Ooma
انواع کاندوم و روش استفاده از کاندوم

آشنایی با انواع کاندوم و روش استفاده از کاندوم

کاندوم به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات پیشگیری از بارداری و همچنین جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی شناخته می‌شود. کاندوم در حین رابطه جنسی (کاندوم‌های مردانه) روی آلت تناسلی مرد قرار می‌گیرد یا قبل از رابطه جنسی (کاندوم‌های زنانه) وارد واژن می‌شوند. کاندوم می‌تواند به میزان قابل توجهی به جلوگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی (STD ) کمک کند، البته اگر از آن به درستی استفاده شود. استفاده از کاندوم مانند سدی عمل می‌کند تا منی و سایر مایعات بدن وارد واژن یا دهان نشود. برای آشنایی با انواع کاندوم می‌توانید در این مقاله ما را همراهی کنید و همچنین با استفاده درست کاندوم نیز آشنا شوید.

عملکرد و اثر کاندوم

میزان عملکرد خوب کاندوم به این بستگی دارد که شما آن را به چه صورت استفاده کنید و یا اینکه آن را از برندهای پر فروش کاندوم در بازار خریداری کنید یا خیر. در صورت استفاده صحیح، کاندوم‌های مردانه حدود 98٪ در جلوگیری از بارداری موثر هستند. این بدان معناست که در طی یک سال، از هر 100 زنی که همسرانشان همیشه از کاندوم به درستی استفاده می‌کنند، 2 نفر باردار می‌شود. این تعداد از هر 100 زنی که همسرانشان آنها هر بار به درستی از کاندوم استفاده نمی‌کنند، به 18 می‌رسد.

کاندوم‌های زنانه در صورت استفاده صحیح حدود 95٪ مؤثر هستند. اگر از آنها درست استفاده نکنید، فقط 79٪ مواقع کار می‌کنند.

کاندوم همچنین احتمال انتقال بیماری مقاربتی به همسرتان را بسیار کاهش می‌دهد. بسته به نوع این بیماری‌ها، می‌تواند خطر انتقال این بیماری‌ها فرق بکند. به عنوان مثال، کاندوم‌ها تقریباً 100٪ در برابر بیماری HIV یا ایدز مؤثر هستند. اما HPV، شایع‌ترین بیماری مقاربتی، می‌تواند از طریق نقاطی که کاندوم مردانه آنها را نمی‌پوشاند، مانند بیضه، به طرف مقابل منتقل شود. کاندوم خطر عفونت HPV را کاهش می‌دهد، اما نمی‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که به طور 100 درصد از دست آن خلاص شوید.

همچنین در روش درست استفاده از کاندوم، باید بدانید که از کاندوم‌های زنانه و مردانه به طور همزمان استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود که کاندوم‌ها به هم بچسبند و در نهایت باعث پارگی کاندوم‌ها و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌ها می‌شود.

اما کاندوم‌ها انواع مختلف دارند که هر کدام کارایی و ویژگی خاصی دارند و این شما هستید که باید مطابق با خواست و نیاز خود آنها را انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم تا شما را با انواع مختلف کاندوم آشنا کنیم و درباره آنها بیشتر بگوییم.

انواع کاندوم

کاندوم‌های مردانه انواع مختلفی دارند، از جمله:

 • کاندوم‌های لاتکس، پلاستیک یا پوست بره. بیشتر مردم از کاندوم‌های ساخته شده از لاتکس استفاده می‌کنند. اگر به این ماده حساسیت دارید، می‌توانید از مواد ساخته شده از پلاستیک استفاده کنید که این مواد، پلی اورتان یا پلی ایزوپرن هستند. کاندوم‌های لاتکس و پلاستیک می‌توانند شما را در برابر هرگونه بیماری مقاربتی ناشی از رابطه جنسی محافظت کنند. کاندوم‌های طبیعی یا پوست بره از موادی ساخته می‌شوند که از روده بره تهیه می‌شوند. آنها از بارداری جلوگیری می‌کنند، اما مانند پوست انسان، دانه‌ها یا شیارهای ریزی دارند. بنابراین آنها از شما در برابر بیماری‌های مقاربتی محافظت نمی‌کنند.
 • کاندوم‌های دارای لایه‌ی روغن یا ژل روان کننده. این کاندوم‌ها می‌تواند از درد و ناراحتی در حین رابطه جنسی جلوگیری کنند و همچنین میزان پارگی و خراش برداشتن کاندوم هنگام رابطه جنسی را بسیار کم و حتی به صفر برسانند. اگر تا به حال از این مدل کاندوم استفاده می‌کردید، برای دفعات بعد نیز دوست دارید تا از روغن‌ها برای روان کردن کاندوم استفاده کنید. برای این کار باید مطمئن شوید از محصولی با پایه آب استفاده می‌کنید که ژل‌ها و روغن‌های روان کننده باعث تجزیه آنها نشوند. روان کننده‌های پایه روغن مانند ژل نفتی، می‌توانند به کاندوم آسیب برسانند و در واقع کارایی آنها را از بین ببرند.
 • کاندوم‌های دارای پوشش اسپرم کش. این نوع کاندوم که از ماده شیمیایی به نام نانوکسینول -9 ساخته شده است، اسپرم را از بین می‌برد. این نوع کاندوم‌ها می‌توانند خطر بارداری را کاهش دهند، اما میزان اسپرم کش این کاندوم‌ها به اندازه‌ای نیست که بگوییم صد در صد از بارداری جلوگیری می‌کند. Nonoxynol-9 می تواند دستگاه تناسلی شما را تحریک پذیرتر کند، که این امر احتمال ابتلا به HIV را بیشتر می‌کند.
 • کاندوم‌های خاردار. این نوع کاندوم‌ها برای لذت بردن بیشتر از رابطه جنسی در خانم‌ها و آقایان،‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی کاندوم‌های خاردار دارای برآمدگی‌های داخلی هستند که احساس لذت در مردان را بیشتر می‌کنند و برعکس، مدل‌هایی که برآمدگی آنها بیرون است باعث افزایش لذت جنسی در خانم‌ها می‌شوند.

همچنین ممکن است چندین مدل دیگر از کاندوم در بازار پیدا کنید، اما مراقب باشید؛ ممکن است بسیاری از آنها دارای تأییده‌های بهداشت نباشند و ممکن است از بارداری یا STD جلوگیری نکنند. هنگام خرید شما باید به طور کامل از کیفیت و همچنین میزان پیشگیری آن مطمئن شوید.

اما در ایران کاندوم‌ها و انواع آنها را می‌توانید با نام‌های زیر پیدا کنید که هر کدام از این موارد دارای ویژگی خاصی هستند:

 • کاندوم طعم دار
 • کاندوم مسافرتی
 • کاندوم برقی

نحوه استفاده از کاندوم

همان‌طور که عنوان کردیم، نتیجه گرفتن از کاندوم به استفاده درست شما از آن بستگی دارد. در ادامه به شما درباره نحوه درست استفاده از آن خواهیم گفت.

 • با دقت بسته کاندوم را باز کرده و کاندوم را بیرون بیاورید.
 • آن را بر روی نوک آلت تناسلی خود که کاملاً بلند شده است قرار دهید.
 • هوا را از نوک کاندوم خارج کنید.
 • آن را تا انتهای آلت تناسلی خود باز کنید.
 • وقتی رابطه جنسی تمام شد، هنگام بیرون کشیدن، کاندوم را در قسمت پایه آلت تناسلی خود نگه دارید.
 • آن را برداشته و در سطل زباله بیندازید.

خرید اینترنتی کاندوم از سایت لوکس ایرانا

یکی از مشکلاتی که بیشتر مردم در مورد خرید کاندوم دارند این است که در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها هنگام آوردن نام کاندوم خجالت می‌کشند و خب به طبع نمی‌توانند خرید راحتی داشته باشند. خرید اینترنتی کاندوم از سایت لوکس ایرانا راهی بسیار عالی برای آن دسته افراد خجالتی است که نمی‌توانند به صورت حضوری این کار را انجام دهند.

لوکس ایرانا برای راحتی شما هنگام خرید کاندوم، اقدام به عرضه و فروش مجموعه‌ای از بهترین و با کیفیت‌ترین کاندوم‌ها از معتبرترین برندها کرده است. در لوکس ایرانا می‌توانید انواع کاندوم مانند کاندوم خاردار را با قیمت و کیفیت مناسب پیدا کنید و خرید کاندوم را به راحتی چند کلیک انجام دهید.

امتیاز مطلب: 100% 100