Ooma
آتلیه نوزاد و کودک
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
زمان شروع رقص شکم در حاملگی

رقص شکم در زمان حاملگی لذت فراوانی دارد! همچنین ورزش جالبی است. رقص شکم در حال کسب محبوبیت بوده و راه خوبی برای تناسب بدن می باشد. هر کسی می تواند آن را امتحان کند، اما علاقه خاصی در زنان حامله، نسبت به این مورد وجود دارد.

مزایای فیزیکی

مزایای فیزیکی رقص شکم، کار هوازی فراوان بعلاوه تمرینات  تمرینات کششی است. به علاوه، اکثر زنان معتقدند، که بعد از یاد گرفتن رقص شکم،احساس اطمینان به نفس و زیبایی، بیشتری می شود. رقص، راه جالبی برای شناخت بدن می باشد. با حرکت کردن و چرخیدن، می توانید ببنید، که بدنتان قادر به انجام چه کاری حتی در زمان زایمان میشود.

احتیاط:

تنها احتیاط لازم، اجتناب از حرکات شدید مثل حرکات سریع مفصل لگن در اواخر حاملگی، ( بعد از ماه هشتم) می باشد. اگر حتی باعث آزار و اذیت می شود، انجام ندهید.

هورمون ریلکسین:

هورمونی که ریلکسین نام دارد در حاملگی آزاد شده و باعث عدم آسیب می شود. ریلکسین باعث شل شدن رباط ها در بدن شده و زایمان را آسان تر می کند چون کمک میکند که لگن انعطاف پذیر شود. مشکل آن است که افزایش انعطاف پذیری در زمان حاملگی می تواند در صورت باز کردن بیش از حد اندام یا عدم توجه به حرکات، منجر به آسیب شود.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97


 • profileزهرا j.h1400/09/15

  سلام
  فیلمشو بزارید  • profileNEDA 1398/03/29

   میشه توضیح بدید چجوری؟یا فیلمش بزارید

   • profileRoya T,h1397/10/23

    میشه عکسای ورزش موقع حانلگی رو بزارین اخه جه جوری رقص شکم کنیم

   • profileنعیمه غیور1397/04/08

    کاش عکس های بیشتری در این مورد میزاشتین یا حتی فیلمش رو