Ooma
با انواع جراحی زیبایی واژن آشنا شوید【سال۱۴۰۲】

برخی از خانم ها به دلیل مشکلاتی که در ظاهر ناحیه تناسلی شان دارند، تمایل به جراحی زیبایی دارند. جراحی های زیبایی زنان انواع مختلفی دارند که هر یک از این روش ها به نوعی مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین جراح زیبایی زنان در تهران با معاینه بیمار می تواند تشخیص دهد که چه نوع جراحی برای بیمار نیاز است. اکثر افراد زمانی که صحبت از جراحی زیبایی زنان می شود، تنها به جراحی واژینوپلاستی فکر می کنند اما بدین صورت نیست و انواع مختلفی دارد. پس تا پایان این مقاله با همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید و بتوانید به راحتی برای استفاده از این روش اقدام کنید. 

جراحی زیبایی واژن چیست؟

جراحی زیبایی واژن تکنیکی موثر برای تغییر واژن است. روش های متعددی برای جراحی زیبایی واژن تا به امروز شناخته شده است. بعضی از تکنیک ها مرتبط با زیبایی واژن است و برخی تنها برای سفت کردن واژن استفاده می شوند. گاهی اوقات خانم ها این روش ها را جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان، جوانسازی واژن، جراحی جوانسازی دستگاه تناسلی زنان یا جراحی پلاستیک واژن می نامند. این روش ها نه تنها موجب جوانسازی می شوند بلکه در بهبود مشکلات خاصی مانند بی اختیاری ادرار یا کاهش میل جنسی نیز تاثیرگذار اند.

انواع جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن یا لابیوپلاستی جهت بهتر شدن ظاهر و عملکرد واژن انجام می گیرد. این روش جراحی شامل تغییر ظاهر و اندازه لب های خارجی و داخلی واژن می باشد و در بعضی موارد ممکن است به همراه جراحی دیگر مثل لیفتینگ لب های بزرگ، لیپوساکشن (جذب چربی) یا رفع باروری زیرین (perineoplasty) انجام گیرد. انواع جراحی زیبایی واژن عبارتند از:

1. لابیوپلاستی: در این روش، لب های خارجی واژن جهت تغییر یافتن ظاهر و بهتر شدن فرم آن‌ها تغییر می‌کنند. این جراحی شامل برش و ترمیم بافت‌های لابهای بزرگ (لابیوم ماژور) و کوچک (لابیوم مینور) است.

2. هایفناتوپلاستی: در این تکنیک، بافت‌های واژن تنگ می گردد و بافت های تضعیف شده را تقویت می شود. این عمل جراحی بهبود عملکرد واژن و کاهش مشکلات ناشی از ورود آسان هوا به داخل واژن (مانند صدای خارج شدن هوا در هنگام رابطه جنسی) را به همراه دارد.

3. هیمنتوپلاستی: در این روش، غشای بکارت (هیمن) که در ورود به واژن قرار گرفته است، تنگ می گردد و تقویت می‌شود. این عمل جراحی همراه با بهبود عملکرد واژن و افزایش لذت جنسی است.

4. رفع باروری زیرین (perineoplasty): در این روش، بافت‌های منطقه پیرینه (بین واژن و مقعد) تقویت و ترمیم می‌شوند. این عمل جراحی بهبود کنترل عضلات پیرینه، کاهش نفوذ هوا و مایعات از واژن و افزایش لذت جنسی را به همراه دارد.

5. لیفتینگ لب های بزرگ: در این روش، لب های بزرگ واژن که به دلیل پیری یا تغییرات هورمونی افتاده‌اند، برجسته‌سازی و تقویت می شوند.انواع جراحی زیبایی واژن

 

نکات مراقبتی بعد از جراحی زیبایی واژن

پس از این که جراحی زیبایی واژن به پایان رسید باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه کرد تا از بروز مشکلات متعدد پس از آن جلوگیری کرد. برخی از این نکات مهم را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

بیشتر بیماران جهت انجام  دادن این جراحی زیبایی یک هفته از کار مرخصی می گیرند. در این بازه زمانی مشاهده مقداری تورم و درد طبیعی است. متورم شدن و احساس درد را می توان با کمک کیسه یخ کمتر کرد جهت استفاده از کیسه یخ، بهترین کار این است که یخ را به مدت 20 دقیقه روی واژن قرار دهید و بگذارید 20 دقیقه بماند. راه دیگر برای کاهش تورم واژن بالا بردن پاها است.

سوالی که اکثر بیماران از بهترین جراح زیبایی زنان در ایران می پرسند این است که آیا می توان بعد از جراحی پلاستیک واژن رابطه جنسی داشت؟ تقریباً 4 تا 6 هفته پس از جراحی زیبایی واژن می توانید رابطه جنسی را از سر بگیرید. تورم اصلی تقریباً 6 هفته پس از عمل ناپدید می شود. اما ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل از بین برود.

واژینوپلاستی یک عمل جراحی بزرگ است و شما باید تا 8 هفته پس از جراحی از برقرار ی رابطه جنسی خودداری کرده و از تامپون استفاده کنید. در مونس پلاستی، بهبودی حدود یک هفته زمان می برد. فعالیت های شدید باید به مدت 2 تا 6 هفته متوقف شود. در تمامی روش های زیبایی واژن یا سفت کردن واژن بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • ناحیه تناسلی تان را مرتب تمیز کنید تا هیچ گونه عفونتی نداشته باشد.
  • جهت ممانعت از تماس لباس با زخم، لباس زیر گشاد بپوشید.
  • به مدت 6 تا 12 هفته از فعالیت های شدید خودداری کنید.
  • به مدت 6 هفته رابطه جنسی نداشته باشید.
  • از پماد و کرم ترمیم کننده لابیاپلاستی استفاده کنید.
  • برای چند هفته به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنید.

هزینه جراحی واژن در تهران چقدر است؟

برای انجام جراحی واژن، خانم ها باید هزینه ای را به بهترین دکتر زنان در تهران بپردازند تا ایشان بتواند برای انجام جراحی اقدامات لازم را در پیش بگیرد. جراحی زیبایی واژن انواع مختلفی دارد که هر یک از این روش ها هزینه مخصوصی دارند زیرا هر چه روش مورد استفاده سخت تر و پیچیده تر باشد، پزشک متخصص هزینه بیشتری برای درمان اخذ می کند. در ضمن در صورتی که جراح از تخصص و تبحر بیشتری در این زمینه برخوردار باشد، امکان افزایش قیمت نیز وجود دارد. به طور کلی موارد مختلفی میتوانند در این زمینه تاثیرگذار باشند که شما باید به مطب جراح مراجعه کنید و اطلاعات کافی را از او بگیرید.هزینه جراحی واژن در تهران چقدر است؟

 

کلام آخر

جراحی زیبایی واژن جزو جراحی های متداول بین خانم ها می باشد که برای بهبود ظاهر اندام تناسلی و افزایش لذت جنسی انجام می گیرد. این روش انواع مختلفی دارد که در این مقاله مطالب مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار دادیم. از این که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار متشکر هستیم. در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این باره دارید، می توانید از طریق سایت تاپتنا یا toptena.ir با ما در میان بگذارید.

امتیاز مطلب: 90% 90