Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
اهمیت استفاده از مکمل های اورجینال در ورزش

مکمل بدنسازی در صورتی که اورجینال باشد بسیار برای ورزشکاران و بدنسازان مفید است. ولی لازم است که ورزشکاران اصل بودن آن را بررسی کنند.  

ورزشکاران برای اینکه عملکرد ورزشی خودشان را بهبود ببخشند، از مکمل های تغذیه ای مناسبی استفاده می کنند. مکمل های ورزشی نقش بسیار موثری در سلامت عمومی ورزشکاران دارند. ولی به شرطی که به صورت اورجینال مورد استفاده قرار گیرند. افرادی که علاقه مند به مصرف مکمل بدنسازی می باشند، اول از همه باید از اصل بودن آن مطمئن باشند.

داروخانه آنلاین داروهلپ به اورجینال بودن مکمل بدنسازی یک مهر تایید می زند. به همین خاطر لازم است که افراد مکمل های بدنسازی را با ضمانت اصل و اورجینال بودن، خریداری کنند.

اهمیت استفاده از مکمل بدنسازی در ورزش

بدنسازان برای اینکه عملکرد ورزشی بهتری داشته باشند، می بایست از مکمل های ورزشی مناسب استفاده کنند. مکمل بدنسازی در ورزش می تواند باعث کاهش خستگی، افزایش قدرت عضلانی، بهبود عضله سازی و ... شود. البته اینکه چه نوع مکمل بدنسازی را مورد استفاده قرار دهید، تاثیر زیادی بر روی خواص نهایی آن خواهد گذاشت. از جمله خواصی که می توان برای مکمل های بدنسازی ذکر کرد، شامل موارد زیر می باشند.

  • افزایش قدرت عضلانی

مکمل های بدنسازی می توانند با ترکیبات خاصی که دارند، باعث افزایش قدرت عضلانی شوند. البته ترکیبات موجود در مکمل ورزشی، در افزایش قدرت عضلانی ورزشکاران بسیار تاثیرگذار می باشد. افرادی که قصد دارند، قدرت عضلانی خودشان را افزایش دهند، می بایست از مکمل های ورزشی که حاوی پروتئین و اسیدهای آمینه می باشند، استفاده کنند.

مکمل های بدنسازی حاوی اسیدهای آمینه شاخه دار، گلوتامین، پروتئین وی و ... جزء مکمل های بدنسازی هستند که باعث افزایش قدرت عضلانی می شوند.

  • افزایش عضله سازی

با مصرف مکمل بدنسازی حاوی پروتئین و اسیدهای آمینه، عضله سازی افزایش پیدا می کند. افرادی که می خواهند حجم عضلات خود را تا حد زیادی افزایش دهند، می بایست از مکمل های بدنسازی استفاده کنند. مکمل های بدنسازی که حاوی اسیدهای آمینه شاخه دار، گلوتامین و پروتئین وی می باشند، مناسب گزینه برای عضله سازی محسوب می شوند.

البته در کنار مصرف مکمل های بدنسازی، می بایست رژیم غذایی مناسب نیز رعایت شود. به همین خاطر، مصرف مکمل های بدنسازی بدون توجه به رژیم غذایی موثر نیست.

  • بهبود عملکرد عضلات

بسیاری از مکمل های بدنسازی با تامین انرژی برای عضلات، عملکرد آن ها را بهبود می بخشند. به همین خاطر، بسیاری از ورزشکاران مکمل های بدنسازی را قبل از تمرین های ورزشی خودشان مصرف می کنند.

  • کاهش خستگی های جسمی و عضلانی بعد از ورزش

مکمل های بدنسازی که باعث تامین انرژی مورد نیاز عضلات می شوند، می توانند باعث کاهش خستگی های جسمی شوند. به همین خاطر، خستگی های جسمی را می توان با مصرف مکمل بدنسازی حاوی پروتئین و اسید آمینه درمان کرد.

همچنین، مصرف مکمل های بدنسازی حاوی کافئین، هم باعث بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران می شود و هم انرژی مورد نیاز ورزشکاران را تامین می کند. به همین خاطر، معمولا ورزشکارانی که از پمپ های بدنسازی استفاده می کنند، کمتر با خستگی مواجه می شوند.

  • کاهش خطر بروز آسیب های ورزشی و بهبود آن ها

بدنسازی و انجام تمرین های ورزشی، همیشه همراه با آسیب بوده است. به همین خاطر، لازم است که ورزشکاران برای کاهش خطر بروز آسیب های ورزشی، از مکمل های بدنسازی تقویت کننده استفاده کنند. به طور مثال مکمل های بدنسازی حاوی منیزیم، از گرفتگی های عضلانی جلوگیری می کنند.

کدام مکمل ورزشی برای بدن ورزشکاران مناسب است؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که کدام مکمل ورزشی برای بدن ورزشکاران مناسب می باشد؟ به هر حال بدن ورزشکاران نیاز به مصرف اسیدهای آمینه، پروتئین های مختلف و ویتامین ها دارد. از این رو مصرف مکمل های ورزشی برای بدنسازان حرفه ای ضروری است.

هر یک از مکمل های بدنسازی خواص بی شماری برای بدن دارند و عملکرد خاص خودشان را ایفا می کنند. به همین خاطر، نمی توان جایگزین خاصی برای هر مکمل ورزشی پیدا کرد! به طور مثال، پروتئین وی، می تواند برای عضله سازی، بهبود عملکرد عضلات و افزایش حجم عضلات استفاده شود. ولی گینرها برای افزایش حجم بدنی و چاق شدن استفاده می شوند. در این میان موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، اورجینال بودن مکمل ورزشی می باشد.

 

اورجینال بودن مکمل های بدنسازی و تاثیر آن بر روی کیفیت آن ها

متاسفانه، با محبوب شدن مکمل بدنسازی در میان ورزشکاران، برخی از افراد سوء استفاده گر به دنبال این هستند که اجناس غیر اصل را به جای اجناس اصل به فروش برسانند. ولی واقعیت این است که اورجینال بودن مکمل بدنسازی اهمیت بسیار زیادی بر روی کیفیت آن دارد.

حتی برخی از مکمل های بدنسازی که بی کیفیت و غیر اصل می باشند، برای ورزشکاران ضرر هم دارند. به همین خاطر، نباید آن ها را مورد استفاده قرار داد.

راهنمای تشخیص مکمل بدنسازی اورجینال با غیر اورجینال

حال که بازار خرید و فروش مکمل بدنسازی غیر اورجینال در کشور ایران رواج پیدا کرده است، بسیاری از مردم به دنبال این هستند که مکمل بدنسازی اورجینال را از غیر اورجینال تشخیص دهند. قبل از اینکه به روش های مناسب برای تشخیص مکمل های بدنسازی اشاره کنیم، می خواهیم بگوییم که تشخیص مکمل بدنسازی اورجینال از غیر اورجینال ساده نیست. ولی با رعایت یک سری نکات می توانید، احتمال غیر اصل بودن مکمل را بررسی کنید.

  • قبل از اینکه بخواهید مکمل بدنسازی را مصرف کنید، به آک بودن محصول توجه داشته باشید. در صورتی که درب مکمل ورزشی باز است، از مصرف آن خودداری کنید.
  • در صورتی که قصد خرید مکمل های ورزشی را دارید، ابتدا قیمت مکمل ورزشی را در فروشگاه های مختلف بررسی کنید. در صورتی که قیمت یک فروشگاه برای آن محصول خیلی پایین است، به غیر اورجینال بودن آن شک کنید!
  • در صورتی که قصد خرید مکمل های بدنسازی خارجی را دارید، ابتدا در سایت های خارجی و ایرانی، نمونه اصل آن را بررسی کنید. در صورتی که نمونه اصل با نمونه خریداری شده شما مشابهت داشت، می توانید مکمل را مصرف کنید.
  • برخی از مکمل های بدنسازی به صورت طعم دار به تولید می رسند. اگر قصد خرید این مکمل های بدنسازی را دارید، ابتدا در فروشگاه های مختلف موجودی طعم ها را بررسی کنید. برخی از فروشگاه ها طعم های غیر واقعی که اصلا برای آن برند وجود ندارند را به فروش می رسانند.

اهمیت انتخاب فروشگاه اینترنتی برای خرید مکمل های بدنسازی اصل و اورجینال

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم، مکمل بدنسازی اورجینال بسیار برای بدن مفید می باشد. ولی مکمل بدنسازی که به صورت غیر اصل است و کیفیت پایینی دارد، می تواند به کبد و ارگان های مختلف بدن آسیب برساند. حتی اگر آن مکمل، عوارضی را به دنبال نداشته باشد، با کیفیت پایین به شما فروخته شده است و مانند مکمل اصل، عملکرد مناسبی ندارد!

 

امتیاز مطلب: 33% 33