Ooma
زیره سبز برای لاغری

زیره یکی از ادویه های محبوب است که در سراسر دنیا برای آشپزی استفاده می شود. زیره با نام علمی cuminin cyminum  یکی از گیاهان خانواده جعفری است و بیشتر در چین، هند و مکزیک رشد می کند. این ماده همچنین یک ماده رایج در پودر چیلی و کاری است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این ادویه محبوب ما را در متن زیر همراهی کنید.

زیره سبز ممکن است سوخت و ساز بدن شما را افزایش دهد، سطح کلسترول را کاهش دهد و به کاهش قند خون کمک کند. مطالعات تایید می کنند که مصرف زیره آسیاب شده به برخی از افرادی که سعی در کاهش وزن دارند کمک می کند.

گرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که زیره سبز باعث کاهش وزن شما شود، اما خواص منحصر به فرد و سایر مزایای سلامتی آن ارزش  امتحان را برای بیشتر افراد دارد.

نحوه استفاده از پودر زیره برای کاهش وزن

زیره به دلیل داشتن یک ماده فعال منحصر به فرد بنام تیموکینون، ماده شیمیایی طبیعی که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است، توانایی کاهش وزن شما را دارد. تیموکینون می تواند رادیکال های آزاد بدن شما را هدف قرار داده و به بدن در پاکسازی سموم کمک کند. زیره سبز به سلول های شما کمک می کند تا به انسولین و گلوکز پاسخ دهند که قند خون شما را ثابت نگه می دارد.

با گذشت زمان، اثرات زیره می تواند همراه با یک رژیم غذایی سالم و ورزش برای کاهش رسوبات چربی و کاهش التهاب در بدن شما باشد. وقتی همه چیز با هم کار می کند، ممکن است متوجه شوید که علائم نفخ، تورم و خستگی در هنگام مصرف زیره کاهش می یابد.

تحقیقات از این ایده پشتیبانی می کند که زیره سبز می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند، اما ما برای نتیجه گیری قاطع در مورد چگونگی عملکرد به مطالعات بیشتری نیاز داریم.
یک منبع تحقیق معتبر از 72 فرد دارای اضافه وزن نشان داد که افزودن زیره و آهک به یک برنامه  کاهش وزن معمول باعث کاهش سریع وزن می شود. در یک منبع کوچک مورد مطالعه دیگر از 88 زن دارای اضافه وزن، زیره سبز به تنهایی کافی بود تا منجر به کاهش سریع وزن افراد شود.

باورهای غلط در مورد نتایج کاهش وزن زیره سبز

گرچه زیره سبز ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند، اما در مورد انتظار برای استفاده از آن محدودیت های واقعی وجود دارد و همچنین تصورات غلط در مورد نحوه عملکرد آن نیز وجود دارد.

 نباید انتظار داشته باشید زیره  یک منطقه از بدن شما، مانند معده، را هدف قرار دهد تا چربی را منفجر کند. در حالی که این باعث بهبود یا کاهش التهاب می شود، که می تواند منجر به یک چربی سوزی در حد متوسط شود، اما زیره در واقع نمی تواند  بصورت کلی چربی را پاک کند. فقط برای کاهش وزن کلی می تواند رسوبات چربی را در بدن شما هدف قرار دهد.

نحوه استفاده از زیره سبز برای کاهش وزن

شما می توانید به روش های مختلفی از زیره سبز برای کاهش وزن استفاده کنید.

نوشیدنی زیره

سعی کنید نوشیدنی زیره خود را تهیه کنید.  با قرار دادن دو قاشق چای خوری دانه زیره در 1.5 لیتر آب جوش، صاف کردن دانه ها و نوشیدن آبی که با روغن و عصاره های سالم زیره تزریق شده است. این نوشیدنی ممکن است متابولیسم شما را شروع کرده و به تعادل قند خون کمک کند. مردم هر روز دو بار با معده خالی آب زیره می نوشند تا بهترین نتیجه را بگیرند.

مکمل های زیره

شما می توانید مکمل های زیره خوراکی حاوی دانه های زیره آسیاب شده یا روغن دانه زیره سیاه را خریداری کنید. این مکمل ها را یک بار در روز یا طبق دستورالعمل بسته با غذا مصرف کنید. مکمل های زیره سبز ممکن است به ثبات قند خون کمک کند.

شما همچنین می توانید به سادگی زیره را در رژیم خود مصرف کنید. پودر چیلی ، دانه های زیره و زیره آسیاب شده همه حاوی آنتی اکسیدان و قابلیت های تقویت کننده متابولیسم زیره هستند. چاشنی برنج، عدس، و سبزیجات بو داده با زیره یک روش خوشمزه برای تجربه فواید آن است.

سایر فواید زیره سبز

زیره سبز به اندازه کمک لاغری مناسب نیست. این مزایای دیگری را فراهم می کند:

  • سرشار از آهن است، ماده معدنی که بسیاری به اندازه کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند
  • می تواند نسبت کلسترول hdl (خوب) و ldl (بد) شما را بهبود بخشد
  • به دلیل خواص ضد میکروبی و آنتی بیوتیکی می تواند مانع از مسمومیت غذایی شود
  • از سیستم ایمنی بدن شما پشتیبانی می کند و شما را مکرراً بیمار نمی کند
  • دارای خواص مبارزه با سرطان است

زیره را می توان تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی به صورت دانه و به صورت پودر شده خریداری کرد. فروشگاه های ویژه، فروشگاه های مواد غذایی سالم و بازارهای کشاورزان نیز زیره دارند. زیره یک ادویه رایج است و دارای مزایای استثنایی برای سلامتی شما است. نه تنها نشان داده شده است که به کاهش وزن کمک می کند، بلکه زیره می تواند التهاب را کاهش دهد و دارای خاصیت ضد التهابی است.

بخاطر داشته باشید که زیره یک ماده معجزه آسا نیست. شما همچنان باید به کاهش کالری و ورزش منظم متعهد شوید تا مزایای کامل آن را تجربه کنید. زیره سبز برای اکثر افرادی که بدنبال رسیدن به وزن سالم و متعادل نگه داشتن قند خون خود هستند، بی خطر است.

حرف آخر

مانند تمام ادویه های دیگر که به کار برده می شوند در استفاده از زیره سبز برای لاغری انتظار خارق‌العاده‌ای نداشته باشیم چرا که همواره  برای لاغری باید یک سلسله عوامل از جمله رژیم غذایی مناسب، ورزش و مصرف کمتر کالری را رعایت نمود.

 Kathryn Watson. Can Cumin Help Me Lose Weight? on March 14, 2019

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 88% 88