Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
دلیل بوی خوب بدن نوزادان

اکثر مردم دنیا عاشق بوی بدن نوزاد هستند، به طوری که همگی  این بوی دلپذیر و خوشایند را می شناسند. نوزادی که بدون استفاده از هر گونه دئودورانت، اسپری، و عطر خود بهترین بوی دنیا را می دهد.  بوی بدن نوزادان بسیار متفاوت تر از بوی بدن کودکان در سنین بالاتر است. بوی بدن این فرشته کوچک به قدری مطبوع است که  برخی شرکت های عطر سازی عطری با رایحه نوزاد  وارد بازار کرده اند. اما واقعاً علت این بوی دلپذیر چیست؟

یکی از دلایل خوشبویی بدن نوزادان ترشح ماده ای شیمیایی است که از غدد عرق نوزاد ترشح می شود. اما تنها بوی خوش نوزاد نیست که سایرین را شیفته خود می کند. جثه مینیاتوری، چشمان درشت، و پوست نرم و لطیف او باعث می شوند تا همه عاشق این فرشته کوچک شوند.
دلیل دیگر بوی خوش نوزادان می تواند متابولیسم دستگاه گوارش او باشد. زیرا این بوی دلپذیر پس از چند هفته از بین می رود و ممکن است دلیل آن تغییر منبع و نوع تغذیه از جفت به شیر مادر باشد.

دلیل سوم می تواند به خاطر چربی سفید رنگی باشد که در زمان تولد سراسر بدن نوزاد را پوشانده است. اگرچه پس از زایمان کودک را استحمام کرده و تمیز می کنند اما این رایحه می تواند تا مدتی روی بدن نوزاد باقی بماند. مهم نیست دلیل این بوی خوش از کجاست. آنچه مهم است این است که این بو ما را عاشق نوزادمان می کند.

 بنا بر تحقیقات انجام شده، مادر می تواند بوی نوزاد خود را تشخیص دهد، و با بو کردن نوزاد باعث تحریک مرکز حواس مادر می شود.  

امتیاز مطلب: 96% 96


  • profilesahartarat tarat3 روز قبل

    آخ وقتی که بوش بهترین حسه بزرگترین آرامش بهت میده.ایشالا نصیب همه خانوما بشه

    • profile❤️🌹❤️ گل رز1398/07/24

      عاشقشونم