Ooma
تفاوت ایمپلنت های کره ای با ایمپلنت های سوئیسی

امروزه ایمپلنت های دندانی اولین گزینه پیشنهادی دندانپزشکان برای افرادی است که دندان از دست رفته دارند. با توجه به اینکه کشورهای مختلفی در سراسر دنیا به تولید ایمپلنت های دندانی مشغول انتخاب بهترین برند باتوجه به شرایط بیمار می تواند کاری چالش برانگیز باشد. کشور کره جنوبی در سال های اخیر به تولید ایمپلنت های دندانی با کیفیت پرداخته است. به طوری که برخی از برند های آن ها با ایمپلنت های اروپایی و امریکایی رقابت دارد. با این حال مقایسه ایمپلنت های کره ای با سایر برند های مطرح دنیا برای انتخاب درست می تواند کمک کننده باشد. در این مقاله به بررسی و مقایسه  ایمپلنت های کره ای با ایمپلنت های سوئیسی خواهیم پرداخت و موارد تفاوت های آن های را بیان خواهیم کرد.

ایمپلنت های سوئیسی

ایمپلنت دندان سوئیسی به دلیل کیفیت و دوام بالا شناخته می شوند و اغلب در مواردی که بیمار دچار تحلیل استخوان زیاد یا سایر مشکلات دندانی است استفاده می شود. ایمپلنت‌های دندانی سوئیسی معمولاً از تیتانیوم ساخته می‌شوند که یک ماده قوی و زیست‌سازگار است که به خوبی توسط بدن تحمل می‌شود. آنها همچنین بسیار دقیق طراحی شده اند که به اطمینان از موفقیت آمیز بودن روش کاشت کمک می کند.

 فرآیند دریافت ایمپلنت های دندانی سوئیسی معمولاً شامل چندین مرحله است. ابتدا دندانپزشک باید سلامت دهان و دندان بیمار را ارزیابی کند و مشخص کند که آیا آنها کاندید مناسبی برای ایمپلنت هستند یا خیر. اگر بیمار کاندیدای مناسبی باشد، دندانپزشک یک برنامه درمانی ایجاد کرده و فرآیند کاشت را آغاز می کند. این ممکن است شامل برداشتن دندان یا استخوان آسیب دیده و سپس قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک باشد. سپس ایمپلنت ها باید برای چندین ماه قبل از قرار دادن ترمیم نهایی بهبود یابند. از مهمترین برند های سوئیسی می توان به ایمپلنت اشترومن اشاره کرد که یکی از برترین های بازار ایمپلنت محسوب می شود. دیگر برند های مطرح سوئیسی نیز شامل: نئودنت، تی‌‌آر‌آی (TRI)، بیودنتال (biodental)، اس‌ پی‌ آی (SPI) و سی‌ آی‌ سی (SIC) اشاره کرد.

ایمپلنت های کره ای

ایمپلنت دندان کره ای به دلیل کیفیت و دوام بالا شناخته شده اند و اغلب در روش های دندانپزشکی مانند بریج دندان، تاج و دندان مصنوعی استفاده می شوند. ایمپلنت‌های دندان کره‌ای از تیتانیوم ساخته شده‌اند که ماده‌ای قوی و زیست‌سازگار است که به خوبی توسط بدن انسان تحمل می‌شود. آنها همچنین به گونه ای طراحی شده اند که بسیار دقیق باشند، همین  امر به اطمینان از موفقیت آمیز بودن عمل دندانپزشکی کمک می کند. ایمپلنت دندان کره ای یک انتخاب محبوب برای افرادی است که به دنبال یک گزینه ایمپلنت دندان با کیفیت بالا و مقرون به صرفه هستند. آنها همچنین انتخاب خوبی برای افرادی هستند که با انواع دیگر ایمپلنت های دندانی، مانند آنهایی که از مواد دیگر ساخته شده اند یا آنهایی که دقیقا طراحی نشده اند، مشکل داشته اند.

ایمپلنت کره ای

تفاوت های اساسی ایمپلنت های کره ای با ایمپلنت های سوئیسی 

استانداردهای ساخت:

ایمپلنت های سوئیس به دلیل مهندسی دقیق و ساخت با کیفیت بالا مشهور است. ایمپلنت های سوئیسی به دلیل مهارت استثنایی و فناوری پیشرفته خود شناخته شده اند. به همین دلیل ایمپلنت های سوئیسی از نظر استاندارد های ساخت ایمپلنت به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته و همچنین قدمت بیشتر از ایمپلنت های کره جنوبی از کیفیت بهتری برخوردار هستند. با این حال ایمپلنت های کره ای نیز از ساخت خوبی برخوردار هستند در برخی از برند های مطرح آن با ایمپلنت های سوئیسی رقابت دارند.

مواد به کار رفته:

ایمپلنت‌های کره‌ای معمولاً از تیتانیوم یا زیرکونیا ساخته می‌شوند که زیست‌سازگار هستند و بدن انسان آن را به خوبی تحمل می‌کند. ایمپلنت های سوئیسی نیز معمولاً از تیتانیوم یا زیرکونیا ساخته می شوند که زیست سازگاری و دوام را تضمین می کنند.

طراح و نحوه ساخت:

ایمپلنت های سوئیسی نیز طیف وسیعی از طرح ها را ارائه می دهند، از جمله ویژگی های منحصر به فردی مانند تعویض پلت فرم و ایمپلنت های سطح استخوان، که می تواند پایداری و یکپارچگی استخوانی را افزایش دهد. این تفاوت و کیفیت طراحی ایمپلنت های سوئیسی را از ایمپلنت های کره ای بهتر کرده است.

دسترسی:

ایمپلنت های کره ای به دلیل قیمت رقابتی و حضور قوی در بازارهای جهانی در بسیاری از کشورها به طور گسترده در دسترس هستند. ایمپلنت‌های سوئیسی ممکن است در مناطق خاصی دسترسی محدودتری داشته باشند، اما به دلیل شهرت عالی‌شان همچنان بسیار مورد توجه هستند.

میزان موفقیت کاشت:

ایمپلنت های سوئیسی به دلیل کیفیت برتر، درصد موفقیت کاشت به طور قابل توجهی بهتر از ایمپلنت های کره ای هستند. اما تجربه و مهارت دندانپزشک بیشترین نقش را در تعیین درصد موفقیت کاشت ایمپلنت دارد.

هزینه:

ایمپلنت های کره ای به طور کلی در مقایسه با قیمت ایمپلنت های سوئیسی مقرون به صرفه تر هستند. ایمپلنت های سوئیسی به دلیل شهرت آنها به کیفیت استثنایی و فناوری پیشرفته، گران تر هستند.

کلام آخر

ایمپلنت های دندانی ساخته شده در کره و سوئیس هر کدام مزایا و معایبی دارند. بیماران باید با دندانپزشک خود مشورت بگیرند تا  بتوانند گزینه درمانی مناسبی انتخاب کنند و در عین حال از تمایز بین ایمپلنت های سوئیسی و کره ای نیز آگاه باشند. هنگام انتخاب برند ایمپلنت دندان باید به مواردی از جمله: هزینه ها، در دسترس بودن و کیفیت را در نظر بگیرید. در نهایت، مهم ترین مرحله انتخاب یک ایمپلنت عمر طولانی مدت و کیفیت آن است. ما در این مقاله به مقایسه ایمپلنت های کره ای و سوئیسی پرداختیم و تفاوت های این دو نوع ایمپلنت را توضیح دادیم. توصیه می کنیم این مطالب را مطالعه کنید تا نتیجه گیری آگاهانه داشته باشید.

 

امتیاز مطلب: 100% 100