Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
سالاد افزایش دهنده قدرت باروری

این سالاد خوش طعم و رنگارنگ، حاوی گردو ( غنی از نظر ویتامین E، فولات و اسبدهای چرب امگا3 ) است. این مواد غذایی برای دوران قبل از بارداری و افزایش قدرت باروری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سالاد چغندر و پیاز قرمز:

انرژی کل : 1400 کیلوکالری

مواد لازم ( برای 6 نفر):

چغندر کوچک             500 گرم

آب                               5 قاشق غذاخوری

روغن زیتون          4 قاشق غذاخوری

گردوی دو نیم شده        90 گرم

شکر         1 قاشق چایخوری

نمک و فلفل سیاه           به مقدار لازم

روغن گردو              2 قاشق غذاخوری

سرکه          1 قاشق غذاخوری

سویا سس          1 قاشق چایخوری

پوست پرتغال رنده شده        1 قاشق چایخوری

تخم گشتیز              یک دوم قاشق چایخوری

آب پرتقال         1-2 قاشق چایخوری

پیاز قرمز، دو نیم شده و برش داده شده        1 عدد

پیاز رازیانه         1-2 قاشق غذاخوری

برگ های شاهی        75 گرم

برگ های چغندر      به مقدار لازم

روش تهیه:

فر را از قبل  با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم نمایید. چغندر را در ظرف بزرگی قرار دهید و آب را به آن اضافه کنید. روی ظرف را بپوشانید و برای 1- 5/1 ساعت بپزید تا نرم شود.

چغندر ها را پس از خنک شدن، پوست گرفته، برش دهید . سپس با یک قاشق غذاخوری از روغن زیتون مخلوط کرده، به ظرفی منتقل نمایید و کنار بگذارید. یک قاشق غذاخوری از روغن زیتون را در تابه ای گرم کرده، گردوها را در آن بپزید تا قهوه ای رنگ شوند. سپس شکر را به آن افزوده، هم بزنید. آنگاه یک دوم قاشق چایخوری نمک و مقداری فلفل به آن بیفزایید. سپس گردوها را خارج کرده، اجازه دهید خشک شوند.

برای تهیه سس، در ظرفی، روغن زیتون باقی مانده، روغن گردو، سرکه، سویا سس، پوست پرتقال رنده شده و تخم گشنیز را باهم مخلوط نمایید. با نمک، فلفل و کمی شکر به آن طعم دهید و با آب پرتقال مخلوط کنید. آنگاه برش های پیاز را با برش های چغندر و سس مخلوط کرده، پیاز رازیانه، برگ های شاهی و یرگ های چغتدر را بیفزایید. پس از مخلوط نمودن، از گردوهای آماده شده بر روی آن بریزید.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 84% 84