Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
رژیم سم زدایی بدن, 5 ماده غذایی مفید

آیا شما احساس خستگی، کوفتگی و کسالت و یا نفخ دارید؟ آیا می خواهید بدن خود را رو فرم بیاورید؟ باید هم اکنون رژیم غذایی خود  را تغییر دهید. حداقل برای یک مدت شده این غذاها را از برنامه غذایی حذف کنید و 5 غذای ذکر شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این مواد غذایی قابل حذف شامل: کربوهیدرات، کافئین،قند و شکر و الکل است.

در ادامه مقاله به معرفی 5 ماده غذایی سم زدا اشاره می شود:

سم زدای یک: چای

رژیم سم زدا

پلی فنول های موجود در چای باعث سم زدایی بدن میشود. علاوه بر آن چای دارای خواص درمانی است. چای گیاهی با خواص سم زدایی فاقد هر گونه کافیین می باشد.

سم زدای دوم: کاهو

رژیم سم زدایی بدن

یک دیورتیک طبیعی است که کمک میکند مایعات اضافی تجمع یافته در بدن خارج شود. کاهو تقریبا از 92 درصد آب تشکیل شده است. شمابا جویدن کاهو انرژی بیشتری مصرف میکنید تا جویدن مواد غذایی دیگر. همچنین کاهو دارای فیبر زیاد، املاح و ویتامین هایی مانند A، D،K و E و اسید فولیک می باشد.

سم زدای سوم: سیر

رژیم غذایی سم زدایی بدن

بله سیر سوپر غذای این قرن شناخته شده است. شاید ابتدا بگویید اه من سیر نمیخورم و یا سیر بو می دهد و یا در هوای گرم نمیشه سیر خورد. زمانی که به جلسه کاری و یا مهمانی دوستانه می روید سیر نخورید. چون دهانتان بو می دهد. اما در باقی اوقات آن یک سم زدای قوی بشمار می رود. سیر همچنین باعث کاهش کلسترول خون، بیماری های قلبی-عروقی میشود و امروزه بعنوان یک ضد استرس قوی شناخته شده است.

سم زدای چهارم: سبزیجات

رژیم سم زدایی

کلوروفیل موجود در سبزیجات باعث حفاظت بدن شما در مقابل سموم محیطی میشود. سبزیجات کبد را بطور کامل پاکسازی میکنند. یک تمیز کننده طبیعی خون و یک آنتی بیوتیک طبیعی بشمار می رود. همچنین سبزیجات باعث کاهش چربی خون، فشار خون و کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی می شود.

سم زدای پنجم: آب

رژیم سم زدایی بدن

سورپزایز شدید! بله آب. هر روز صبح چند لیوان آب بنوشید . قبل از غذا آب بنوشید. یا قبل . بعد از ورزش و یا انجام هر کاری. آب بدن شما را از نوک سر تا نوک پا هیدراته می کند و برای عملکرد کلیه و کبد الزامی است.

منبع: www.shape.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100