Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
درد قفسه سينه سمت چپ

درد در سمت چپ قفسه سینه همیشه عامل نگرانی است که در ارتباط با شرایط پزشکی مانند حمله قلبی می باشد.در حالیکه همواره نشانه قلبی نیست. اما گاهی اوقات درد سمت چپ قفسه سینه یک عامل تهدید کننده خواهند بود.

دلایل درد سمت چپ قفسه سینه چیست؟

حمله قلبی

انفارکتوس قلبی( حمله قلبی) یعنی بلاک شدن عروق است. قلب ماهیچه ای است که 24 ساعت روز کار میکند و نیاز به مقد ار مشخص اکسیژن دارد تا بدرستی کار کند. زمانیکه پلاک ایجاد میشود مانع عبور خون دورن رگ به قلب میشود. زمانیکه قلب اکسیژن مورد نیاز را دریافت نمی کند بخوبی کار نمیکند و اگر این بلاک شدن بیشتر از 15 دقیقه در سمت چپ قفسه سینه  طول بکشد و به سمت شانه چپ  و گردن حرکت کند، بافت قلبی شروع به نکروز شدن می کند.

ایسکمی کاردیاک

ایسکمی زمانی است که مقدار کافی خون در زمان مشخص به قلب نمی رسد و منجر به حمله قلبی، ریتم نامنظم قلبی و یا نارسایی قلبی می شود.ماهیچه قلبی آسیب می بیند و از کارکرد می افتد. که رایج ترین علامت آن درد قفسه سینه سمت چپ است.

آنژین قلبی

رایج ترین عارضه در بزرگسالان میان سال درد قفسه سینه سمت چپ است. در این حالت احساس فشار ، تنگی نفس و انقباضات در سمت چپ قفسه سینه احساس می کنید. معمولا این درد به سمت فک، شانه و پشت و بازو پخش نمی شود

درد دنده

درد عصبی بین دنده در حفره قفسه است. زمانیکه بدلیل یک عفونت و یا تروما ، باعث ایجاد درد شدید میشود. در اکثر اوقات درد تیز، ناگهانی و ضربان دار است و این درد با سرفه، عطسه، خندیدن و یا تماس آسیب می بیند.

چه زمانی با داشتن درد قفسه سینه باید پزشک را مطلع کرد؟

زمانیکه شما شروع ناگهانی درد قفسه سینه را حس کردید و درد خوب نشد و با ضد التهاب ها بهبود نیافت، فورا به پزشک بروید. هرگز در درد قفسه سینه به جای پزشک تصمیم نگیرید زیرا ممکن است خطر جدی برای شما باشد.

اگر درد قفسه سینه همراه با تب، لرز و یا سرفه  و تورم و یا درد شدید همراه باشد و این درد بهبود نیابد حتما به پزشک مراجعه کنید.

اگر شما احساس ناگهانی از فشار، فشردگی و حساس شدن سینه ها را احساس کردید درد پخش میشود و درد تیز با کوتاهی نفس، تهوع، سرگیجه و ضربان قلب افزایش یافته ، تعریق و فشار خون پایین نشاندهنده خطر است.

منبع: www.enkivillage.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100