Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری

نه ماه انتظار برای تشخیص جنسیت جنین زمان زیادی است. به طور معمول، اکثر والدین می خواهند جنسیت جنین را بدانند. عجله نکنید در ماه اول بارداری تعیین جنسیت جنین قابل تشخیص نیست و به طور معمول، جنسیت جنین در سونوگرافی هفته 16 به بعد مشخص می شود. اما گاهی جنین همکاری نمی کند و به خاطر موقعیت نامناسب، جنسیت او به خوبی مشخص نمی شود.

با این حال، راه های احتمالی  دیگری برای تشخیص جنسیت جنین وجود دارد.  در واقع، دانشمندان کشف کردند که ایمنی زن نقش مهمی در تعیین جنسیت فرزند ایفا می کند. با توجه به جنسیت جنین، مادر بارداری متفاوتی را تجربه می کند. علائمی نظیر تهوع و یا ویارهای خاص می تواند به شما در تشخیص جنسیت کمک کند. محققان مشخص کرده اند که پاسخ ایمنی زن در تشخیص جنسیت جنین، نقش مهمی ایفا می کند.

علائمی که میتواند در ماه اول بارداری تعیین جنسیت کنند:

1- بیماری صبحگاهی

بیماری صبحگاهی برای مدت طولانی به عنوان یک نشانه مهم برای تعیین جنسیت جنین استفاده می شد. اغلب اعتقاد بر این است که اگر از بیماری صبحگاهی شدید رنج می برید، دختر باردار هستید. در حالی که همیشه این قانون درست نیست. به نظر می رسد که هورمون های تولید شده توسط جنین دختر در دوران بارداری باعث می شود مادر در مقایسه با جنین پسر بیشتر در معرض حالت تهوع قرار گیرد.

بیماری صبحگاهی شدید در سه ماهه اول اغلب به عنوان شاخصی برای دختر بودن جنین در نظر گرفته می شود (حالت تهوع بارداری کی تموم میشه). اما این روش به عنوان قانونی برای پیش بینی جنسیت قابل استفاده نمی باشد. خانم هایی زیادی هستند که ابتدا از بیماری صبحگاهی رنج می برند و در نهایت فرزند آن ها پسر می شود.

2- موقعیت خط 

آیا خط تاریکی در پایین شکم شما تشکیل شده است؟ این خط تیره Linea Nigra نامیده می شود و علامت بارداری است. گفته می شود اگر این خط از ناف به استخوان شرمگاهی برسد، دختر باردار هستید. اگر این خط به بالای ناف شما برسد و از استخوان شرمگاهی به زیر قفسه سینه برسد، پسر باردار هستید.

مقاله پیشنهادی اوما: هفته یازدهم بارداری و تعیین جنسیت

3- سرعت ضربان قلب جنین 

نظریه استفاده از ضربان قلب جنین به عنوان راهی برای پیش بینی جنسیت جنین بیان می کند که اگر ضربان قلب بیش از 140 ضربه در دقیقه (BPM) باشد، احتمالا جنین دختر است. اگر ضربان قلب کمتر از 140BPM  باشد جنین پسر است. اما شواهدی در خصوص اثبات این نظریه وجود ندارد. 

4- موقعیت شکم

داستان های قدیمی می گوید اگر شکم شما پایین باشد پسر باردار هستید و اگر شکم شما بالا باشد و به صورت گسترده در وسط ظاهر شده باشد احتمالا دختر باردار هستید (شکم زنان باردار پسر). همچنین اگر بیشتر وزن حاملگی شما در اطراف کمر متمرکز باشد دختر باردار هستید.

5- مقدار غذای مادر

همه ما می دانیم که در دوران بارداری برای دو نفر غذا می خوریم، اما آیا جنین پسر است یا دختر؟ برخی می گویند اگر مادر دائم در حال خوردن باشد فرزند او پسر است. تحقیقات نشان می دهد مادرانی که پسر باردار هستند اغلب 10 برابر مادرانی که دختر باردار هستند غذا می خورند.

این مسئله مربوط به سطح تستوسترون است که در طول بارداری افزایش می یابد. پسران حتی در رحم نیاز به انرژی بیشتری دارند که سبب افزایش اشتهای مادر می شود. در نتیجه، جنین پسر در هنگام تولد سنگین تر از جنین دختر است.

مقاله پیشنهادی اوما: تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

6- قند و چاشنی

همانطور که داستان های قدیمی می گوید: " دخترها از شکر و ادویه و همه چیزهای خوب تشکیل می شوند."  گرایش بارداری می تواند به شما نشان دهد پسر باردار هستید یا دختر. اگر غذاهای شور مانند سیب زمینی و پاپ کورن هوس کنید احتمالا پسر باردار هستید (ویار پسر چیست؟). اگر هوس غذاهای شیرین کنید دختر باردار هستید. بعضی ها می گویند هورمون های بارداری در غذاهایی که می خورید در طول بارداری تغییر ایجاد می کنند.

7- تغییرات هورمونی

هورمون ها باعث تغییر احساسات شما می شود. یک دقیقه می خندید، و بعد گریه می کنید. هیچ دلیلی برای گریه یا خنده شما نیز وجود ندارد.به نظر میرسد نوسانات شدید احساسی به معنی داشتن دختر است. 
 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.babygaga.com

امتیاز مطلب: 93%
93