Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
آیا نزدیکی زیاد شانس بارداری را بیشتر میکنه؟

اگر شما نیز تصمیم به بارداری گرفته اید حتما به دنبال راه هایی هستید که این اتفاق زیبا زودتر برایتان رخ دهد. شاید این مورد نیز به ذهنتان خطور کرده باشد که آیا بهتر نیست نزدیکی بیشتری برای افزایش شانس بارداری داشته باشید؟ در این مقاله به شما اومایی های عزیز خواهیم گفت که آیا تعداد نزدیکی می تواند در احتمال بارداری تاثیری بگذارد یا خیر؟

آیا افزایش تعداد نزدیکی در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری را افزایش می دهد؟

خیر. متاسفانه بعضی زوج ها فکر می کنند چون گفته شده در زمان تخمک گذاری بیشترین احتمال بارداری وجود دارد خودشان هم می خواهند با افزایش تعداد نزدیکی شانس بارداری را دوچندان کنند. اما این فکر اشتباه است. همچنین این کار برای شما استرس ایجاد می کند و خود استرس عاملی برای ایجاد اختلال در بارداری می باشد. 

از طرفی نباید روابط جنسی خود را تنها به زمان تخمک گذاری برای بارداری موکول کنید. این کار باعث می شود تحرک اسپرم ها کاهش یابد. در نتیجه احتمال اینکه اسپرم در زمان مناسب به تخمک برسد نیز کمتر خواهد شد. توصیه می شود برای باردار شدن بیشتر از 7 روز بین دو نزدیکی فاصله نیفتد. بنابراین بهترین کار انجام رابطه جنسی بصورت متناوب و منظم مثلا یک شب در میان تا زمان بارداری و به جز زمان های پریودی است. 

تاثیر رابطه منظم برای بارداری

تراکم اسپرم با افزایش رابطه جنسی افزایش می یابد اما با داشتن رابطه منظم و متناوب حتی اگر تراکم هم کاهش پیدا کند در زمانی که تخمک زن فعال است به اندازه کافی اسپرم فعال در لوله فالوپ زن برای انجام لقاح و بارداری وجود خواهد داشت. 

سخن آخر

همان طور که گفتیم برای بارداری نباید خودتان را اذیت کنید. زیرا ایجاد فشار و استرس برای بارداری این پروسه را به تاخیر می اندازد و شما را بیشتر  نگران خواهد کرد. بنابراین یا از برنامه ای که پزشک برای این کار به شما توصیه می کند استفاده کنید و یا خودتان هفته ای دو الی سه مرتبه در کمال آرامش این کار را انجام دهید و مطمئن باشید همین تعداد نزدیکی برای باردار شدن کافی است. 

Sherman Silber, M.D., FACS, fertility specialist. Can having too much sex affect our chances of conception? 2019

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97