Ooma
اسلیو معده روشی مطمئن برای لاغری

اگر روش‌های مختلفی برای لاغری امتحان کرده‌اید و موفق نشده‌اید، دیگر وقت مراجعه به متخصص جراحی لاغری است. جراحی چاقی که با عنوان جراحی متابولیک یا جراحی کاهش وزن شناخته می‌شود که امروزه برای رفع چاقی انجام می‌شود.

چاقی نوعی بیماری مزمن و پیشرونده است که می‌تواند علاوه بر ظاهری ناخوشایند باعث ایجاد بسیاری از عوارض خطرناک شود. به همین دلیل درمان چاقی بسیار اهمیت دارد و می‌توان از بسیاری از عوارض جبران‌ناپذیر جلوگیری کرد.

به‌طور مثال بیماری‌هایی از جمله افزایش قند خون یا دیابت یکی از رایج‌ترین بیماری‌های ناشی از چاقی است که این دسته از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

اگر روش‌های غیر جراحی را امتحان کرده‌اید و موفق به کاهش وزن نشده‌اید، در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اسلیو معده با ما همراه باشید.

 

درمان بسیاری از بیماری‌ها با اسلیو معده

این عمل جراحی لاغری با وجود اینکه به هدف کاهش وزن انجام می‌گیرد؛ اما به دنبال کم کردن وزن بسیاری از بیماری‌های ناشی از چاقی که سال‌هاست به آنها مبتلا هستید پس از مدتی درمان خواهد شد. بیماری‌هایی که با انجام اسلیو درمان می‌شود به شرح زیر است:

 • مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2
 • درد آرتروز و مفاصل
 • بیماری فشار خون بالا
 • آپنه انسداد خواب
 • کلسترول بالا و بیماری شریانی
 • بسیاری کبد چرب غیر الکلی و استئاتوهپاتیت

آیا اسلیو عمل ایمنی است؟

قطعا خطرات این عمل جراحی بسیار کمتر از عوارض چاقی و مشکلات مرتبط با آنهاست و مزیت های عمل کوچک کردن معده با اسلیو بسیار زیاد است. علاوه بر این به نسبت دیگر عمل‌های جراحی مانند تعویض مفصل یا برداشتن کیسه صفرا عوارض به مراتب کمتری دارد؛ چرا که به صورت بسته انجام می‌گیرد و نیازی به زدن برش‌های وسیع مانند عمل باز ندارد.

اسلیو مناسب چه افرادی است؟

شاخص توده بدنی یا BMI بهترین روش برای ارزیابی برای چاقی یا لاغری شماست. اگر شاخص توده بدنی شما بین عدد 20 تا 23 باشد، وزن نرمالی دارید.

اگر BMI بین عدد 27 تا 40 قرار دارد، به ترتیب دارای اضافه وزن و چاقی مزمن هستید. افرادی که شاخص توده بدنی بالای 40 داشته باشند، افرادی هستند که نیاز به انجام این جراحی لاغری دارند.

افرادی با BMI 35 همراه با بیماری‌های ناشی از چاقی نیز می‌توانند برای درمان، این جراحی را انجام دهند. پزشک متخصص جراحی لاغری با در نظر گرفتن این معیار و وضعیت سلامت عمومی شما تصمیم می‌گیرد که این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

دیگر مواردی که شما را واجد شرایط برای انجام این عمل جراحی می‌کند به شرح زیر است:

قبل از جراحی تمام تلاش خود را کرده‌اید که به روش‌های طبیعی وزن خود را کاهش دهید؛ اما موفق نبوده‌اید. ممکن است BMI شما به اندازه‌ای بالا باشد که هزینه‌های جراحی تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

مورد دیگر این است که شما باید از نظر جسمی و روحی آمادگی کافی برای انجام عمل کاهش حجم معده به روش اسلیو داشته باشید. پزشک قبل از عمل موارد جسمی و روحی را مورد ارزیابی می‌دهد و در صورت تایید، در نهایت این عمل برای شما انجام خواهد گرفت.

بهترین دکتر اسلیو معده

اسلیو چه عوارضی دارد؟

این عمل جراحی همانند جراحی‌های دیگر خطرات احتمالی و عوارض کوتاه مدتی دارد که قابل کنترل است. نکته مهمی که وجود دارد اگر پزشک خوب و با تجربه‌ای را برای انجام این جراحی لاغری انتخاب کرده باشید، قطعا احتمال هرگونه عوارض و خطرات ناشی از جراحی به حداقل می‌رسد.

به طور کلی از عوارض کوتاه مدت و احتمالی می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 • تهوع
 • استفرغ
 • یبوست

و در مواقع نادر:

 • عفونت
 • خونریزی
 • نشتی از معده

چگونه با اسلیو معده کاهش وزن داریم؟

پس از اینکه شخصی به عنوان فردی واجد شرایط انتخاب می‌شود، در مرحله بعدی باید آزمایشاتی انجام دهد تا مشخص شود از وضعیت عمومی خوبی برای جراحی برخوردار است. در صورت تایید پزشک زمان جراحی مشخص می‌شود.

جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی، به شکل بسته انجام می‌شود، پزشک با دوربینی که به داخل با ابزار مخصوص لاپاراسکوپی می‌فرستد، پروسه جراحی را در مانیتور مشاهده می‌کند.

پس از زدن چند برش کوچک، لوله‌ای بلند و نازک داخل شکم وارد می‌شود. این ابزار همراه چراغ و دوربین کوچکی است تا پزشک از طریق مانیتور دید کافی داشته باشد.

در ادامه معده برش زده می‌شود؛ یعنی حدود 80 درصد از معده برش خورده و خارج خواهد شد. اندازه نهایی معده به شکل یک موز باقی می‌ماند. 

پروسه عمل حدود یک ساعت است و پس از اتمام عمل به اتاق ریکاوری منتقل می‌شوید. از آنجایی که عمل به صورت بسته انجام می‌گیرد، روند بهبودی سریعی دارید و نیاز به استراحت طولانی مدت نیست.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100