Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
خونریزی روشن در ماه آخر بارداری نشانه چیست؟

جهت رفتن به بیمارستان و زایمان آماده باشید. وسایل مورد نظر را آماده کرده، در دسترس قرار دهید. بیمارستان را انتخاب کرده و نحوه زایمان را بدانید. شرایط لازم جهت پذیرش در بیمارستان را از قبل پرسیده باشید و مسیر منزل تا بیمارستان را بشناسید.

در صورت بروز هر یک از مشکلات زیر سریعا به مراقب خود اطلاع دهید:

خونریزی واژینال:

در صورتی که در هر زمانی از این ماه خونریزی روشن مشاهده کردید بلافاصله با مراقب خود تماس بگیرید، خونریزی روشن می تواند نشانه جدا شدن جفت باشد که یک مشکل جدی و اورژاس است. اما در صورتی که بعد از معاینه دچار خونریزی شدید نگران نشوید. این خونریزی طبیعی بوده و نگران کننده می باشد.

درد های شکمی شدید و مداوم:

در صورت بروز این حالت هم، سریعا با مراقب خود تماس بگیرید. اگرچه این حالت ناشایع است می تواند نشانه دیگری از جدا شدن جفت باشد. در صورتی که درد به همراه تب و ترشحات واژینال باشد، احتمال عفونت رحمی مطرح است.

کاهش حرکات جنینی:

کاهش حرکت جنینی در ماه آخر بارداری طبیعی است، اما در صورتی که تعداد حرکات جنین بسیار کاهش یابد یا اصلا حرکت نداشته باشد، نیازمند بررسی بوده و قرار و وضعیت جنین باید بررسی گردد. به این منظور ابتدا به پهلوی چپ خوابیده و حرکات جنین را بشمارید، در صورتی که شک شما به یقین تبدیل شد با مراقب خود تماس بگیرید. در طی دو تا سه ساعت، احساس 10 حرکت الزامی است.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 84% 84