Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
آیا مجاز به دادن شربت گرایپ واتر به نوزاد هستیم؟

مشکلات نفخ و شکم برای نوزادان عادی است و والدین به طور طبیعی می خواهند هر کاری انجام دهند تا به کودک خود کمک کنند احساس بهتری داشته باشد. این به ویژه در مورد نوزادان کولیکی (كوليك بصورت گريه بيش از حد نوزاد سالم طي ماههاي اول زندگي، يافته شايعي بوده و معمولا در نوزادان كمتر از 4 ماه اتفاق مي افتد، علت این گریه ناراحتی معده است که به خاطر رفلاکس اسید معده رخ میدهد و با درد و گرفتگی معده همراه است ) که آرام نمی شوند صادق است. زمانی که تکان دادن، آروغ زدن و آواز خواندن کارساز نیست، یکی از گزینه‌هایی که در مورد آن میشنوید، گریپ واتر است، یک داروی قدیمی که برای تسکین گیجی بیش از حد و دردهای گاز در نوزادان است.

گریپ واتر چیست؟

گریپ واتر یک مکمل گیاهی مایع است که برای کاهش ناراحتی معده در نوزادان به بازار عرضه شده است. «این یکی از آن درمانهای بسیار قدیمی است. از آنجایی که یک مکمل غذایی در نظر گرفته می شود، می توانید آن را به صورت آنلاین یا خارج از قفسه از داروخانه ها و خرده فروشی هایی که مکمل های کودک می فروشند، خریداری کنید.

مواد تشکیل دهنده گریپ واتر

بسته به سازنده، می تواند حاوی گیاهانی مانند شوید، زنجبیل، رازیانه، شیرین بیان، بابونه و نعناع باشد و برای افرادی که می خواهند خودشان آن را درست کنند، دستور العمل های DIY وجود دارد.

گریپ واتر چگونه کار می کند؟

برخی از والدین از آن استفاده میکنند و ممکن است منطقی باشد که شکر و برخی گیاهان دارویی ممکن است به کاهش ناراحتی کمک کنند. اما هیچ مطالعه علمی وجود ندارد که نشان دهد گریپ واتر می تواند گاز، قولنج یا هر بیماری دیگری را تسکین دهد.

آیا گریپ واتر عوارض جانبی دارد؟

یکی از مواردی که در صورت دادن گریپ واتر به نوزادتان باید مراقب آن باشید یک واکنش آلرژیک است. اگرچه بعید است، اما ممکن است کودک شما به یکی از مواد موجود در شیر خشک حساسیت داشته باشد. علائم واکنش آلرژیک شامل کهیر، خارش، آبریزش چشم و استفراغ یا اسهال است.

همچنین، یک عنصر اصلی در بسیاری از شیر خشک های گریپ واتر، شکر است که می تواند به دندان های در حال رشد کودک شما آسیب برساند.

آیا گریپ واتر ایمن است و آیا باید آن را به نوزادم بدهم؟

سلامت کانادا و جامعه اطفال کانادا در مورد گریپ واتر موضعی نمی گیرند، اما بسیاری از پزشکان به آن با شک نگاه می کنند.اگرچه بیشتر شربت های گریپ واتر ممکن است کمی بیشتر از آب قند باشد، او نگران است که استفاده از آن ممکن است باعث شود والدین دلایل دیگر ناراحتی کودک خود را نادیده بگیرند. «اگر نوزادی بدخیم، تحریک‌پذیر و کولیکی دارید، آیا به دلایلی غیر از قولنج درد دارند؟» او می گوید. کولیک تشخیص طرد است، بنابراین نمی خواهید از گریپ واتر استفاده کنید و احساس امنیت کاذبی داشته باشید که به فرزندتان کمک می کنید.

دادن آب به نوزادان (گریپ واتر یا غیره) نیز برخلاف این تفکر است که به نوزادان فقط تا شش ماهگی باید شیر مادر یا شیر خشک داده شود، موضعی که سازمان بهداشت جهانی اتخاذ کرده است.

جایگزین های گریپ واتر

اگر با نوزادی گازدار یا بداخلاق سر و کار دارید، در اینجا موارد دیگری وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

ضربات ماساژ یا دوچرخه

ماساژ آرام شکم کودک می تواند به رفع گاز کمک کند. ماساژ را در جهت عقربه های ساعت امتحان کنید، یا فقط کاری را انجام دهید که به نظر می رسد برای کودک شما خوب است.
کشیدن پاهای کودک به داخل و خارج در یک حرکت دوچرخه سواری نیز می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند.

آروغ زدن بعد از غذا

آروغ زدن کودک بعد از شیر خوردن می تواند به جلوگیری از ایجاد گاز کمک کند، بنابراین حتی اگر کودک شما در حین تغذیه به خواب رفت، قبل از اینکه دوباره بخوابد او را بیدار کنید تا آروغ بزند.

مطمئن شوید که نیازهای آنها برآورده می شود

مطمئن نیستید که چرا کودک شما بداخلاق است؟ ممکن است واضح به نظر برسد، اما مطمئن شوید که بررسی کرده اید که آیا کودک شما نیاز به تعویض پوشک دارد، گرسنه است، خیلی سرد یا گرم است یا به نظر می رسد درد دارد.

نوزادتان را قنداق کنید

احساس غرق شدن و امنیت ممکن است تمام چیزی باشد که کودک شما برای آرام شدن به آن نیاز دارد.

روش شیردهی خود را تغییر دهید

اگر به نوزادتان با شیشه شیر میدهید، ممکن است به تغییر حالت نوک پستان به نوک سینه‌ای که جریان کندتر دارد کمک کند. اگر گاز گرفتگی شدید و همراه با قولنج یا تغییر چشمگیر مدفوع باشد، ممکن است کودک شما به پروتئین شیر حساسیت داشته باشد و به شیر خشک ضد حساسیت نیاز داشته باشد. این همچنین دلیلی برای حذف لبنیات از رژیم غذایی شما در صورت شیردهی است. با این حال در بیشتر موارد، حذف رژیم های غذایی در دوران شیردهی کمکی به نفخ یا بی قراری کودک شما نمی کند.

اگر فکر می‌کنید کودکتان به پروتئین شیر حساسیت دارد، با پزشک مشورت کنید.

Written by Valencia Higuera and Kimberly Holland —How to Use Gripe Water to Soothe Your Baby. Updated on October 21, 2021

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100