Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
ساک حاملگی کوچک، علت چیست؟

گاهی اوقات ساک حاملگی در سونوگرافی کوچکتر از حد انتظار است. اما نتیجه گیری براساس یک سونوگرافی اولیه کار دشواری است. ساک حاملگی کوچک ممکن است هیچ معنی نداشته باشد یا ممکن است باعث نگرانی شود. انجام سونوگرافی با پیشرفت بارداری به پزشک کمک خواهد کرد که دقیقا معنی ساک حاملگی کوچک را متوجه شود.

معنی ساک حاملگی کوچک

حاملگی شما به قدری که شما فکر می کنید، نرسیده است. در ابتدای بارداری، بویژه در سونوگرافی اولیه (8 سوال رایج در سونوگرافی حاملگی)، ساک حاملگی کوچکتر از حد انتظار، می تواند به این معنی باشد که بارداری، در مقایسه با انتظارات شما، بر اساس تاریخ آخرین دوره قاعدگی شما نمی باشد. با توجه به این که بسیاری از زنان دوره قاعدگی 28 روزه ندارند و تخمک گذاری دقیقا در وسط روز چهاردهم رخ می دهد، این امر کاملا رایج است. یک چرخه قاعدگی ممکن است از 21 تا 35 روز طول بکشد و تخمک گذاری همیشه در روز 14 سیکل اتفاق می افتد. همچنین ممکن است که شما به طور تصادفی تاریخ آخرین دوره قاعدگی خود را اشتباه کرده باشید. 

در این وضعیت، قدم بعدی این است که سونوگرافی بعدی را انجام دهید. در طول سونوگرافی دوم، دکتر اندازه ساک حاملگی را اندازه گیری می کند (اندازه ساک حاملگی در هفته پنجم). اگر بارداری به طور طبیعی پیشرفت کند، ساک حاملی باید به طور مناسب رشد کند. 

 ممکن است بارداری پیشرفت نداشته باشد. در موارد دیگر، متأسفانه، ساک کوچک حاملگی نگران کننده است. ممکن است ساک کوچک حاملگی به معنی پیشرفت نداشتن حاملگی باشد، در این صورت سونوگرافی بعدی انجام می شود. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.verywellfamily.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 93% 93