Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت

کربوکسی تراپی درمان سلولیت، علائم کششی، و دایره های تیره زیر چشم است.  این درمان در فرانسه در دهه 1930 آغاز شد.  درمان را می توان به پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن، معده و پاها اعمال کرد.  در این درمان از دی اکسید کربن، یک گاز طبیعی، در بدن استفاده می شود:

کربوکسی تراپی چیست؟

چرا روش کربوکسی تراپی را انتخاب کنم؟

 اثربخشی کربوکسی تراپی چگونه است؟

کربوکسی تراپی چه احساس ایجاد می کند؟

11 نکته مهم درباره کربوکسی تراپی


کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی روشی است که از گاز CO2 برای اهداف درمانی استفاده می کند. این روش در سالهای 1930 در فرانسه کشف شد.  در این روش از تزریق CO2 به مقدار کم استفاده می شود. هنگامی که گاز زیر سطح پوست می رود، باعث ایجاد اختلال در گلبول های قرمز ناشی از دی اکسید کربن می شود که بدن به طور طبیعی تولید می کند.

عروق خونی گشاد شده و جریان خون به ناحیه محروم اکسیژن افزایش می یابد و باعث جوان شدن ظاهر پوست می شود. اگر علائم کششی هدف باشد، دی اکسید کربن به افزایش جریان خون و افزایش تولید کالژن کمک می کند و ظاهر نشانه های کشش را بهبود می بخشد. سلول های چربی نیز توسط CO² ریشه کن می شوند. 

چرا روش کربوکسی تراپی را انتخاب کنم؟

1- ایمنی

کربوکسی تراپی توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است.  این درمان عوارض جانبی طولانی ندارد.

2- راحتی

 این درمان یک روش سریع، 15 تا 30 دقیقه ای است.  می توانید بلافاصله به حالت عادی بازگردید. فقط تا 24 ساعت پس از درمان برای کاهش سلولیت و یا کاهش چربی از شنا و حمام کردن در وان بپرهیزید.

 اثربخشی کربوکسی تراپی چگونه است؟

اثربخشی کربوکسی تراپی

 دی اکسید کربن (CO²) می تواند به بهبود الاستیسیته و ظاهر پوست کمک کند. کربوکسی تراپی به عنوان درمان دی اکسید کربن شناخته می شود و یا CDT یک درمان پزشکی زیبایی غیر جراحی است که دی اکسید کربن گاز زیر پوست را به داخل بافت زیر جلدی تزریق می کند و گردش خون را به آن منطقه افزایش می دهد.

 این درمان در برزیل و دیگر کشورهای اروپایی بسیار محبوب است و به تحریک جریان خون، بهبود الاستیسیته و کمک به کاهش سلولیت کمک می کند. همچنین در درمان دایره های تیره زیر چشم، علائم کششی، کاهش چربی، ریزش مو مورد استفاده قرار گرفته است. با افزایش جریان خون اکسید شده به ناحیه تزریق شده با CO 2، تشکیل کلاژن در پوست افزایش می یابد و ظاهر جوان تر می شود.

  •  درمان معمولا در صورت، گردن، بازو، شکم و ران انجام می شود.
  • کربوکسی تراپی یک روش موثر است که در مطب دکتر انجام می شود.

 بنابراین اگر میخواهید یک درمان غیر جراحی برای کمک به ظاهر بهتر پوست داشته باشید از این روش استفاده کنید!

کربوکسی تراپی چه احساس ایجاد می کند؟

-  به طور کلی درمان بدون درد است، اما می تواند کمی عجیب و غریب باشد. اگر درد ناشی از ناراحتی یا ترس از سوزن وجود داشته باشد، ممکن است از مسکن استفاده شود.  بسته به ناحیه درمان شده، ممکن است حس های مختلفی احساس کنید، مثلا اگر دایره های تاریک زیر چشمی تحت درمان باشد، ممکن است بعد از گریه احساس پف شدید داشته باشید، اما این احساس بعد از حدود 5 تا 15 دقیقه پس از جذب گاز برطرف می شود.

-  در حالی که در درمان علائم کششی، ممکن است بعضی از فشارهای ناشی از گاز را متوجه شوید. همچنین ممکن است خارش داشته باشید. البته این مشکلات نیز پس از جذب گاز برطرف می شود.  در منطقه ای که زخم ایجاد می شود هیچ دردی وجود ندارد زیرا هیچ عصبی در بافت زخم وجود ندارد.

-  درمان سلولیت و رسوب های چربی کاملا حس می شود، زیرا مقدار زیادی گاز را مستقیما به چربی تزریق می کنید. در حالی که گاز در حال گسترش است، ممکن است در ناحیه تحت درمان فشار احساس کنید. این منطقه ممکن است به مدت 24 ساعت پس از درمان گرم شود، در حالی که گردش خون به این منطقه بهبود یافته است.

آیا هیچ دلیلی وجود دارد که نباید از درمان کربوکسی تراپی استفاده کنم؟

 اگر سلامت عمومی شما خوب است و هیچ گونه بیماری یا عفونت های پوستی در منطقه تحت درمان نداشته اید، چند دلیل پزشکی برای استفاده نکردن از این روش وجود دارد. اگر چه شواهدی وجود ندارد که این درمان برای خانمهای باردار مضر است، به طور کلی توصیه می شود قبل از شروع دوره درمان تا بعد از حاملگی و شیردهی منتظر بمانید.

 کربوکسی تراپی برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی حاد، درمان نشده، فشار خون کنترل نشده؛ مشکلات تنفسی حاد سندرم خونریزی، تصادف مغزی (سکته مغزی)؛ ترومبوز حاد یا آمبولی ریوی؛ و دیابت کنترل نشده توصیه نمی شود.

هزینه هر جلسه کربوکسی تراپی:

بسته به منطقه انجام و کلینک مربوطه جلسه ای 60 تا 120 تومان است. 

مقاله پیشنهادی اوما: 15 نکته مهم درباره لیپوماتیک

11 نکته مهم درباره کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

1-  چند مورد استفاده بالینی از کربوکسی تراپی چیست؟

علاوه بر افزایش جریان خون اکسیژن به منطقه، کربوکسی تراپی برای کاهش دایره های تیره دور چشم، کاهش علائمی کششی، کاهش سلولیت (15 باور نادرست درباره سلولیت)، کاهش ریزش مو و جوان تر شدن پوست و رفع رسوبات چربی استفاده می شود.

2- چه قسمت هایی از بدن به وسیله کربوکسی تراپی درمان می شوند؟

کربوکسی تراپی برای درمان دایره های زیر چشم، گردن، بازوها، معده، شکم و پاها استفاده می شود (12 نکته مهم در لاغری موضعی با کویتیشن).

3- مزایای استفاده از کربوکسی تراپی چیست و چقدر این مزایای اثر دارند؟

علاوه بر افزایش جریان خون به قسمت تزریق شده، کربوکسی تراپی ترمیم کلاژن را تحریک کرده، خطوط ریز را برطرف می کند، چین و چروک را رفع می کند و باعث می شود ظاهری جوان تر داشته باشید. تاثیر این روش طولانی مدت است اما استفاده منظم از این درمان به افزایش تاثیر کمک می کند.

4- چگونه کربوکسی تراپی به کاهش دایره های تیره زیر چشم کمک می کند؟

کربوکسی تراپی به بهبود مویرگ های زیر پلک و افزایش لایه کلاژن پشت پلک کمک می کند.  گاز تحت فشار کم در ناحیه آسیب دیده باعث می شود مویرگ ها باز شوند، اکسیژن بیشتری به منطقه وارد می شود و باعث تخلیه بهتر سموم می شود. این روش باعث می شود دایره های تیره زیر چشم کاهش یابند.

5-  چگونه کربوکسی تراپی برای ترک های شکمی و پاها عمل می کند؟

علائمی کششی پوست زمانی ایجاد می شود که کلاژن پوست پاره می شود. این اتفاق معمولا در طول بارداری یا افزایش وزن دیده می شود. کربوکسی تراپی درمانی است که برای علائم کششی قدیمی و جدید استفاده می شود و برای تمام انواع پوست ها ایمن است.  کربوکسی تراپی به ایجاد کلاژن جدید کمک می کند و پس از آن پوست را ضخیم تر می کند تا ظاهر علائم کششی را بهبود بخشد.

6-  چگونه کربوکسی تراپی برای کاهش سلولیت و چربی عمل می کند؟

 روش کربوکسی تراپی که برای درمان سلولیت و کاهش چربی استفاده می شود با روشی که برای کاهش دایره های تاریک زیر چشم استفاده می شود، متفاوت است. CO² •مستقیما در مناطق آسیب دیده تزریق می شود و می تواند سلول های چربی زیر پوست را از بین ببرد. سلولهای چربی به معنای واقعی کلمه شکسته و ریشه کن می شوند.

7-  آیا CO² مضر است؟

خیر. دی اکسید کربن (CO²) یک محصول طبیعی تنفس است. ما اکسیژن را دریافت می کنیم و دی اکسید کربن را خارج می کنیم. گیاهان دی اکسید کربن را مصرف می کنند و به ما اکسیژن می دهند. هیچ خطری شناخته شده ای در ارتباط با کربوکسی تراپی وجود ندارد. این گاز را نباید با گاز کربن منوکسید اشتباه گرفت. گاز کربن مونوکسید محصول جانبی احتراق نفت است که می تواند کشنده باشد.

8- آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟

بیشتر بیماران این درمان را بدون درد توصیف می کنند. اما ممکن است بعضی از احساس ناراحتی، فشار یا خستگی ناشی از ناحیه تحت درمان احساس ناراحتی کنند. کرم بی حس کننده می تواند نیم ساعت قبل از درمان اعمال شود.  بیشتر بیماران بلافاصله بعد از درمان به کار و فعالیت های طبیعی بازمی گردند.

9-  یک جلسه درمان معمول کربوکسی تراپی چه مدت طول می کشد؟

 به طور متوسط یک جلسه کربوکسی تراپی حدود 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.

10-  چند جلسه درمان کربوکسی تراپی نیاز است؟

 میزان درمان مورد نیاز بستگی به محل درمان و شدت بیماری دارد.

11-  بعد از عمل کربوکسی تراپی چه باید بکنم؟

در حالت مطلوب، 5 تا 15 دقیقه پس از تزریق، دی اکسید کربن به طور طبیعی در ناحیه آسیب دیده، بدون ماساژ، گسترش می یابد. هنگامی که دی اکسید کربن به داخل منطقه جذب شد، هیچ دستورالعمل خاصی پس از مراقبت لازم نیست.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: cosmeticimageclinics.com.au

امتیاز مطلب: 94%
94