Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
درمان قطعی درد شدید دیسک کمر با کلینیک ارتوپدی دکتر کبیر

دیسک کمر عبارت است از بیرون زدگی دیسک کمر که به نخاع و ریشه های عصبی فشار وارد می کند و این موارد منجر به کمردرد می شود که به پاها سرایت می کند. اما یادتان باشد برای درمان دیسک کمر به کلینیک ارتوپدی دکتر کبیر مراجعه کنید تا درمان دیسک کمر بدون عارضه انجام شود.

ارتباط دیسک کمر با کار سنگین

دیسک کمر ارتباط نزدیکی با کارهای سنگین و بلند کردن وزن سنگین و بلند کردن ناگهانی بارهای سنگین بدون آمادگی دارد. دیسک کمر به دو گروه حاد و مضمن تقسیم میشود.

دیسک کمر حاد چیست؟

دیسک کمر حاد زمانی است که فرد هرگز کمردرد نداشته است و پس از بلند کردن جسم سنگین ناگهان دچار کمردرد می شود و درد به پاها سرایت می کند.

علائم دیسک کمر حاد:

درد ممکن است به صورتی شود که منجربه بی حسی، گزگز و مورمور شدن و علائم حرکتی در پاها گردد.

  • درد در ناحیه ی کمر
  • کم شدن قدرت در عضلات پا

دیسک کمر مزمن چیست؟

زمانی که فردی سال ها کمردرد و ام آر آی با چندین مرحله دیسک کمر داشته باشد، ممکن است تنگی نخاع داشته باشد.

علائم دیسک کمر مزمن:

  • دچار درد در کمر، پشت پا و ممکن است درد تا مچ و کف پا گسترش یابد
  • در شب احساس ضعف کرده و بیقرار باشد

جراحی اورژانسی دیسک کمر

  • درد شدید کمر
  • بی اختیاری ادرار و مدفوع
  • درد شدید در پا

وقتی فردی کمردرد، پا درد و گرفتگی دارد، اما علائم حرکتی یا بی اختیاری ادرار ندارد، در این موارد استراحت، ورزش، فیزیوتراپی و دارو مفید است. ابتدا سفارش داده خواهد شد. سپس با انجام تصویربرداری و سایر روش های تشخیصی، شدت و وسعت پارگی دیسک کمر مشخص می شود و روش درمانی دیگری انتخاب و مجددا انجام می شود. در بیشتر موارد، دیسک کمر با ورزش های خاص و فیزیوتراپی زیر نظر متخصص ارتوپدی درمان می شود.

کمپرس گرم و سرد برای درمان

کمپرس سرد و گرم به کاهش کمردرد کمک می کند، اما اگر بیمار نیاز به عمل دیسک کمر داشته باشد، آن وقت است که این روش ها برای او جواب نمی دهد یا اثر موقتی دارد.

تاثیر ورزش در درمان دیسک کمر

اگر عضلات ناحیه شکم و کمر قوی شوند، کجی وانحراف ستون فقرات اصلاح شده و فشار از روی دیسک برداشته می شود و به دنبال آن،علائم کم می شود. اما به طور کلی استفاده ازکمربندهای مخصوص در موارد حاد نیز توصیه می شود.

جراحی دیسک کمر با لیزر

یکی از شایع ترین و کارآمد ترین راه های درمان دیسک کمر، لیز است. در کلینیک ارتوپدی دکتر کبیر مواقعی که تمامی درمان های غیر جراحی انجام شده است و همچنان درد کمر کاهش نیافته است، درمان جراحی دیسک کمر یا بدون جراحی و بااستفاده از لیزر پیشنهاد خواهد شد.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100