Ooma
در چه سنی از ماسک ورقه ای استفاده کنیم؟

قطعا همه ما به دنبال یافتن پاسخی برای مشکلات پوستی خود هستیم و همه خواهان پوستی شفاف و درخشانیم. اما اینکه از چه سنی مراقبت های پوستی ار آغاز کنیم و چه اقداماتی انجام دهیم بسیار اهمیت دارد. اقداماتی که اکنون انجام می شود مثل یک معجزه در سال های بعد نمود خواهد کرد.

یکی از راهکارهای مراقبتی بسیار عالی که هم درمانی و هم مراقبتی محسوب می شود خرید ماسک ورقه ای و گنجاندن آن در روتین پوستی است. اما استفاده از ماسک ورقه ای هم سن مناسب خود را می طلبد و می بایست با اصول ابتدایی و بایدها و نبایدهای آن آشنا شوید.

سن مناسب استفاده از ماسک ورقه ای

حتما می پرسد که سن مناسب استفاده از ماسک ورقه ای کی است؟ در حقیقت سن خاصی برای شروع ندارد! اما رنگدونه توصیه می کند که دوران نوجوانی به بعد بهترین زمان و سن مناسب استفاده از ماسک ورقه ای است. در ادامه به شرح مفصل این مساله خواهیم پرداخت و سنین مختلف و لزوم استفاده از ماسک ورقه ای را با هم بررسی می کنیم.

آیا کودکان می توانند ماسک ورقه ای استفاده کنند؟

باید بدانید میزان کلاژن سازی در سنین پایین بیشتر است و هر چه سن بالاتر می رود این روند کاهشی است پس مراقبت های پوستی به مرور با بالا رفتن سن اهمیت بیشتری پیدا می کنند و پررنگ تر از گذشته می شوند.

توصیه می شود برای کودکان از لوازم مراقبتی همچون ضب آفتاب و مرطوب کننده یا آبرسان های سبک استفاده شود و استفاده از لوازم مراقبتی به دوران نوجوانی به بعد موکول گردد اما باز هم استتفاده از ماسک صورت به خصوص ماسک ورقه ای برای کودکان 10 سالا به بالا بلا مانع است و مشکلی ایجاد نمی کند اما از آنجایی که پوست کودکان بسیار حساس است استفاده از ماسک ورقه این رده سنی را به صورت منظم و معتدل با فواصل زمانی توصیه می کنیم.

این روند در سنین نوجوانی بع بعد می بایست به صورت منظم تر و متداول پیش گرفته شود.

ماسک صورت برای دختر ۱۰ ساله

اغلب مادران امروزی یک روتین منظم پوستی دارند و دختر خانم ها به تبعیت از مادر و الگوبرداری نسبت به استفاده از لوازم مراقبتی و بهداشتی مثل ماسک های ورقه ای صورت واکنش های مثبتی نشان داده و به این موضوع علاقه دارند بر همین اساس سوالات زیادی از سمت مادران مطرح شد که آیا یک کودک ده ساله یا حتی کوچک تر می تواند از ماسک صورت استفاده کند؟

بله، کودکان هم می توانند از ماسک صورت استفاده کنند به شرطی که محصول محدودیت سنی نداشته باشد و مناسب سن کودک هم باشد اما باید دقت داشته باشید که کلاژن سازی در سنین پایین به صورت طبیعی صورت می گیرد و تنها استفاده از مرطوب کننده یا ماسک های دست ساز و DIY در سنین زیر 10 سال کفایت می کند.

نکته بسیار مهم این است که:

  1. والدین حتما برچسب های درج شده روی محصولات بهداشتی را بررسی کنند تا ببینند این محصول برای رده سنی کودکشان مناسب است یا خیر؟
  2.  اگر کودک شما هرگونه واکنشی نسبت به ماسک ورقه ای داشت، از ماسک دست ساز استفاده کنید البته ماسک های بهبود دهنده مثل انواع ماسک های ورقه ای آبرسان برای این سنین سبک و مناسب هستند و مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

ماسک ورقه ای برای نوجوانان

ماسک ورقه ای صورت یک راهکار بسیار خوب و مناسب برای نوجوانانی است که به واسطه شرایط و به اقتضای سن درگیری مشکلاتی چون جوش، خشکی پوست و التهاب و قرمزی صورت شده اند. ماسک ورقه ای می تواند به عنوان یک روش مراقبتی التیام بخش برای این دوره سنی تجویز شود. ماسک های ورقه ای بسیار متنوع هستند و در این سن به منظور زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • بهبود بخشیدن به ظاهر پوست
  • التیام به سوزش و جوش هایی که به واسطه بلوغ نمایان شده.
  • پاکسازی منافذ پوست
  • حذف آلودگی های سطحی
  • حفظ رطوبت
  • و...

توصیه نهایی ما این است: در هر سنی که هستید ابتدا می بایست برای استفاده از ماسک ورقه ای نوع پوست خود را شناسایی کنید به طور کلی 4 تایپ پوستی وجود دارد که شامل نرمال، خشک، چرب و مختلط می باشد. در گام بعدی بررسی کنید که پوست شما چه مشکل یا نیازی دارد؟

سپس با شناخت بهترین برندهای ماسک ورقه ای می توانید یک ماسک مناسب برای پوست خود انتخاب کنید اگر هنوز نمی دانید که کدام ماسک می تواند معجزه پوست شما باشد اصلا نگران نباشید مشاورین رنگدونه آماده مشاوره به شما هستند.

به صورت کلی می توان گفت سن دقیق و مشخصی برای استفاده از ماسک ورقه ای وجود ندارد و نمی توان گفت دقیقا از سن n ببعد از ماسک استفاده کنید چرا که نوع پوست افراد با یکدیگر متفاوت است مثلا شخصی در 15 سالگی دچار خشکی پوست می شود و می بایست ماسکی مناسب با نوع پوست که درمان کننده و آبرسان است حتما استفاده کند اما شخصی دیگر در سن 25 سالگی همچنان مشکل خاصی در پوست خود نمی بیند و تنها برای پیشگیری از انواع ماسک ورقه ای استفاده می کند.

به طور کلی  می توان گفت بهتر است از سنین نواجوانی و جوانی مراقبت از پوست را آغاز کنید بدین ترتیب تاثیر شگفت انگیز آن را در سنین جوانی و میانسانی مشاهده خواهید کرد این تفاوت به قدری محسوس است که شما را ترقیب کند تا به پوست خود رسیدگی کنید.

امتیاز مطلب: 100% 100