Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
زیبایی دندان ها  به چه روشهایی در دندانپزشکی انجام می شود؟

 

از آن جایی که خرابی دندان ها گاهی بدون علامت است و بر روی زیبایی افراد به خصوص هنگام خندیدن و لبخند زدن تاثیر زیادی دارد، معاینه مرتب دندان ها می تواند موجب پیشگیری این خرابی ها شود.

برای درمان بد رنگی، تغییر رنگ دندان ها، صاف و یکدست نبودن آن ها و... در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید انواع خدمات زیبایی و درمانی دندان ها از جمله ایمپلنت یک روزه ، روکش دندان و... با انواع مختلف بیهوشی ها انجام می شود. در ادامه به توضیح این روش ها خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید.

 

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان مانند دندان مصنوعی یک روش برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد، با این تفاوت که دندان مصنوعی جای خالی تاج دندان را پر می کند و ایمپلنت ریشه مصنوعی از جنس زیرکونیا و یا تیتانیوم در داخل استخوان فک قرار داده می شود.

فواید ایمپلنت دندان

ایمپلنت مانند دندان های دیگر کاملا ثابت است.  در واقع هم جای تاج دندان و هم جای ریشه دندان را پر می کند.

ایمپلنت دندان باعث می شود دندان ها کج نشوند و در آینده از درمان ارتودنسی جلوگیری می شود.

ایمپلنت مانند دیگر روش های جایگزین نمودن دندان نیاز به مراقب های ویژه ندارد و برای بهداشت آن ها باید از نخ دندان ومسواک استفاده شود.

 

ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه یا همان ایمپلنت فوری نوعی از درمان کاشت ایمپلنت می باشد که در یک روز دندان های آسیب دیده با ایمپلنت جایگزین می شوند.

برای انجام ایمپلنت یک روزه پس از معاینه در کلینیک توسط دندانپزشک و گرفتن عکس از دندان ها و معاینه فک، اگر بیمار شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را داشته باشد، در مرحله اول دهان بی حس می شود.

سپس لثه را برش داده و توسط پانج سوراخ زده می شود، تا استخوان باز شود. با دریل دندانپزشکی سوراخ کوچکی بر روی استخوان فک ایجاد می شود، و با استفاده از مته های مختلف این سوراخ را کم کم بزرگ کرده تا به اندازه ایمپلنت دندان برسد.

ایمپلنت دندان داخل سوراخ ایجاد شده گذاشته می شود و قطعه ای به نام اباتمنت بر روی ایمپلنت قرار داده تا از سطح لثه و ایمپلنت قالب گیری و روکش دندان به طور مناسب ساخته شود.

و سپس روکش که فورا توسط یک دستگاه دیجیتالی ساخته شده را بر روی آن نصب می کنند. در مرحله آخر لثه بسته می شود و اگر توسط پزشک تشخیص داده شود باید بخیه بخورد تا اطراف ایمپلنت را بگیرد.

رنگ دندان ایمپلنتی

رنگ روکش که برای ایمپلنت دندان انتخاب می شود متناسب با دیگر دندان ها می باشد به این صورت تمایزی بین دندان ها ایجاد نمی شود. اگر بیمار می خواهد رنگ ایمپلنت بسیار سفید باشد، ابتدا باید دندان های دیگر خود را سفید کند و سپس اقدام به انجام ایمپلنت نماید.

 

روکش دندان چیست؟

روکش دندان مانند یک کلاه بر روی تاج دندان یا ایمپلنت دندان قرار می گیرد. از روکش دندان به عنوان پروتز ثابت دندان هم یاد می شود. روکش از جنس فلز مانند (روکش دندان طلا)، سرامیکی مانند (زیرکونیوم) و یا ترکیبی از هر دو است که در کلینیک دندان پزشکی لبخند سپید توسط دندانپزشک مجرب به لابراتوار دندانسازی فرستاده تا توسط تکنسین دندانسازی ساخته شود.

 

مراحل روکش دندان

  • تراش زدن دندان
  • قالب گیری از دندان تراش زده و انتخاب رنگ آن
  • تست کردن فریم فلزی یا زیرکونیوم
  • تست پرسلن
  • تحویل روکش

 

 

روکش دندان عصب کشی شده

هنگامی که تاج دندان به شدت آسیب دیده و با ترمیم های معمولی پر نمی شود از روکش دندان استفاده می شود. روکش از دورتادور دندان محافظت می کند و آن را در برابر نیروهای عمودی و افقی محکم و از شکنندگی آن جلوگیری می کند.

 

روکش دندان برای دندان های علامت دار

در مواردی که علامت ترک بر روی دندان مشاهده می شود، از روکش دندان استفاده می شود.

 

روکش دندان برای زیبایی

در واقع دندان عصب کشی شده را روکش میکنند. و یکی دیگر از کاربردهای روکش دندان برای زیبایی  و اصلاح بدرنگی دندان می باشد.  

از نظر برخی بیماران ایمپلنت دندان، روکش دندان و... دردناک می باشد، و ترس و نگرانی در مورد این اقدامات باعث می شود بیمار درمان خود را به تعویق بیندازد. در کلینیک دندان پزشکی لبخند سپید اقدامات دندانپزشکی با بیهوشی انجام می شود. در ادامه توضیح داده می شود که دندانپزشی با بیهوشی چه کمکی به افراد بیمار می کند.

 

انواع بی حسی و بیهوشی در دندانپزشکی

 

بی حسی موضعی

برای کارهای ساده مانند روکش دندان و یا پر کرده حفره که تنها آن منطقه بیحس می شود و به زمان کوتاه نیاز است از بی حسی موضعی استفاده می شود. داروهای بی حسی موضعی به صورت پماد، کرم، ژل، اسپری، روش های مختلف تزریق و... که در دسترس پزشک است، استفاده می شود.  

 

 آرام بخش

آرام بخش ها به سه دسته خفیف، متوسط وعمیق تقسیم می شود. آرام بخش خفیف برای بیمارانی استفاده می شود که انجام عمل آن ها بدون درد می باشد ولی اضطراب دارند. استفاده از آرامبخش متوسط بیمار کاملا هوشیاراست، و میتواند به دستورات پزشک پاسخ دهد. آرامبخش عمیق بیمار به محیط اطراف خود آگاه نمی باشد و فقط به تحریکات مکرر و دردناک پاسخ می دهد. 

 

بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی برای بیمارانی استفاده میشود که اضطراب زیادی دارند و درمان آن ها را دچار تداخل می کند. در این نوع از بیهوشی بیمار کاملا بیهوش می شود و دردی احساس نمی کند. عضلات بدن شل شده و فرایند درمان را به فراموشی میگذراند.

در کلینیک دندان پزشکی لبخند سپید کادر درمان به خوبی درک می کنند که برخی افراد از رفتن به کلینیک و یا مطب دندانپزشکی ترس و اضطراب دارند.  پرسنل این کلینیک از همه بیمارانی که دچار این مشکل هستند به خوبی استقبال می کنند و آماده کمک به چنین افرادی هستند.

در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید انواع خدمات دندانپزشکی شامل کاشت دندان، دندان مصنوعی، روکش دندان، جراحی دندان و دهان، سفید کردن دندان و... برای بیماران با بی حسی و یا بیهوشی های مختلف انجام می شود.

در این مقاله برخی ازاقداماتی که نام برده شده، ارائه گردیده است، امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار دارده باشیم. با مراجعه به سایت کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید Sepident.com می توانید مطالب دیگر خدمات این کلینیک را مطالعه کنید.

 

امتیاز مطلب: 100% 100