Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
در سه ماه آخر بارداری چقدر غذا بخورم بهتره؟

در طول سه ماه آخر بارداری، تغییرات عمده ای در بدن ایجاد خواهد شد. مادر به خوردن بیشتر غذا نیاز خواهد داشت و وزن اضافه خواهد نمود. دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن در این دوران، از اهمیت بسزایی برخوردار است. در سه ماه آخر بارداری، زن باردار تا 450 گرم در هفته افزایش وزن خواهد داشت. انرژی مورد نیاز او تا حدود 200-300 کیلوکالری در روز افزایش می یابد. بطور کلی، افزایش وزن در دوران بارداری به صورت میانگین، 5/12 کیلوگرم خواهد بود. حدود 3 کبلوگرم آن به جنین و بقیه به رحم، جفت، سینه ها، مقداری چربی و حجم خون مادر مربوط است. در صورتی که وزن، بیش از این مقدار افزایش یابد، به پزشک خود گزارش دهید، زیرا افزایش بیش از حد وزن می تواند سبب افزایش فشار خون و افزایش فشار وارده بر روی مفاصل گردد. همچنین کاهش این مقدار وزن افزایش یافته بعد از تولد نوزاد نیز بسیار مشکل خواهد بود.

از دریافت غذاهای زیر در سه ماه آخر بارداری اجتناب کنید:

اگرچه اسیدهای چرب ضروری برای سلامت مادر و جنین مناسب می باشند، اما تمام انواع چربی ها، مفید نیستند. از مصرف اسیدهای چرب ترانس، که بوسیله روش های جدید فرایند غذا تولید می شوند، باید پرهیز کرد. غذاهایی که باید از مصرف آنها اجتناب نمود، عبارتند از:

کیک ها و کلوچه های بسته بندی شده، غذاهای فوری ( fast food) از قبیل برگرها، سیب زمینی سرخ کرده، پیتزا و مارگارین های هیدروژنه شده، دریافت روزانه چربی نباید از 70 گرم تجاوز نماید و این مقدار هم باید بطور عمده شامل اسیدهای چرب غیر اشباع باشد.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97