Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
برطرف کردن شایع‌ترین علائم بیماری در زنان و مردان با درمانکده

مردان و زنان به خاطر ساختار بدنی متفاوت از یکدیگر به صورت‌های مختلفی در بازه‌های زمانی عموماً از میان سالی به بعد دچار بیماری‌های متفاوتی خواهند شد که بسیار شایع بوده و می‌توان این موضوع را تقریباً طبیعی دانست البته در صورتی که موارد پیش‌گیری و غربالگری‌های لازم انجام نشوند.

لازم به ذکر است که برخی از این بیماری‌ها مشترک بوده و ممکن است هم بانوان و هم آقایان به این بیماری‌ها مبتلا ‌شوند. هم‌چنین توجه داشته باشید که منظور از این نوشته، این نیست که قطعاً بانوان و آقایان بعد از میان‌سالی و یا در هر دوره زمانی خاص مبتلا به بیماری خواهند شد، بلکه مواردی که برای پیش‌گیری انجام می‌شود تنها به جهت حاصل شدن اطمینان از سلامتی بدن آقایان و بانوان است.

به همین جهت در این نوشته قصد داریم تا به صورت کامل در رابطه با برطرف کردن شایع‌ترین علائم بیماری در زنان و مردان با درمانکده با شما عزیزان صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

علت بیماری‌های شایع در بانوان و آقایان

بیماری‌ها می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند؛ از باکتری‌ها و ویروس‌ها گرفته تا عواملی همچون استرس و تغذیه ناسالم. اما این موضوع به شدت رایج است که بانوان و آقایان بالاخص در سنین میانسالی دچار بیماری‌های مختلف می‌شوند که اصلاً دلیل آن را نمی‌دانند و به صورت ناگهانی متوجه بیماری خود می‌شوند.

البته منظور این نیست که این نوع از بیماری‌ها که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، دلیل خاصی ندارند و خود به خود به وجود آمده‌اند اما لازم است بدانید که دلایل چنین بیماری‌هایی بسیار خاموش و زیرکانه عمل می‌کنند و علائم را در مراحل پیشرفته نشان می‌دهند.

اغلب عوامل بیماری‌های شایع در زنان و مردان را مواردی همچون زمینه‌های ژنتیکی، وراثت، عوامل محیطی همچون استرس و اضطراب، سبک زندگی نادرست هم‌چنین عادات نامناسب غذایی و موارد دیگر اینچنینی تشکیل می‌دهد.

به همین دلیل هم آقایان و هم بانوان باید در ابتدا انواع بیماری و علائم آن را بشناسند و سپس پس با اصلاح سبک زندگی و هم‌چنین انجام چکاپ‌ها و تست‌های دوره‌ای مراحل پیش‌گیری و یا درمان را انجام دهند.

علت بیماری‌های شایع در بانوان و آقایان

بیماری‌ها می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند؛ از باکتری‌ها و ویروس‌ها گرفته تا عواملی همچون استرس و تغذیه ناسالم. اما این موضوع به شدت رایج است که بانوان و آقایان مخصوصا در سنین میانسالی به صورت ناگهانی متوجه بیماری‌های مختلف می‌شوند که اصلاً دلیل آن را نمی‌دانند.

البته منظور این نیست که این نوع از بیماری‌ها که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، دلیل خاصی ندارند و خود به خود به وجود آمده‌اند اما لازم است بدانید که دلایل چنین بیماری‌هایی بسیار خاموش و زیرکانه عمل می‌کنند و علائم را در مراحل پیشرفته نشان می‌دهند.

اغلب عوامل بیماری‌های شایع در زنان و مردان را مواردی همچون زمینه‌های ژنتیکی، عوامل محیطی همچون استرس و اضطراب، سبک زندگی نادرست، عادات نامناسب غذایی و موارد دیگر اینچنینی تشکیل می‌دهند.

به همین دلیل هم آقایان و هم بانوان باید در ابتدا انواع بیماری و علائم آن را بشناسند و سپس پس با اصلاح سبک زندگی و هم‌چنین انجام چکاپ‌ها و تست‌های دوره‌ای مراحل پیش‌گیری و یا درمان را انجام دهند.

بیماری‌های شایع در بانوان

بیماری‌های شایع در بانوان

بیماری‌هایی که در ادامه به همراه علائم به آنها اشاره خواهیم کرد، جزو شایع‌ترین موارد در بین اغلب بانوان هستند اما نه همه بانوان!

  • دیابت و علائم آن: اختلال در بینایی، مشکلات کلیوی
  • سکته مغزی و علائم آن: مشکل در گفتار، بی‌حسی اندام‌ها
  • عفونت دستگاه ادراری و علائم آن: سوزش ادرار، تکرر در ادرار
  • مشکلات قلبی و علائم آن: درد قفسه سینه، مشکل در تنفس، ضعف در بازوها

این مشکلات تنها بخش کوچکی از بیماری‌هایی است که ممکن است برای بانوان پیش بیاید. موضوع لازم توجه این است که این بیماری‌ها نه اینکه تنها متعلق به بانوان باشند بلکه آقایان نیز ممکن است به بیماری‌هایی همچون دیابت و عفونت دستگاه ادراری مبتلا شوند اما یک سری از بیماری‌ها هستند که به صورت مطلق  مختص به بانوان هستند.

 این مشکلات را به عنوان مشکلات زنان و زایمان می‌شناسند که شاخه‌های مختلفی داشته و با حالت‌های مختلف خود را نشان می‌دهند. از شایع‌ترین نشانه‌های این مشکلات می‌توان به اختلالات در قاعدگی، اختلالات دوران بارداری، نازایی، مشکلات غیر طبیعی در دوران یائسگی و موارد این چنینی اشاره نمود. به همین دلیل بانوان می‌بایست به صورت دوره‌ای و مرتب تحت نظر دکتر زنان در تهران و یا هرکجای دیگر باشند و هم‌چنین تست‌ها و آزمایش‌های لازمه را حتماً انجام دهند.

بیماری‌های شایع در آقایان

بسته به بسیاری از موارد ممکن است در تعداد بیشتری از آقایان به نسبت بانوان برخی از بیماری‌ها دیده شود البته این آمار فارغ از بیماری‌های مخصوص آقایان است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • بیماری‌های شایع در آقایان عبارت‌اند از:
  • آلزایمر و علائم آن: مشکل در یادآوری
  • مشکلات کلیوی و علادم آن: تکرر ادرار، درد کلیه
  • دیابت و علائم آن: اختلال در بینایی، مشکلات کلیوی
  • مشکلات قلبی و علائم آن: درد قفسه سینه، مشکل در تنفس، ضعف در بازوها

همان‌طور که مشاهده می‌کنید دو مورد از موارد گفته شده با بیماری‌های شایع در بانوان کاملاً مشترک است اما همان‌طور که مشکلات خاصی برای بانوان وجود دارد، مشکلاتی در مردان‌ نیز وجود دارند که تنها شامل حال آقایان می‌شوند.

مهمترین این مشکلات، مشکلات غده پروستات است که تنها مختص آقایان بوده و چنین نوعی از بیماری‌ها در بانوان مشاهده نمی‌شود. غده پروستات می‌تواند به شکل‌های مختلفی برای آقایان مشکل به وجود بیاورد. از جمله این موارد می‌توان به التهاب پروستات، بزرگی خوش‌خیم پروستات که معمولاً در همه مردان بعد از ۴۰ سالگی اتفاق می‌افتد، سرطان پروستات و عفونت پروستات اشاره نمود. هم‌چنین یکی دیگر از این مشکلات مردانه، مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی و بیضه آقایان است که مواردی همچون التهاب بیضه و سرطان بیضه از شایع‌ترین این بیماری‌ها است.

مشکلات مربوط به پروستات در آقایان بسیار عادی و رایج بوده و عموماً همان‌طور که گفته شد بعد از ۴۰ سالگی بروز می‌کنند و به همین جهت نیاز است آقایان به صورت دوره‌ای و مرتب تحت آزمایش و روند‌های تشخیص و درمان بسته به نظر پزشک قرار بگیرند.

البته لازم به ذکر است که در بین موارد ذکر شده مشکلات کلیوی نیز در بین بانوان و آقایان رایج است اما به این دلیل که آقایان سبک زندگی ناسالم‌تری نسبت به بانوان دارند و هم‌چنین سیستم متفاوت بدنشان، بیشتر در بین آقایان مشاهده می‌شود. موضوعی که در رابطه با مشکلات کلیوی باید در نظر داشته باشید این است که مشکلات کلیوی سن و سال خاصی نمی‌شناسند و در صورت مشاهده هرگونه علائم در این زمینه حتماً باید مشکل را با متخصص کلیه در میان بگذارید.

بیماری‌های شایع در آقایان

کلام آخر

بیماری بخش جدایی ناپذیر از زندگی تمام انسان‌ها است و نمی‌توان به صورت مطلق اعلام کرد که تنها برای آقایان و بانوان چند نوع بیماری محدود وجود دارد. بلکه ممکن است یک فرد در طول زندگی‌اش انواع و اقسام بیماری‌های مختلف را تجربه کند اما از لیست بیماری‌های شایع که گفته شد هیچ موردی متوجه حال او نشود! بنا به همین موضوع نیاز است تا شما عزیزان حتماً فارغ از روتین‌های درمانی که انجام می‌دهید، با پزشک متخصص مشورت کرده و در صورت هرگونه مشکل هر چه سریعتر اقدام به درمان آن کنید.

امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی تقریباً تمام بیماری‌های شایع در بین انسان‌ها شناخته شده و دارای درمان است البته به شرطی که به موقع برای درمان آن اقدام شود. هم‌چنین با استفاده از سیستم‌های نوین دریافت نوبت و مشاوره با پزشکان متخصص مانند درمانکده، مسیر دسترسی به پزشک متخصص بسیار ساده‌تر شده و شما عزیزان می‌توانید پیش از هر اقدامی در صورت مشاهده علائم بیماری‌ها با پزشک متخصص مربوطه مشورت کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

 

امتیاز مطلب: 100% 100