Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
درمان بواسیر خارجی بدون جراحی

بواسیر تورم رگ های اطراف دهانه مقعد یا کانال مقعد می باشد. این تورم دردناک است و اگر مدتی طولانی به طول انجامد باعث ناراحتی و پریشانی می شود. علائم اصلی بواسیر شامل خونریزی در حین حرکات روده و خارش است. اولین کاری که مردم پس از مشاهده بواسیر می کنند خوردن قرص است بدون توجه به عوارض جانبی قرص ها. خوشبختانه روش های خانگی برای درمان بواسیر وجود دارد.

روش های خانگی برای درمان بواسیر

کمپرس سرد

کمپرس سرد باعث انقباض و کوچک شدن سایز بواسیر می شود. این کمپرس باعث کاهش درد و خارش می شود. بنابراین هنگامی که ورم کم می شود خروج مدفوع نیز راحت می شود. یخ بین دستمالی تمیز بپیچید و بر روی بواسیر قرار دهید. این کار را روزی چند بار انجام دهید تا رگ های خونی منقبض شوند و بواسیر کاهش یابد.

سرکه سیب

سرکه سیب خالص و طبیعی برای درمان بواسیر مفید است. برای بواسیر خارجی، پنبه را آغشته به سرکه سیب کنید. سپس آن را بر روی بواسیر قرار دهید. به یاد داشته باشید این کار باعث حساسیت می شود اما خارش و درد را کم می کند. برای بواسیر داخلی، یک قاشق چایخوری سرکه را با آب مخلوط کینید و بخورید. این کار باعث کاهش درد و خونریزی می شود.

پوسته اسفرزه

مدفوع سخت باعث بدتر شدن بواسیر و افزایش درد و خونریزی می شود. پوسته اسفرزه باعث نرم شدن مدفوع و خروج راحت آن می شود. مصرف این ماده به طور مرتب باعث کاهش ورم رگ ها می شود. 

خیساندن

در وان آب گرم بنشینید تا درد و خارش کاهش یابد و رگ های خونی شل شوند. محل متورم شده را در آب گرم به مدت پانزده تا بیست دقیقه قرار دهید. محل را با حوله ای خیس ماساژ دهید و خشک نکنید. این کار را روزانه انجام دهید تا بواسیر کاهش یابد.

آبرسانی

خشکی بدن باعث بدتر شدن بواسیر و افزایش خونریزی می شود. هیچگاه از دستمال خشک برای پاک کردن منطقه بواسیر استفاده نکنید زیرا خراش های ایجاد شده باعث بدتر شدن تورم رگ ها می شود. از دستمال مرطوب، بدون بو و بدون ماده دارویی استفاده کنید تا پوست را خشک و تمیز کنید. همچنین می توانید کپسول ویتامین ای بر روی دهانه مقعد قرار دهید تا به منطقه بواسیر آب برسد.

عنبر سائل

اگر عنبر سائل در منزل دارید می توانید به سرعت از شر بواسیر خلاص شوید. این ماده باعث کاهش درد، خارش و خونریزی بواسیر می شود. مقدار کمی عنبر سائل را به صورت مرتب بر منطقه متورم قرار دهید تا مشکل حل شود.

آلوئه ورا

آلوئه ورا به سرعت باعث بهبود بواسیر می شود. خاصیت ضد التهاب آلوئه ورا به از بین رفتن سریع علائم کمک می کند. برای بواسیر داخلی، تکه ای از برگ آلوئه ورا را فریز کنید و بر روی منطقه متورم قرار دهید تا تورم از بین برود. برای بواسیر خارجی، مقداری از ژل آلوئه ورا را بر روی رگ های متورم قرار دهید تا به آن ها آب کافی برسد و شل شوند.

روغن درخت چای

مطالعات جدید نشان می دهد روغن درخت چای باعث کاهش تورم و درمان طبیعی بواسیر می شود. از آنجایی که این روغن خیلی قوی است باید با روغنی حامل مخلوط و رقیق شود. یک یا دو قطره روغن چای را با روغنی مانند کرچک یا بادام شیرین مخلوط کنید و بر روی منطقه متورم قرار دهید و با پنبه ماساژ دهید. این کار را به طور مرتب انجام دهید تا بواسیر منقبض شده و به طور کامل درمان شود. سایر روغن های ضروری مانند روغن روزماری نیز ممکن است خاصیت ترمیم داشته باشند.

آبلیمو

خاصیت آنتی اکسیدان لیمو به درمان بواسیر کمک می کند. لیمو را بر طور مستقیم بر محل تورم قرار دهید یا آبلیمو را با زنجبیل و عسل مخلوط کنید و بخورید تا باعث کاهش درد و تورم شود.

روغن زیتون

روغن زیتون ماده ای مناسب برای درمان علائم بواسیر است. این ماده خاصیت ضد التهاب دارد و باعث کاهش تورم می شود. همچنین باعث افزایش الاستیسیته رگ های خونی و کاهش زخم ناشی از مدفوع سخت می شود. مصرف مقدار کمی روغن زیتون با غذا به طور مرتب به حرکات منظم روده کمک می کند زیرا روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب اشباع شده است.
همچنین تغییر عادات بد مانند افزایش مصرف مایعات و رعایت بهداشت نیز به جلوگیری از بواسیر کمک می کند. هیچگاه مدفوع خود را نگه ندارید زیرا باعث بدتر شدن شرایط می شود. همیشه لباس راحت بپوشید تا ناراحتی ناشی از بواسیر کاهش یابد.

منبع: http://getridofhemorrhoidsguide.com/getting-rid-hemorrhoids/

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97