدسی مراجعه نمایید. برای این منظور کافی است که از طریق راه‌های ارتباطی قرار داده شده در انتهای مطلب با منشی این متخصص در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید دکتر قدسی جراح چاقی را در گوگل سرچ کنید

 

امتیاز مطلب: 100% 100